Frits Barend boos op IDFA, wil rapport over Carré-incident inzien
AMSTERDAM (ANP) - Frits Barend wil inzage in het rapport over het incident dat tijdens de openingsavond van het festival IDFA plaatsvond, heeft de 77-jarige journalist dinsdag laten weten. Volgens Barend heeft het IDFA het onderzoek naar het voorval, inmiddels bijna twee maanden terug, afgerond. Maar het festival wil hem alleen een deels gecensureerde versie van het rapport laten lezen. Hier neemt Barend geen genoegen mee, beklemtoont hij.
Tijdens de openingsavond in Theater Carré op 14 november gooide een pro-Palestijnse demonstrant pamfletten door de lucht en sprak steun uit aan Palestina. Barend, die uit een Joods gezin komt, zat naast de demonstrant. In een filmpje roept de demonstrant dat hij werd "aangevallen" door Barend, wat de tv-maker stellig ontkent. Volgens de televisiecoryfee probeerde de man over hem heen te klimmen toen hij de zaal verliet. IDFA ontving een klacht over het incident en zei de zaak "zeer serieus" te nemen. Daarom besteedde het festival het onderzoek uit aan een extern bureau.
"Het IDFA heeft mij gebeld en zegt dat ik een paar delen van het rapport mag inzien", aldus Barend. "Maar dat wil ik niet, ik wil het hele rapport zien. Zij willen dat ik een besluit neem over de voortgang van de zaak. Maar dat kan ik niet nemen als ik maar de helft van het rapport kan lezen." De journalist vindt de gang van zaken "belachelijk, je zou er een documentaire over kunnen maken".
Het IDFA heeft dinsdag laten weten later met een reactie te komen. De politie Amsterdam kan dinsdag niet zeggen of al melding is gemaakt van het incident.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
9 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
10 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
11 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
14 uur geleden