
Froome maakt in februari rentree in Verenigde Arabische Emiraten
ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Chris Froome maakt eind februari na maanden blessureleed zijn rentree in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd die op 23 februari begint en op 29 februari eindigt, bekendgemaakt.
"Ik heb goed kunnen trainen op Gran Canaria en ik kijk uit naar het zetten van de volgende stap in mijn herstel en hoop snel op mijn oude niveau terug te keren", zei Froome, die dit jaar zijn zinnen heeft gezet op de eindzege in de Tour de France. "Het vooruitzicht van een vijfde keer geel is een enorme motivatie", zei hij.
De 34-jarige Brit brak vorig jaar juni bij een zware val in het Critérium du Dauphiné een dijbeen, heup, elleboog, ribben en een nekwervel. Begin januari waren er nog wat twijfels over het herstel van de viervoudig Tour-winnaar. Froome liet daarop weten dat zijn herstel "voorspoedig verliep".
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten werd vorig jaar gewonnen door Jumbo-Visma-renner Primoz Roglic. Vorig jaar vond de wedstrijd die ontstond na de samensmelting van de Abu Dhabi Tour en de Dubai Tour voor het eerst plaats.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike doet vanaf vrijdag in de Giro d'Italia mee met vijf Nederlanders: Olav Kooij, Dylan van Baarle, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk en Bart Lemmen. Kooij is de belangrijkste man in de massasprints en deelt het kopmanschap met Wout van Aert en Simon Yates. De debuterende Belg is kansrijk in sprints met kleinere groepen of na een lange ontsnapping, de Brit Yates is de klimspecialist.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft Jan Maas opgenomen in de selectie voor de Giro d'Italia. Centraal in de plannen van het team staat de 24-jarige Belgische sprinter Milan Fretin, die dit jaar al drie keer succesvol was. Voor Maas, afkomstig uit het Brabantse Huijbergen, wordt het zijn tweede grote ronde. Namens zijn vorige ploeg Jayco-AlUla reed hij in 2023 de Vuelta.
48 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Met Romain Bardet als kopman en drie Nederlanders, onder wie de debuterende Casper van Uden, gaat de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL vrijdag van start in de Giro d'Italia. Voor Bardet wordt het zijn achttiende en laatste grote ronde. De 34-jarige Fransman beëindigt in juni zijn loopbaan. Bardet bereikte in de Tour de France twee keer het podium, in 2016 en 2017.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Spaanse klassementsrenner Mikel Landa is de kopman van de Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step voor de komende Giro d'Italia. De jonge Fransman Paul Magnier moet zich in de sprint manifesteren. Opmerkelijk genoeg staat het team vrijdag zonder Belgische renners aan het vertrek in Albanië.
5 uur geledenDEINZE (ANP) - Daan Hoole neemt voor het derde jaar op rij deel aan de Giro d'Italia, de wielerkoers die vrijdag in Albanië begint. De boomlange Zuid-Hollander is opgenomen in de selectie van de Amerikaanse ploeg Lidl-Trek. Kopmannen van het team zijn de Italiaan Giulio Ciccone, die al een keer het bergklassement en drie keer een rit won in de Giro, en de Deen Mads Pedersen.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Australische sprinter Caleb Ewan stopt per direct met wielrennen. De 30-jarige renner van Ineos Grenadiers was na moeilijke jaren dit seizoen weer beter in vorm, maar zijn zeges gaven hem niet meer het gevoel van eerder. Daarom heeft hij besloten te stoppen, laat hij weten via zijn ploeg.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De Dopingautoriteit heeft vorig jaar 3256 dopingcontroles uitgevoerd binnen het nationale controleprogramma, een toename van 5,1 procent ten opzichte van 2023 en ruim boven het beoogde doel van 3000 controles. Er waren in 2024 zeven dopingcontroles met een positieve uitslag, vier meer dan een jaar eerder. Dat staat in het jaarverslag van de instantie die in Nederland het antidopingbeleid uitvoert.
9 uur geleden