Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fritz maakt in finale Indian Wells einde aan zegereeks Nadal

Fritz maakt in finale Indian Wells einde aan zegereeks Nadal

INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft op het masterstoernooi van Indian Wells zijn eerste nederlaag van 2022 geleden. De 35-jarige Spaanse tennisser verloor in de finale in twee sets van de Amerikaan Taylor Fritz: 6-3 7-6 (5). Voor de 24-jarige Fritz is het zijn tweede toernooizege en de grootste titel uit zijn carrière.

De als vierde geplaatste Nadal begon slecht aan de finale. Hij raakte meteen zijn opslagbeurt kwijt en deed dat daarna nog een keer. Fritz, de nummer 20 van de plaatsingslijst, liep uit naar 4-0. Nadal leek ook niet helemaal fit en nam tussen de games door een pijnstiller. De Spanjaard, die moeizame overwinningen had geboekt tegen de Australiër Nick Kyrgios en zijn landgenoot Carlos Alcaraz, kwam nog wel een break terug, maar zag de set toch met 6-3 naar Fritz gaan. Hij vroeg daarna om een medische behandeling.

In de tweede set herpakte Nadal zich een beetje. Met een break kwam hij op 2-1, maar hij leverde die voorsprong meteen weer in. Vanaf 3-3 zorgden beide tennissers voor spannende games en lange rally's, waarbij de Amerikaan de nodige breakpoints overleefde. Op 5-4 voor Fritz liet Nadal zich opnieuw behandelen door de fysiotherapeut, die zijn rug masseerde.

Enkelblessure

Fritz kwam daarna op zijn eerste matchpoint, maar de Spanjaard werkte dat weg en trok de stand weer gelijk. In de tiebreak kreeg Fritz op 6-5 zijn tweede matchpoint. Op eigen service maakte hij het nu wel af.

De eerste Amerikaanse winnaar van het toernooi sinds André Agassi in 2001 vertelde naderhand dat een enkelblessure hem zelfs had doen overwegen zich terug te trekken voor de finale. "Dit is een van die jongensdromen waarvan je denkt dat ze nooit uitkomen", vertelde Fritz. "Ik kan het amper beschrijven hoe raar het is dat ik kon spelen. Ik heb nog nooit zo veel pijn gevoeld als vandaag. Als ik dat geweten had was ik er wellicht niet eens aan begonnen. Ik heb het zo min mogelijk laten blijken, deed heel stoer omdat ik wist dat de camera's op me gericht waren."

Nadal was nog ongeslagen in 2022. Hij veroverde in januari op de Australian Open zijn 21e grandslamtitel, waardoor hij één grandslamtitel meer heeft dan rivalen Roger Federer en Novak Djokovic. Ook won hij de ATP-toernooien van Melbourne en Acapulco. "Als ik adem, als ik beweeg, steeds voel ik enorme pijnscheuten", vertelde de Spanjaard zonder duidelijk te maken wat de kwetsuur precies inhoudt. "Het beperkt me. Het is niet alleen de pijn, het beïnvloedt ook mijn ademhaling." Nadal had eerder al gemeld het toernooi van Miami, dat deze week begint, over te slaan.

Meer uit Sport

Wielerlegende Merckx denkt dat Pogačar Tourrecord gaat verbreken

PARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.

1 uur geleden
Verstappen door straffen Hamilton en Antonelli naar vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.

15 uur geleden
PSV in oefenwedstrijd tegen Villarreal hard onderuit

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.

15 uur geleden
Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

16 uur geleden
Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

17 uur geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

17 uur geleden
Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

18 uur geleden