Frits Barend boos op IDFA, wil rapport over Carré-incident inzien
AMSTERDAM (ANP) - Frits Barend wil inzage in het rapport over het incident dat tijdens de openingsavond van het festival IDFA plaatsvond, heeft de 77-jarige journalist dinsdag laten weten. Volgens Barend heeft het IDFA het onderzoek naar het voorval, inmiddels bijna twee maanden terug, afgerond. Maar het festival wil hem alleen een deels gecensureerde versie van het rapport laten lezen. Hier neemt Barend geen genoegen mee, beklemtoont hij.
Tijdens de openingsavond in Theater Carré op 14 november gooide een pro-Palestijnse demonstrant pamfletten door de lucht en sprak steun uit aan Palestina. Barend, die uit een Joods gezin komt, zat naast de demonstrant. In een filmpje roept de demonstrant dat hij werd "aangevallen" door Barend, wat de tv-maker stellig ontkent. Volgens de televisiecoryfee probeerde de man over hem heen te klimmen toen hij de zaal verliet. IDFA ontving een klacht over het incident en zei de zaak "zeer serieus" te nemen. Daarom besteedde het festival het onderzoek uit aan een extern bureau.
"Het IDFA heeft mij gebeld en zegt dat ik een paar delen van het rapport mag inzien", aldus Barend. "Maar dat wil ik niet, ik wil het hele rapport zien. Zij willen dat ik een besluit neem over de voortgang van de zaak. Maar dat kan ik niet nemen als ik maar de helft van het rapport kan lezen." De journalist vindt de gang van zaken "belachelijk, je zou er een documentaire over kunnen maken".
Het IDFA heeft dinsdag laten weten later met een reactie te komen. De politie Amsterdam kan dinsdag niet zeggen of al melding is gemaakt van het incident.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
7 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
8 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
10 uur geleden