Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fritz verslaat De Minaur op ATP Finals en moet afwachten

Fritz verslaat De Minaur op ATP Finals en moet afwachten

TURIJN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Taylor Fritz heeft op de ATP Finals in Turijn zijn laatste groepswedstrijd in drie sets gewonnen van Alex de Minaur uit Australië. Het werd 5-7 6-4 6-3 voor Fritz, die nu moet hopen op een zege van Jannik Sinner op Daniil Medvedev om de halve finales te bereiken. Door de overwinning van Fritz is Sinner al zeker van een plek bij de laatste vier.

Fritz maakte het na twee uur en acht minuten af met een lovegame. Hij besloot het duel met een ace, zijn zesde van de wedstrijd. Fritz plaatste in de tweede set bij 5-4 de beslissende break en drukte in de derde set door.

Voor Fritz, de nummer 5 van de wereld, is het zijn tweede deelname aan het eindejaarstoernooi. In 2022 behoorde hij ook tot de beste acht spelers van het jaar. De Minaur maakte zijn debuut op de ATP Finals.

Medvedev kan alleen nog de halve eindstrijd bereiken als hij in twee sets weet te winnen van Sinner. Die wedstrijd begint om 20.30 uur. "Ik ga de score zeker bijhouden", zei Fritz (27) na afloop op de baan. "Als ik alsnog word uitgeschakeld, dan is dat een enorme teleurstelling. Ik heb namelijk alleen van de beste speler ter wereld verloren." Fritz verloor van Sinner, maar won van Medvedev.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

4 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

4 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

6 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

6 uur geleden