Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Froome maakt in februari rentree in Verenigde Arabische Emiraten

Froome maakt in februari rentree in Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Chris Froome maakt eind februari na maanden blessureleed zijn rentree in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd die op 23 februari begint en op 29 februari eindigt, bekendgemaakt.

"Ik heb goed kunnen trainen op Gran Canaria en ik kijk uit naar het zetten van de volgende stap in mijn herstel en hoop snel op mijn oude niveau terug te keren", zei Froome, die dit jaar zijn zinnen heeft gezet op de eindzege in de Tour de France. "Het vooruitzicht van een vijfde keer geel is een enorme motivatie", zei hij.

De 34-jarige Brit brak vorig jaar juni bij een zware val in het Critérium du Dauphiné een dijbeen, heup, elleboog, ribben en een nekwervel. Begin januari waren er nog wat twijfels over het herstel van de viervoudig Tour-winnaar. Froome liet daarop weten dat zijn herstel "voorspoedig verliep".

De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten werd vorig jaar gewonnen door Jumbo-Visma-renner Primoz Roglic. Vorig jaar vond de wedstrijd die ontstond na de samensmelting van de Abu Dhabi Tour en de Dubai Tour voor het eerst plaats.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

36 minuten geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

54 minuten geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

2 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

3 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

3 uur geleden