Froukje uitgeroepen tot Beste Artiest bij 3FM Awards
TILBURG (ANP) - Zangeres Froukje is donderdag uitgeroepen tot Beste Artiest tijdens de 3FM Awards in 013 Poppodium in Tilburg. Ze won daarmee van Snelle, S10, Jett Rebel en Maan. S10, die namens Nederland naar het Eurovisie Songfestival in Turijn gaat, won wel in de categorie Beste Samenwerking voor het nummer Onderweg. Dat maakte ze met de Belgische indie-popgroep Bazart.
Het Haagse trio Goldband nam de prijs voor Beste Groep mee naar huis en liet daarmee De Staat, Chef'Special, Son Mieux en Kensington achter zich. Voor de plaat Betaalbare Romantiek werd de groep daarnaast bekroond met de prijs voor Beste Album. De groep maakte ook nog kans op de prijs voor Beste Song, maar die ging met MEAU mee naar Utrecht. Ze kreeg hem voor haar hit Dat Heb Jij Gedaan. De 21-jarige zangeres won ook de 3FM Talent Award.
Kensington kreeg een Legend Award, de tweede ooit. De eerste werd uitgereikt aan Pinkpop-organisator Jan Smeets. De band rond frontman Eloi Youssef kreeg de prijs voor zijn bijzondere bijdrage aan de muziekindustrie. De groep sloot de avond in 013 ook af met zijn grootste hits. Youssef stapt komende herfst na vijftien jaar uit de groep omdat hij toe is aan iets anders.
De jaarlijkse publieksprijzen van radiostation NPO 3FM werden voor het eerst in twee jaar weer in aanwezigheid van live publiek uitgedeeld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
6 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
17 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
21 uur geleden