Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FT: Britten wilden eigen communicatiekanaal met regime Poetin

FT: Britten wilden eigen communicatiekanaal met regime Poetin

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft geprobeerd een discreet communicatiekanaal te openen naar de Russische president Vladimir Poetin. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. De poging zou zijn mislukt.

De Britse nationale veiligheidsadviseur Jonathan Powell belde volgens de krant eerder dit jaar met Joeri Oesjakov, een topadviseur van de Russische leider. Het gesprek zou volgens een bron "niet goed zijn verlopen" en ook geen vervolg hebben gekregen.

Het telefoontje zou een eigen initiatief van de Britse overheid zijn geweest dat werd gesteund door sommige Europese landen. Het was bedoeld om ervoor te zorgen dat de standpunten van de Europeanen correct doorgegeven konden worden aan de Russische regering.

Diplomatiek overleg

"De zorg is dat we de gesprekken met de Russen uitbesteden aan de Amerikanen", legde een Europese functionaris uit aan de krant. De VS hebben onder president Donald Trump het voortouw genomen in het diplomatieke overleg met Rusland.

Het Kremlin bevestigde dat het contact heeft plaatsgevonden en dat het geen succes was. Woordvoerder Dmitri Peskov stelde dat het Verenigd Koninkrijk niet bereid is om te luisteren naar het Russische standpunt over de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Afghanistan meldt burgerdoden bij Pakistaanse aanvallen

KABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.

1 uur geleden
Chinese president Xi Jinping ontmoet Loekasjenko in Beijing

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.

1 uur geleden
Vader en zoon na vier dagen onder puin Venezuela gehaald

CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.

7 uur geleden
Venezuela: dodental loopt op, meer Amerikaanse hulp op komst

CARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.

7 uur geleden
NAVO-chef Rutte prijst trans-Atlantische band bij viering VS

BRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.

9 uur geleden
Zeker vijftien zwemmers omgekomen in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.

9 uur geleden
Axios: VS en Iran staken aanvallen, dinsdag gesprek in Doha

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.

10 uur geleden