Frustratie in Duitsland na 'debacle' op songfestival
BERLIJN (ANP) - In Duitse media wordt zondag ontdaan gereageerd op de verpletterende nederlaag in de finale van het Eurovisie Songfestival. Duitsland eindigde met de rockers van Lord of the Lost voor het tweede jaar op rij onderaan. "Oh Lord, wir sind lost" (Oh heer, we zijn verdwaald), kopte de krant Bild.
De krant schrijft dat presentator Barbara Schöneberger met galgenhumor nog een positieve draai probeerde te geven aan het verlies. Ze merkte op dat Duitsland drie keer zoveel punten heeft gehaald als een jaar eerder. Toen waren de Duitsers met slechts zes punten de hekkensluiter op de scorelijst. Volgens Bild lijkt de rest van Europa de Duitsers te vergeten bij het uitdelen van de punten.
Dagblad Stuttgarter Zeitung spreekt over een "debacle" voor Lord of the Lost. De uitslag leidt volgens de krant tot verbijstering en frustratie onder Duitstalige twitteraars. Die vinden de uitslag soms erg onfair, al was er nog wel ruimte voor humor. Zo opperde iemand om als 'wraak' op Europa de omstreden schlagerzanger Michael Wendler naar de volgende editie te sturen.
Kijkers
Nederland viel met Mia Nicolai en Dion Cooper eerder al af in de eerste halve finale. Veel Nederlanders waren uiteindelijk geen getuige van de Duitse nederlaag in de finale. Die trok in Nederland gemiddeld 1,84 miljoen kijkers en was daarmee de slechtst bekeken finale van het liedjesfestijn in tien jaar tijd.
Elders trok het festival wel veel bekijks. In gastland Verenigd Koninkrijk piekte het aantal kijkers op 11 miljoen. Dat is volgens de BBC een kijkcijferrecord voor het evenement.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
1 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
5 uur geleden