FT: Google omzeilde regels om Instagram te promoten onder tieners
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google en Meta hebben in het geheim een overeenkomst gesloten om Instagram te promoten onder tieners op YouTube. Daarmee omzeilde Google, de eigenaar van YouTube, de eigen regels voor het adverteren richting minderjarigen. Daarover schrijft de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Meta is het moederbedrijf van Instagram.
FT baseert zich op documenten in handen van de krant en gesprekken met ingewijden. Daaruit komt naar voren dat Google een marketingproject heeft ontworpen voor Meta. Dat project richtte zich op 13- tot 17-jarige YouTubegebruikers. Zij werden benaderd met advertenties voor Instagram. De groep gebruikers was in het advertentiesysteem van Google weliswaar aangeduid als 'onbekend', maar volgens FT wist Google dat het minderjarigen betrof.
Daarmee gaat het zoekmachinebedrijf in tegen de eigen regels. Die schrijven voor dat advertenties niet gericht mogen zijn op een minderjarige doelgroep. Google heeft bovendien richtlijnen tegen het omzeilen van deze regels.
De samenwerking tussen Meta en Google zou eind vorig jaar zijn gestart. Nadat FT contact had opgenomen met Google, zou het bedrijf een onderzoek zijn gestart naar de beschuldigingen. Volgens een van de bronnen die sprak met de krant is het project inmiddels stopgezet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
10 uur geleden