Frits Barend boos op IDFA, wil rapport over Carré-incident inzien
AMSTERDAM (ANP) - Frits Barend wil inzage in het rapport over het incident dat tijdens de openingsavond van het festival IDFA plaatsvond, heeft de 77-jarige journalist dinsdag laten weten. Volgens Barend heeft het IDFA het onderzoek naar het voorval, inmiddels bijna twee maanden terug, afgerond. Maar het festival wil hem alleen een deels gecensureerde versie van het rapport laten lezen. Hier neemt Barend geen genoegen mee, beklemtoont hij.
Tijdens de openingsavond in Theater Carré op 14 november gooide een pro-Palestijnse demonstrant pamfletten door de lucht en sprak steun uit aan Palestina. Barend, die uit een Joods gezin komt, zat naast de demonstrant. In een filmpje roept de demonstrant dat hij werd "aangevallen" door Barend, wat de tv-maker stellig ontkent. Volgens de televisiecoryfee probeerde de man over hem heen te klimmen toen hij de zaal verliet. IDFA ontving een klacht over het incident en zei de zaak "zeer serieus" te nemen. Daarom besteedde het festival het onderzoek uit aan een extern bureau.
"Het IDFA heeft mij gebeld en zegt dat ik een paar delen van het rapport mag inzien", aldus Barend. "Maar dat wil ik niet, ik wil het hele rapport zien. Zij willen dat ik een besluit neem over de voortgang van de zaak. Maar dat kan ik niet nemen als ik maar de helft van het rapport kan lezen." De journalist vindt de gang van zaken "belachelijk, je zou er een documentaire over kunnen maken".
Het IDFA heeft dinsdag laten weten later met een reactie te komen. De politie Amsterdam kan dinsdag niet zeggen of al melding is gemaakt van het incident.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
2 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
4 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
2 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
4 uur geleden