FSB: aanvallers Moskou hadden contacten in Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De plegers van de aanslag in Moskou op vrijdagavond hadden contacten in Oekraïne. Vier aanvallers waren op weg naar de Oekraïense grens toen ze zaterdagochtend werden aangehouden, meldt de Russische veiligheidsdienst FSB.
De arrestaties waar de FSB naar verwijst, vonden plaats in de provincie Brjansk, enkele honderden kilometers ten zuidwesten van Moskou. Brjansk grenst aan zowel Oekraïne als Belarus.
De FSB laat niet weten welke rol die 'Oekraïense contacten' zouden hebben gespeeld bij de aanval. Kort na de aanslag op de Crocus City Hall eiste de terreurgroep Islamitische Staat (IS) de verantwoordelijkheid ervoor op.
Ook medewerkers van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky lieten vrijdagavond meteen weten dat Kyiv niets te maken heeft met de aanval in Moskou. Ook de Verenigde Staten zeiden op vrijdagavond geen aanwijzingen te hebben dat Oekraïne bij de schietpartij betrokken was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
8 minuten geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
38 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
12 uur geleden