Froome ziet tijdritfietsen liever verdwijnen
MONTE CARLO (ANP) - De Britse wielrenner Chris Froome toont zich op zijn YouTube-kanaal een voorstander ervan dat in de wielersport niet langer gebruik wordt gemaakt van tijdritfietsen. Aanleiding is het trainingsongeval van zijn voormalig ploeggenoot Egan Bernal. De Colombiaan knalde drie weken geleden in zijn vaderland op een stilstaande bus. Bernal reed op zijn speciale aerodynamische fiets waarmee hij in tijdritten uitkomt.
"Deze fietsen zijn niet gemaakt om op de openbare weg mee te fietsen", stelt Froome. "Maar dat moeten we wel doen in voorbereiding op belangrijke tijdritten."
Viervoudig Tourwinnaar Froome kwam zelf zwaar ten val toen hij tijdens de parcoursverkenning voor een tijdrit in het Critérium du Dauphiné in 2019 door een windvlaag tegen een muur werd geblazen. Ook hij zat op zijn tijdritfiets en haalde later nooit meer het niveau van voor zijn val.
"Ik houd van tijdrijden", zegt Froome. "Ik heb er zelfs mijn grootste successen mede aan te danken. Maar na een training op mijn tijdritfiets en gezien ook de recente ontwikkelingen denk ik dat het beter zou zijn op gewone fietsen te rijden. Als er een tijdrit van een uur in de Tour is, moet je je voorbereiden. Maar wie kent er wegen waar je dat een uur kunt doen in die speciale houding ook, zonder andere weggebruikers, verkeersborden of verkeerslichten? Dat bestaat niet in de echte wereld."
Froome denkt ook dat het eerlijker zou zijn iedereen op een gewone racefiets te laten rijden. "Dan gaat het meer om de kwaliteiten van een renner, minder over aerodynamica en het werken in de windtunnel", aldus de 36-jarige Brit van wielerploeg Israel - Premier Tech.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
3 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
20 uur geleden