Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frustraties overheersen bij PSV na gelijkspel met 26 doelpogingen

Frustraties overheersen bij PSV na gelijkspel met 26 doelpogingen

EINDHOVEN (ANP) - PSV leerde tegen Sevilla voor de tweede keer in korte tijd dat op het hoogste niveau in Europa andere wetten gelden. De Eindhovenaren noteerden in de vermakelijke tweede groepswedstrijd in de Champions League liefst 26 doelpogingen, maar toch bleek dat niet genoeg voor de winst: 2-2. Het was, na de kansloze nederlaag van 4-0 bij Arsenal van twee weken terug, opnieuw een vrij harde les.

Trainer Peter Bosz weigerde zijn verdedigers, en dan in het bijzonder André Ramalho, af te vallen. De Braziliaan maakte een onzekere indruk en stond met fouten aan de basis van kansen van Sevilla. "André is een geweldige verdediger die af en toe van dit soort momenten heeft", sprak Bosz in het Philips-stadion. "Hij wordt daar, zeker in Nederland, zijn hele leven op afgerekend. Ik ken dat wel, dat iets je op die manier wordt opgespeld. Ik heb de naam naïef te zijn in de manier van spelen. Dat is ook wel typisch Nederlands."

In de Eredivisie is de defensie van PSV tot dusverre nog niet op de proef gesteld. In zeven competitieduels kreeg de nog ongeslagen koploper pas twee doelpunten tegen. Armel Bella-Kotchap, die Ramalho in de slotfase verving, zag er bij de tweede treffer van Sevilla niet goed uit. Dat geeft Bosz stof tot nadenken voor de belangrijke dubbele confrontatie met RC Lens, dat Arsenal verrassend met 2-1 versloeg en na twee speelronden met 4 punten aan de leiding gaat.

Stilte na afloop

"De jongens waren stil na afloop, ze waren niet blij met de eindstand", aldus Bosz. "We hebben tegen een hele ervaren en geslepen ploeg gespeeld. In grote delen van de wedstrijd voetbalden we goed en waren we de bovenliggende partij. Het rendement was opnieuw niet echt hoog."

De 59-jarige coach van de Eindhovenaren gaf onlangs aan dat het voor PSV in principe niet mogelijk is om in de Champions League zoveel kansen te noteren als in een wedstrijd in de Eredivisie. Dat dat tegen Sevilla toch lukte, zegt volgens hem ook iets over de tegenstander. "Dat ze misschien niet tot de absolute top in Europa behoren."

Bij uitblinker Noa Lang overheersten daarom ook de frustraties. "We hebben niet gewonnen. Het gaat in de Champions League om kleine details die het verschil maken", zei de Oranje-international. "Ik leer wel veel van deze wedstrijd, het niveau ligt veel hoger dan in de Eredivisie. Ik doe alles op intuïtie. In de eindfase ontbrak het bij mij aan de kracht in het schot. Misschien wilde ik het soms te gehaast doen."

Meer uit Voetbal

Frankrijk verzekert zich van WK, Portugal onderuit in Ierland

PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.

2 uur geleden
Ronaldo krijgt rood na elleboogstoot tegen Ier O'Shea

DUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.

2 uur geleden
Koeman heeft goede eerste indruk van debutanten Emegha en Valente

WARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.

3 uur geleden
Doelpunt Miedema genomineerd voor de FIFA Marta Award

ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.

5 uur geleden
Noorwegen na zege op Estland zo goed als zeker van WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.

5 uur geleden
Feyenoord mag tegen Sturm Graz toch in vol stadion spelen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.

5 uur geleden
Turkse bond schorst 102 spelers om onrechtmatig gokken

ANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.

5 uur geleden