Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: Google omzeilde regels om Instagram te promoten onder tieners

FT: Google omzeilde regels om Instagram te promoten onder tieners

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google en Meta hebben in het geheim een overeenkomst gesloten om Instagram te promoten onder tieners op YouTube. Daarmee omzeilde Google, de eigenaar van YouTube, de eigen regels voor het adverteren richting minderjarigen. Daarover schrijft de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Meta is het moederbedrijf van Instagram.

FT baseert zich op documenten in handen van de krant en gesprekken met ingewijden. Daaruit komt naar voren dat Google een marketingproject heeft ontworpen voor Meta. Dat project richtte zich op 13- tot 17-jarige YouTubegebruikers. Zij werden benaderd met advertenties voor Instagram. De groep gebruikers was in het advertentiesysteem van Google weliswaar aangeduid als 'onbekend', maar volgens FT wist Google dat het minderjarigen betrof.

Daarmee gaat het zoekmachinebedrijf in tegen de eigen regels. Die schrijven voor dat advertenties niet gericht mogen zijn op een minderjarige doelgroep. Google heeft bovendien richtlijnen tegen het omzeilen van deze regels.

De samenwerking tussen Meta en Google zou eind vorig jaar zijn gestart. Nadat FT contact had opgenomen met Google, zou het bedrijf een onderzoek zijn gestart naar de beschuldigingen. Volgens een van de bronnen die sprak met de krant is het project inmiddels stopgezet.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

1 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

4 uur geleden