Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fritz maakt in finale Indian Wells einde aan zegereeks Nadal

Fritz maakt in finale Indian Wells einde aan zegereeks Nadal

INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft op het masterstoernooi van Indian Wells zijn eerste nederlaag van 2022 geleden. De 35-jarige Spaanse tennisser verloor in de finale in twee sets van de Amerikaan Taylor Fritz: 6-3 7-6 (5). Voor de 24-jarige Fritz is het zijn tweede toernooizege en de grootste titel uit zijn carrière.

De als vierde geplaatste Nadal begon slecht aan de finale. Hij raakte meteen zijn opslagbeurt kwijt en deed dat daarna nog een keer. Fritz, de nummer 20 van de plaatsingslijst, liep uit naar 4-0. Nadal leek ook niet helemaal fit en nam tussen de games door een pijnstiller. De Spanjaard, die moeizame overwinningen had geboekt tegen de Australiër Nick Kyrgios en zijn landgenoot Carlos Alcaraz, kwam nog wel een break terug, maar zag de set toch met 6-3 naar Fritz gaan. Hij vroeg daarna om een medische behandeling.

In de tweede set herpakte Nadal zich een beetje. Met een break kwam hij op 2-1, maar hij leverde die voorsprong meteen weer in. Vanaf 3-3 zorgden beide tennissers voor spannende games en lange rally's, waarbij de Amerikaan de nodige breakpoints overleefde. Op 5-4 voor Fritz liet Nadal zich opnieuw behandelen door de fysiotherapeut, die zijn rug masseerde.

Enkelblessure

Fritz kwam daarna op zijn eerste matchpoint, maar de Spanjaard werkte dat weg en trok de stand weer gelijk. In de tiebreak kreeg Fritz op 6-5 zijn tweede matchpoint. Op eigen service maakte hij het nu wel af.

De eerste Amerikaanse winnaar van het toernooi sinds André Agassi in 2001 vertelde naderhand dat een enkelblessure hem zelfs had doen overwegen zich terug te trekken voor de finale. "Dit is een van die jongensdromen waarvan je denkt dat ze nooit uitkomen", vertelde Fritz. "Ik kan het amper beschrijven hoe raar het is dat ik kon spelen. Ik heb nog nooit zo veel pijn gevoeld als vandaag. Als ik dat geweten had was ik er wellicht niet eens aan begonnen. Ik heb het zo min mogelijk laten blijken, deed heel stoer omdat ik wist dat de camera's op me gericht waren."

Nadal was nog ongeslagen in 2022. Hij veroverde in januari op de Australian Open zijn 21e grandslamtitel, waardoor hij één grandslamtitel meer heeft dan rivalen Roger Federer en Novak Djokovic. Ook won hij de ATP-toernooien van Melbourne en Acapulco. "Als ik adem, als ik beweeg, steeds voel ik enorme pijnscheuten", vertelde de Spanjaard zonder duidelijk te maken wat de kwetsuur precies inhoudt. "Het beperkt me. Het is niet alleen de pijn, het beïnvloedt ook mijn ademhaling." Nadal had eerder al gemeld het toernooi van Miami, dat deze week begint, over te slaan.

Meer uit Sport

Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

4 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

7 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

15 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

17 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

18 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

19 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

19 uur geleden