Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frisse Nadal hoopt dat het nu raak is op ATP Finals

Frisse Nadal hoopt dat het nu raak is op ATP Finals

LONDEN (ANP) - Rafael Nadal heeft in zijn loopbaan alle grote prijzen, van de grand slams tot aan olympisch goud in enkel- en dubbelspel, al eens gewonnen. Dit jaar hoopt de 34-jarige Spanjaard, de nummer 2 van de wereld, eindelijk de ATP Finals aan zijn indrukwekkende palmares te kunnen toevoegen.

"Het is altijd moeilijk om het hier aan het einde van het seizoen elke dag tegen de beste spelers ter wereld op te nemen", aldus Nadal. "Vaak arriveer je hier wat vermoeid, maar dit jaar is het een beetje anders."

Het eindejaarstoernooi voor de beste acht tennissers vormt normaliter de afsluiting van een lang en slopend seizoen. Half november was Nadal vaak al toe aan rust en mede daarom zijn de ATP Finals en de Spanjaard nog geen gelukkig huwelijk gebleken. Het coronavirus verkortte het seizoen drastisch en over de fysieke gesteldheid van Nadal, die zich uit vrees voor het coronavirus afmeldde voor de US Open, is het dit seizoen amper gegaan.

Beetje pech

Sinds 2015 overleefde Nadal geen enkele keer de poulefase; in 2017 (teruggetrokken na nederlaag tegen David Goffin) en 2019 bleef hij steken in de groepsfase, in 2016 en 2018 deed hij niet mee. "Ik heb weer twee wedstrijden gewonnen, net als vorig jaar", zei Nadal na zijn zege op Stefanos Tsitsipas. "Vorig jaar had ik alleen een beetje pech dat ik niet in de halve finales stond."

Bij de laatste vier neemt Nadal het zaterdag op tegen Daniil Medvedev, die eerder in het toernooi Novak Djokovic met 6-3 6-3 versloeg. "Hij speelde vorig jaar ook geweldig", zei Nadal over zijn tegenstander tijdens de US Open-finale van 2019.

Mentaal erg moe

"Ik denk dat hij vorig jaar aan het einde van het seizoen mentaal erg moe was, maar ik denk dat dit jaar een ander verhaal is. Hij heeft veel vertrouwen. Ik weet dat ik op 100 procent moet spelen om kans te maken en dat is wat ik ga proberen."

Nadal won in zijn loopbaan al 20 grand slams. Hij wist zich dit jaar al voor de zestiende keer te kwalificeren voor de ATP Finals, een record.

Meer uit Sport

US Open begint dinsdag voor Van de Zandschulp, De Jong en Rus

NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.

6 uur geleden
Venus Williams in eerste ronde US Open uitgeschakeld door Kenin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.

7 uur geleden
Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

10 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

18 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

20 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

20 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

21 uur geleden