Fritz verslaat De Minaur op ATP Finals en moet afwachten
TURIJN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Taylor Fritz heeft op de ATP Finals in Turijn zijn laatste groepswedstrijd in drie sets gewonnen van Alex de Minaur uit Australië. Het werd 5-7 6-4 6-3 voor Fritz, die nu moet hopen op een zege van Jannik Sinner op Daniil Medvedev om de halve finales te bereiken. Door de overwinning van Fritz is Sinner al zeker van een plek bij de laatste vier.
Fritz maakte het na twee uur en acht minuten af met een lovegame. Hij besloot het duel met een ace, zijn zesde van de wedstrijd. Fritz plaatste in de tweede set bij 5-4 de beslissende break en drukte in de derde set door.
Voor Fritz, de nummer 5 van de wereld, is het zijn tweede deelname aan het eindejaarstoernooi. In 2022 behoorde hij ook tot de beste acht spelers van het jaar. De Minaur maakte zijn debuut op de ATP Finals.
Medvedev kan alleen nog de halve eindstrijd bereiken als hij in twee sets weet te winnen van Sinner. Die wedstrijd begint om 20.30 uur. "Ik ga de score zeker bijhouden", zei Fritz (27) na afloop op de baan. "Als ik alsnog word uitgeschakeld, dan is dat een enorme teleurstelling. Ik heb namelijk alleen van de beste speler ter wereld verloren." Fritz verloor van Sinner, maar won van Medvedev.
Meer uit Sport
CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
4 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
10 uur geleden