Frisse Nadal hoopt dat het nu raak is op ATP Finals
LONDEN (ANP) - Rafael Nadal heeft in zijn loopbaan alle grote prijzen, van de grand slams tot aan olympisch goud in enkel- en dubbelspel, al eens gewonnen. Dit jaar hoopt de 34-jarige Spanjaard, de nummer 2 van de wereld, eindelijk de ATP Finals aan zijn indrukwekkende palmares te kunnen toevoegen.
"Het is altijd moeilijk om het hier aan het einde van het seizoen elke dag tegen de beste spelers ter wereld op te nemen", aldus Nadal. "Vaak arriveer je hier wat vermoeid, maar dit jaar is het een beetje anders."
Het eindejaarstoernooi voor de beste acht tennissers vormt normaliter de afsluiting van een lang en slopend seizoen. Half november was Nadal vaak al toe aan rust en mede daarom zijn de ATP Finals en de Spanjaard nog geen gelukkig huwelijk gebleken. Het coronavirus verkortte het seizoen drastisch en over de fysieke gesteldheid van Nadal, die zich uit vrees voor het coronavirus afmeldde voor de US Open, is het dit seizoen amper gegaan.
Beetje pech
Sinds 2015 overleefde Nadal geen enkele keer de poulefase; in 2017 (teruggetrokken na nederlaag tegen David Goffin) en 2019 bleef hij steken in de groepsfase, in 2016 en 2018 deed hij niet mee. "Ik heb weer twee wedstrijden gewonnen, net als vorig jaar", zei Nadal na zijn zege op Stefanos Tsitsipas. "Vorig jaar had ik alleen een beetje pech dat ik niet in de halve finales stond."
Bij de laatste vier neemt Nadal het zaterdag op tegen Daniil Medvedev, die eerder in het toernooi Novak Djokovic met 6-3 6-3 versloeg. "Hij speelde vorig jaar ook geweldig", zei Nadal over zijn tegenstander tijdens de US Open-finale van 2019.
Mentaal erg moe
"Ik denk dat hij vorig jaar aan het einde van het seizoen mentaal erg moe was, maar ik denk dat dit jaar een ander verhaal is. Hij heeft veel vertrouwen. Ik weet dat ik op 100 procent moet spelen om kans te maken en dat is wat ik ga proberen."
Nadal won in zijn loopbaan al 20 grand slams. Hij wist zich dit jaar al voor de zestiende keer te kwalificeren voor de ATP Finals, een record.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is door naar de vierde ronde van de US Open. In de nacht van zaterdag op zondag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de als 25e geplaatste Chileen Alejandro Tabilo in de derde ronde in drie sets: 6-2 7-6 (2) 6-2.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de vierde ronde van de US Open. De 30-jarige Nederlandse tennisser rekende in de nacht van zaterdag op zondag in een lange partij van vijf sets af met de 27-jarige Belg Zizou Bergs, die als 31e was geplaatst. Het werd 3-6 7-6 (3) 4-6 7-6 (6) 6-3.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).
13 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
16 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
18 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
21 uur geleden