Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FSB: Westerse landen en Oekraïne achter aanslag bij Moskou

FSB: Westerse landen en Oekraïne achter aanslag bij Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het hoofd van de Russische veiligheidsdienst FSB zegt dat de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne achter de aanslag zitten op een concertzaal bij Moskou. Dat bericht het Russische persbureau TASS.

FSB-voorman Aleksandr Bortnikov zei dat inlichtingendiensten uit de drie landen de aanslagplegers geholpen zouden hebben. Hij verklaarde ook dat de daders naar Oekraïne wilden gaan en na hun vlucht een "heldenontvangst" gekregen zouden hebben.

"We geloven dat de actie is voorbereid door de radicale moslims zelf en is gefaciliteerd door westerse inlichtingendiensten", zei Bortnikov. "De Oekraïense diensten zijn hier ook rechtstreeks bij betrokken."

140 slachtoffers

De aanslag heeft het leven gekost aan ongeveer 140 mensen. Terreurorganisatie Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid opgeëist. De Russische autoriteiten hebben meerdere verdachten opgepakt.

Ook een andere Russische topfunctionaris wees naar Oekraïne. Secretaris Nikolaj Patroesjev van de veiligheidsraad van Rusland kreeg de vraag of dat buurland of IS verantwoordelijk is voor de aanslag. "Oekraïne natuurlijk", reageerde hij.

Rol Oekraïners

Oekraïne ontkent iets met de moordpartij in de concertzaal te maken te hebben. Topfunctionaris Mychajlo Podoljak zei dat FSB-baas Bortnikov en Patroesjev "leugens" verspreiden over zijn land.

Meer uit Buitenland

Veel ontheemden in noorden van Syrië door gevechten

DAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.

27 minuten geleden
Macron blijft 'uiterst waakzaam' op dreiging na Groenland-crisis

BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan ​​te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.

28 minuten geleden
Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

1 uur geleden
VS nu officieel weg uit Wereldgezondheidsorganisatie (WHO)

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.

1 uur geleden
Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.

1 uur geleden
Frederiksen: eensgezindheid en sterke EU belangrijk

BRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.

1 uur geleden
NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

1 uur geleden