Frustratie in Duitsland na 'debacle' op songfestival
BERLIJN (ANP) - In Duitse media wordt zondag ontdaan gereageerd op de verpletterende nederlaag in de finale van het Eurovisie Songfestival. Duitsland eindigde met de rockers van Lord of the Lost voor het tweede jaar op rij onderaan. "Oh Lord, wir sind lost" (Oh heer, we zijn verdwaald), kopte de krant Bild.
De krant schrijft dat presentator Barbara Schöneberger met galgenhumor nog een positieve draai probeerde te geven aan het verlies. Ze merkte op dat Duitsland drie keer zoveel punten heeft gehaald als een jaar eerder. Toen waren de Duitsers met slechts zes punten de hekkensluiter op de scorelijst. Volgens Bild lijkt de rest van Europa de Duitsers te vergeten bij het uitdelen van de punten.
Dagblad Stuttgarter Zeitung spreekt over een "debacle" voor Lord of the Lost. De uitslag leidt volgens de krant tot verbijstering en frustratie onder Duitstalige twitteraars. Die vinden de uitslag soms erg onfair, al was er nog wel ruimte voor humor. Zo opperde iemand om als 'wraak' op Europa de omstreden schlagerzanger Michael Wendler naar de volgende editie te sturen.
Kijkers
Nederland viel met Mia Nicolai en Dion Cooper eerder al af in de eerste halve finale. Veel Nederlanders waren uiteindelijk geen getuige van de Duitse nederlaag in de finale. Die trok in Nederland gemiddeld 1,84 miljoen kijkers en was daarmee de slechtst bekeken finale van het liedjesfestijn in tien jaar tijd.
Elders trok het festival wel veel bekijks. In gastland Verenigd Koninkrijk piekte het aantal kijkers op 11 miljoen. Dat is volgens de BBC een kijkcijferrecord voor het evenement.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
4 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
6 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
9 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
10 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
15 uur geleden