Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: grote banken VS dreigen klimaatalliantie VN te verlaten

FT: grote banken VS dreigen klimaatalliantie VN te verlaten

LONDEN (ANP/RTR) - Verschillende grote Amerikaanse banken dreigen een alliantie te verlaten die wordt geleid door klimaatgezant Mark Carney van de Verenigde Naties. Er zijn zorgen over juridische risico's. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. Het gaat om banken als JPMorgan Chase, Morgan Stanley en Bank of America.

Carney, voormalig gouverneur van de Britse centrale bank, zette vorig jaar de Glasgow Financial Alliance for Net Zero (GFANZ) op. Die VN-alliantie van banken, verzekeraars en vermogensbeheerders met een gezamenlijk beheerd vermogen van 130 biljoen dollar heeft toezeggingen gedaan rond uitstoot en klimaatdoelstellingen.

Maar volgens Financial Times maken de Amerikaanse banken zich zorgen over rechtszaken vanwege die klimaatdoelstellingen van GFANZ en hebben ze daarom twijfels of ze nog wel bij die alliantie willen blijven. Zo kunnen banken aansprakelijk worden gesteld als bepaalde VN-klimaatcriteria niet behaald worden. Er zijn daarbij ook zorgen over de eisen van de Amerikaanse beurswaakhond SEC rond openbaarmaking van risico's voor banken rond klimaatverandering.

Klachten

De banken klagen ook dat de eisen die ze opgelegd krijgen niet voldoende worden ondersteund door inspanningen van overheden op klimaatgebied. Ook vinden ze dat er te weinig leden bij GFANZ uit landen met grote uitstoot zijn, zoals China en India.

GFANZ heeft eerder gezegd een reeks documenten naar buiten te brengen om leden van de groep te helpen met het bereiken van klimaatdoelstellingen in aanloop naar een VN-klimaattop in Egypte in november.

De alliantie telt naar eigen zeggen meer dan vijfhonderd leden uit ruim 45 landen. Ook de Nederlandse financiële instellingen ING, Triodos Bank, Achmea en NN Group zijn lid.

Meer uit Financieel

Extra defensie-uitgaven kunnen ook economie helpen, zegt Rabobank

UTRECHT (ANP) - Het opvoeren van de defensie-uitgaven kan zowel de veiligheid als de Europese economie verbeteren. Maar dan moeten de investeringen wel op de juiste manier worden gedaan, stellen economen van Rabobank in een nieuw rapport.

3 uur geleden
Olieprijs stijgt na aanval VS op Iran, beurzen Azië lager

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door de aanval van de Verenigde Staten op Iraanse kernfaciliteiten afgelopen weekend. Ook zijn er zorgen over verstoringen van de olieleveringen uit het Midden-Oosten bij escalatie van het conflict. De aandelenbeurzen in Azië lieten overwegend verliezen zien.

3 uur geleden
Koopwoningen in mei bijna 10 procent duurder dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in mei 9,7 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. Gemiddeld kostte een woning vorige maand 471.875 euro.

5 uur geleden
ABN AMRO voorziet groot banenverlies door krimp veestapel

AMSTERDAM (ANP) - De veestapel krimpt naar verwachting tussen de 15 en 18 procent richting het einde van het decennium, meldt ABN AMRO in een onderzoeksrapport. Daardoor kunnen duizenden banen verloren gaan. De krimp is volgens de bank het gevolg van de beëindigings- en afromingsregelingen van de overheid, die door de stikstofcrisis genoodzaakt is hard in te grijpen in de veeteelt.

11 uur geleden
Veel websites niet toegankelijk genoeg voor mensen met beperking

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de websites en apps is nog niet voldoende toegankelijk voor mensen met een beperking, terwijl de nieuwe Europese regels die dit voorschrijven later deze week al ingaan. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland waarschuwen daarom dat ondernemers snel actie moeten ondernemen, anders kunnen ze op de vingers worden getikt door toezichthouders en volgen later mogelijk boetes.

11 uur geleden
Maersk blijft door Straat van Hormuz varen

OSLO (ANP/RTR) - De grote rederij A.P. Møller-Maersk blijft door de Straat van Hormuz varen, na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties in de nacht van zaterdag op zondag. De Deense containervervoerder zegt wel klaar te zijn om dit te heroverwegen op basis van de beschikbare informatie.

20 uur geleden
Analisten verwachten hogere olieprijzen na aanvallen VS op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelaren maken zich op voor stijgende olieprijzen en meer volatiliteit na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. Dat zou volgen op een toch al turbulente week op de oliemarkt.

22 uur geleden