Fritz verslaat De Minaur op ATP Finals en moet afwachten
TURIJN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Taylor Fritz heeft op de ATP Finals in Turijn zijn laatste groepswedstrijd in drie sets gewonnen van Alex de Minaur uit Australië. Het werd 5-7 6-4 6-3 voor Fritz, die nu moet hopen op een zege van Jannik Sinner op Daniil Medvedev om de halve finales te bereiken. Door de overwinning van Fritz is Sinner al zeker van een plek bij de laatste vier.
Fritz maakte het na twee uur en acht minuten af met een lovegame. Hij besloot het duel met een ace, zijn zesde van de wedstrijd. Fritz plaatste in de tweede set bij 5-4 de beslissende break en drukte in de derde set door.
Voor Fritz, de nummer 5 van de wereld, is het zijn tweede deelname aan het eindejaarstoernooi. In 2022 behoorde hij ook tot de beste acht spelers van het jaar. De Minaur maakte zijn debuut op de ATP Finals.
Medvedev kan alleen nog de halve eindstrijd bereiken als hij in twee sets weet te winnen van Sinner. Die wedstrijd begint om 20.30 uur. "Ik ga de score zeker bijhouden", zei Fritz (27) na afloop op de baan. "Als ik alsnog word uitgeschakeld, dan is dat een enorme teleurstelling. Ik heb namelijk alleen van de beste speler ter wereld verloren." Fritz verloor van Sinner, maar won van Medvedev.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
6 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
12 uur geleden