FT: Carlyle zoekt koper voor belang in zoutproducent Nobian
AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle Group onderzoekt de verkoop van zijn belang in de Nederlandse zout- en chemicaliënproducent Nobian. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Carlyle zou volgens de bronnen gesprekken voeren met investeringsbanken ter voorbereiding op een mogelijk verkoopproces, dat naar verwachting volgend jaar van start gaat. Het belang van de investeerder in Nobian heeft een waarde van 3 miljard euro.
Nobian is eigendom van Carlyle en het Singaporese staatsinvesteringsfonds GIC. De twee investeerders kregen de zoutproducent in 2018 in handen toen ze de chemiedivisie van AkzoNobel kochten voor 10,1 miljard euro. Die overname is nog altijd de grootste Europese deal van Carlyle ooit. In 2021 werd Nobian afgesplitst van Akzo's voormalige chemietak, die werd omgedoopt tot Nouryon. Carlyle, GIC en Nobian wilden geen commentaar geven op de mogelijke verkoopplannen van Carlyle.
Nobian wint sinds 1918 zout in Nederland en onderzoekt ook het gebruik van ondergrondse zoutcavernes om waterstof, aardgas en hernieuwbare energie op te slaan in de vorm van perslucht. Het bedrijf levert naast hoogzuiver zout ook chlooralkali, chloormethanen en waterstof en heeft productielocaties in Nederland, Duitsland en Denemarken.
Het bedrijf, dat zo'n 1600 medewerkers telt, is een van de grootste industriële CO2-uitstoters in Nederland en tekende vorig jaar een overeenkomst met de Nederlandse overheid om samen te werken om de uitstoot sneller te verminderen. Onder leiding van topman Michael Koenig heeft Nobian zich nu ten doel gesteld om de directe CO2-uitstoot met 50 procent te verminderen tegen 2030 en met 100 procent tegen 2040.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden