Frontex ziet op meeste routes forse daling illegale immigratie
BRUSSEL (ANP) - Het aantal migranten dat illegaal naar Europa komt, is het afgelopen half jaar met bijna een derde gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt de Europese grensbewakingsdienst Frontex. Daarmee komt het aantal illegale immigranten uit op ongeveer 96.000, zo blijkt uit voorlopige cijfers van de dienst. De meeste illegale migranten komen uit Syrië, Mali en Afghanistan. Op een aantal routes is sprake van een forse toename.
De sterkste daling ziet Frontex in de Westelijke Balkan (min 72 procent) en het centrale Middellandse Zeegebied (min 61 procent). In die laatste regio gaat het om de illegale overtochten van bijvoorbeeld Tunesië en Libië naar Italië en Griekenland.
Ondanks de daling van het aantal illegale migranten dat zo naar Europa komt, is dit nog altijd de meest gebruikte route. Het afgelopen half jaar maakten bijna 26.000 illegale immigranten de overtocht, voor zover Frontex heeft kunnen waarnemen. Het gaat vooral om Tunesiërs, Syriërs en Bengalen.
Stijging
Op een aantal andere routes neemt het aantal illegale migranten juist toe. De grootste toename (174 procent) ziet Frontex op de zogeheten West-Afrikaanse route, die naar de Canarische Eilanden voert. Bijna 20.000 migranten bereikten de eerste zes maanden de eilanden.
De tweede migratieroute die populairder is geworden, is via het oostelijke Middellandse Zeegebied. Dat is de route over land en zee van Turkije naar Griekenland, en via Bulgarije en Noord-Cyprus naar Griekenland. De eerste zes maanden bereikten bijna 25.000 illegale immigranten via deze route Europa, een stijging van 75 procent.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP) - Het dodental ten gevolge van de aardbeving met een kracht van 7.4 in Colombia is opgelopen tot zeker 132 mensen. Dat melden onder meer de Colombiaanse radiozenders Caracol en Blu op basis van cijfers van de Colombiaanse Vereniging van Hoofdsteden, Asocapitales.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is vorige maand na de NAVO-top in Turkije in het geheim met een militair vliegtuig vertrokken in plaats van met Air Force One. Aanleiding was een Iraans dreigement om hem te vermoorden, zo schrijft The Washington Post op gezag van ingewijden.
55 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse Geologische Dienst heeft maandag na de aardbeving met een kracht van 7.4 33 naschokken gemeld. Dat zegt de zender Caracol Radio.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen die Venezuela eind juni hebben getroffen, hebben 6301 doden geëist. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Er wordt in het puin nog steeds naar lichamen gezocht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de hele Straat van Hormuz is ontdaan van mijnen. Volgens hem heeft de Amerikaanse marine de belangrijke zeestraat volledig onder controle.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse parlement heeft een wet aangenomen die een einde moet maken aan de decennialange strijd met de Koerdische Arbeiderspartij (PKK). Die wetgeving moet veel voormalige leden van de separatistische groep beschermen tegen vervolging, zodat ze weer kunnen worden opgenomen in de Turkse samenleving.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid Colombia meer hulp te bieden bij de reddingswerkzaamheden na de zware aardbeving. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat de Europese satellietdienst Copernicus al wordt ingezet om te helpen.
6 uur geleden