Froukje uitgeroepen tot Beste Artiest bij 3FM Awards
TILBURG (ANP) - Zangeres Froukje is donderdag uitgeroepen tot Beste Artiest tijdens de 3FM Awards in 013 Poppodium in Tilburg. Ze won daarmee van Snelle, S10, Jett Rebel en Maan. S10, die namens Nederland naar het Eurovisie Songfestival in Turijn gaat, won wel in de categorie Beste Samenwerking voor het nummer Onderweg. Dat maakte ze met de Belgische indie-popgroep Bazart.
Het Haagse trio Goldband nam de prijs voor Beste Groep mee naar huis en liet daarmee De Staat, Chef'Special, Son Mieux en Kensington achter zich. Voor de plaat Betaalbare Romantiek werd de groep daarnaast bekroond met de prijs voor Beste Album. De groep maakte ook nog kans op de prijs voor Beste Song, maar die ging met MEAU mee naar Utrecht. Ze kreeg hem voor haar hit Dat Heb Jij Gedaan. De 21-jarige zangeres won ook de 3FM Talent Award.
Kensington kreeg een Legend Award, de tweede ooit. De eerste werd uitgereikt aan Pinkpop-organisator Jan Smeets. De band rond frontman Eloi Youssef kreeg de prijs voor zijn bijzondere bijdrage aan de muziekindustrie. De groep sloot de avond in 013 ook af met zijn grootste hits. Youssef stapt komende herfst na vijftien jaar uit de groep omdat hij toe is aan iets anders.
De jaarlijkse publieksprijzen van radiostation NPO 3FM werden voor het eerst in twee jaar weer in aanwezigheid van live publiek uitgedeeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
2 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
5 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
10 uur geleden