Froukje uitgeroepen tot Beste Artiest bij 3FM Awards
TILBURG (ANP) - Zangeres Froukje is donderdag uitgeroepen tot Beste Artiest tijdens de 3FM Awards in 013 Poppodium in Tilburg. Ze won daarmee van Snelle, S10, Jett Rebel en Maan. S10, die namens Nederland naar het Eurovisie Songfestival in Turijn gaat, won wel in de categorie Beste Samenwerking voor het nummer Onderweg. Dat maakte ze met de Belgische indie-popgroep Bazart.
Het Haagse trio Goldband nam de prijs voor Beste Groep mee naar huis en liet daarmee De Staat, Chef'Special, Son Mieux en Kensington achter zich. Voor de plaat Betaalbare Romantiek werd de groep daarnaast bekroond met de prijs voor Beste Album. De groep maakte ook nog kans op de prijs voor Beste Song, maar die ging met MEAU mee naar Utrecht. Ze kreeg hem voor haar hit Dat Heb Jij Gedaan. De 21-jarige zangeres won ook de 3FM Talent Award.
Kensington kreeg een Legend Award, de tweede ooit. De eerste werd uitgereikt aan Pinkpop-organisator Jan Smeets. De band rond frontman Eloi Youssef kreeg de prijs voor zijn bijzondere bijdrage aan de muziekindustrie. De groep sloot de avond in 013 ook af met zijn grootste hits. Youssef stapt komende herfst na vijftien jaar uit de groep omdat hij toe is aan iets anders.
De jaarlijkse publieksprijzen van radiostation NPO 3FM werden voor het eerst in twee jaar weer in aanwezigheid van live publiek uitgedeeld.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
8 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
9 uur geleden