FSB: Westerse landen en Oekraïne achter aanslag bij Moskou
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het hoofd van de Russische veiligheidsdienst FSB zegt dat de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne achter de aanslag zitten op een concertzaal bij Moskou. Dat bericht het Russische persbureau TASS.
FSB-voorman Aleksandr Bortnikov zei dat inlichtingendiensten uit de drie landen de aanslagplegers geholpen zouden hebben. Hij verklaarde ook dat de daders naar Oekraïne wilden gaan en na hun vlucht een "heldenontvangst" gekregen zouden hebben.
"We geloven dat de actie is voorbereid door de radicale moslims zelf en is gefaciliteerd door westerse inlichtingendiensten", zei Bortnikov. "De Oekraïense diensten zijn hier ook rechtstreeks bij betrokken."
140 slachtoffers
De aanslag heeft het leven gekost aan ongeveer 140 mensen. Terreurorganisatie Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid opgeëist. De Russische autoriteiten hebben meerdere verdachten opgepakt.
Ook een andere Russische topfunctionaris wees naar Oekraïne. Secretaris Nikolaj Patroesjev van de veiligheidsraad van Rusland kreeg de vraag of dat buurland of IS verantwoordelijk is voor de aanslag. "Oekraïne natuurlijk", reageerde hij.
Rol Oekraïners
Oekraïne ontkent iets met de moordpartij in de concertzaal te maken te hebben. Topfunctionaris Mychajlo Podoljak zei dat FSB-baas Bortnikov en Patroesjev "leugens" verspreiden over zijn land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
10 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
5 uur geleden