FSB: Westerse landen en Oekraïne achter aanslag bij Moskou
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het hoofd van de Russische veiligheidsdienst FSB zegt dat de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne achter de aanslag zitten op een concertzaal bij Moskou. Dat bericht het Russische persbureau TASS.
FSB-voorman Aleksandr Bortnikov zei dat inlichtingendiensten uit de drie landen de aanslagplegers geholpen zouden hebben. Hij verklaarde ook dat de daders naar Oekraïne wilden gaan en na hun vlucht een "heldenontvangst" gekregen zouden hebben.
"We geloven dat de actie is voorbereid door de radicale moslims zelf en is gefaciliteerd door westerse inlichtingendiensten", zei Bortnikov. "De Oekraïense diensten zijn hier ook rechtstreeks bij betrokken."
140 slachtoffers
De aanslag heeft het leven gekost aan ongeveer 140 mensen. Terreurorganisatie Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid opgeëist. De Russische autoriteiten hebben meerdere verdachten opgepakt.
Ook een andere Russische topfunctionaris wees naar Oekraïne. Secretaris Nikolaj Patroesjev van de veiligheidsraad van Rusland kreeg de vraag of dat buurland of IS verantwoordelijk is voor de aanslag. "Oekraïne natuurlijk", reageerde hij.
Rol Oekraïners
Oekraïne ontkent iets met de moordpartij in de concertzaal te maken te hebben. Topfunctionaris Mychajlo Podoljak zei dat FSB-baas Bortnikov en Patroesjev "leugens" verspreiden over zijn land.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
6 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
40 minuten geledenWARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.
47 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Door de aardverschuivingen die eind vorige week op het Indonesische eiland Java plaatsvonden, zijn zeker achttien mensen omgekomen. De autoriteiten hebben het nieuwe dodental maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenBALAKLIYA (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Balakliya in de regio Charkiv zijn drie mensen gedood door Russische luchtaanvallen. In de nacht van zondag op maandag voerde het Russische leger twee luchtaanvallen uit op de stad, aldus het hoofd van de militaire administratie in Balakliya.
4 uur geledenQUITO (ANP) - Het ziet ernaar uit dat kiezers in Ecuador tegen de terugkeer van buitenlandse militaire bases hebben gestemd. Dat blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat zondag werd gehouden.
5 uur geleden