Froukje uitgeroepen tot Beste Artiest bij 3FM Awards
TILBURG (ANP) - Zangeres Froukje is donderdag uitgeroepen tot Beste Artiest tijdens de 3FM Awards in 013 Poppodium in Tilburg. Ze won daarmee van Snelle, S10, Jett Rebel en Maan. S10, die namens Nederland naar het Eurovisie Songfestival in Turijn gaat, won wel in de categorie Beste Samenwerking voor het nummer Onderweg. Dat maakte ze met de Belgische indie-popgroep Bazart.
Het Haagse trio Goldband nam de prijs voor Beste Groep mee naar huis en liet daarmee De Staat, Chef'Special, Son Mieux en Kensington achter zich. Voor de plaat Betaalbare Romantiek werd de groep daarnaast bekroond met de prijs voor Beste Album. De groep maakte ook nog kans op de prijs voor Beste Song, maar die ging met MEAU mee naar Utrecht. Ze kreeg hem voor haar hit Dat Heb Jij Gedaan. De 21-jarige zangeres won ook de 3FM Talent Award.
Kensington kreeg een Legend Award, de tweede ooit. De eerste werd uitgereikt aan Pinkpop-organisator Jan Smeets. De band rond frontman Eloi Youssef kreeg de prijs voor zijn bijzondere bijdrage aan de muziekindustrie. De groep sloot de avond in 013 ook af met zijn grootste hits. Youssef stapt komende herfst na vijftien jaar uit de groep omdat hij toe is aan iets anders.
De jaarlijkse publieksprijzen van radiostation NPO 3FM werden voor het eerst in twee jaar weer in aanwezigheid van live publiek uitgedeeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
1 minuut geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
36 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
3 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
4 uur geleden