FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton
LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.
De topman van Lipton, de in oktober aangestelde Marc Busain, gaat woensdag bij de aandeelhoudersvergadering een herstelplan presenteren. Daarbij gaat het bedrijf focussen op snelgroeiende onderdelen en de onlineverkoop stimuleren. Lipton zag in de afgelopen periode zijn jaaromzet met bijna een kwart afnemen. Dat komt met name door de mindere theeconsumptie in het Verenigd Koninkrijk. Daar drinken jongeren de laatste tijd vaker koffie.
Experts stellen dat als de prestaties van Lipton niet snel verbeteren, het bedrijf binnen een jaar of anderhalf in geldnood kan komen. Met de kapitaalinjectie moet dit scenario worden afgewend. Lipton, waar ook theemerk Pukka onder valt, werd in 2021 voor 4,5 miljard euro gekocht van Unilever. Daarmee werd het een zusterbedrijf van onder meer parfumerieketen Douglas, dat ook in handen is van CVC.
Ingewijden vertellen aan de Financial Times dat CVC in 2021 te veel betaalde voor Lipton. De tak zou flink aan kwaliteit hebben ingeboet bij Unilever om winstmarges te verhogen. Toen Rusland Oekraïne binnenviel, kort na de overname, kon het bedrijf de benodigde kwaliteitsslag niet meer maken, omdat de brandstof- en grondstofprijzen fors stegen. Daardoor moest CVC de kosten laag houden. Door de oorlog daalden ook de consumentenuitgaven, waar het bedrijf flink last van had. Een dergelijk scenario dreigt zich nu, met de oorlog in het Midden-Oosten, te herhalen. Een nieuwe inflatiegolf zou het bedrijf volgens de experts hard raken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
12 uur geleden