Frustratie in Duitsland na 'debacle' op songfestival
BERLIJN (ANP) - In Duitse media wordt zondag ontdaan gereageerd op de verpletterende nederlaag in de finale van het Eurovisie Songfestival. Duitsland eindigde met de rockers van Lord of the Lost voor het tweede jaar op rij onderaan. "Oh Lord, wir sind lost" (Oh heer, we zijn verdwaald), kopte de krant Bild.
De krant schrijft dat presentator Barbara Schöneberger met galgenhumor nog een positieve draai probeerde te geven aan het verlies. Ze merkte op dat Duitsland drie keer zoveel punten heeft gehaald als een jaar eerder. Toen waren de Duitsers met slechts zes punten de hekkensluiter op de scorelijst. Volgens Bild lijkt de rest van Europa de Duitsers te vergeten bij het uitdelen van de punten.
Dagblad Stuttgarter Zeitung spreekt over een "debacle" voor Lord of the Lost. De uitslag leidt volgens de krant tot verbijstering en frustratie onder Duitstalige twitteraars. Die vinden de uitslag soms erg onfair, al was er nog wel ruimte voor humor. Zo opperde iemand om als 'wraak' op Europa de omstreden schlagerzanger Michael Wendler naar de volgende editie te sturen.
Kijkers
Nederland viel met Mia Nicolai en Dion Cooper eerder al af in de eerste halve finale. Veel Nederlanders waren uiteindelijk geen getuige van de Duitse nederlaag in de finale. Die trok in Nederland gemiddeld 1,84 miljoen kijkers en was daarmee de slechtst bekeken finale van het liedjesfestijn in tien jaar tijd.
Elders trok het festival wel veel bekijks. In gastland Verenigd Koninkrijk piekte het aantal kijkers op 11 miljoen. Dat is volgens de BBC een kijkcijferrecord voor het evenement.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
16 minuten geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
9 uur geleden