Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frontex ziet op meeste routes forse daling illegale immigratie

Frontex ziet op meeste routes forse daling illegale immigratie

BRUSSEL (ANP) - Het aantal migranten dat illegaal naar Europa komt, is het afgelopen half jaar met bijna een derde gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt de Europese grensbewakingsdienst Frontex. Daarmee komt het aantal illegale immigranten uit op ongeveer 96.000, zo blijkt uit voorlopige cijfers van de dienst. De meeste illegale migranten komen uit Syrië, Mali en Afghanistan. Op een aantal routes is sprake van een forse toename.

De sterkste daling ziet Frontex in de Westelijke Balkan (min 72 procent) en het centrale Middellandse Zeegebied (min 61 procent). In die laatste regio gaat het om de illegale overtochten van bijvoorbeeld Tunesië en Libië naar Italië en Griekenland.

Ondanks de daling van het aantal illegale migranten dat zo naar Europa komt, is dit nog altijd de meest gebruikte route. Het afgelopen half jaar maakten bijna 26.000 illegale immigranten de overtocht, voor zover Frontex heeft kunnen waarnemen. Het gaat vooral om Tunesiërs, Syriërs en Bengalen.

Stijging

Op een aantal andere routes neemt het aantal illegale migranten juist toe. De grootste toename (174 procent) ziet Frontex op de zogeheten West-Afrikaanse route, die naar de Canarische Eilanden voert. Bijna 20.000 migranten bereikten de eerste zes maanden de eilanden.

De tweede migratieroute die populairder is geworden, is via het oostelijke Middellandse Zeegebied. Dat is de route over land en zee van Turkije naar Griekenland, en via Bulgarije en Noord-Cyprus naar Griekenland. De eerste zes maanden bereikten bijna 25.000 illegale immigranten via deze route Europa, een stijging van 75 procent.

Meer uit Buitenland

Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

57 minuten geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

58 minuten geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

2 uur geleden
Voormalige Catalaanse leider kan mogelijk terug door Spaans hof

MADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.

3 uur geleden
Letland stelt sancties in tegen Russen na opheffen EU-sancties

RIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.

3 uur geleden
VS, Denemarken en Groenland tekenen overeenkomst over veiligheid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.

3 uur geleden
Trump roept bij VN op om de druk op Iran op te voeren

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgeroepen om de druk op Iran op te voeren. Hij deed dat in zijn toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, ten overstaan van vertegenwoordigers en leiders uit de hele wereld. Andere landen moeten Iran volgens hem economisch onder druk zetten.

4 uur geleden