Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op

Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op

ZEIST (ANP) - Jeremie Frimpong heeft het trainingskamp van het Nederlands elftal verlaten. De speler van Bayer Leverkusen raakte donderdag tijdens de training in Zeist geblesseerd, meldt de KNVB. Bondscoach Ronald Koeman heeft verdediger Jordan Teze van PSV als vervanger opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar.

De 22-jarige Frimpong maakte vorige maand in de door Oranje met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie zijn debuut als invaller. Koeman had de geboren Amsterdammer al eerder willen oproepen, maar in september liet de trainer hem voor straf thuis. Frimpong wilde afgelopen zomer niet voor Jong Oranje uitkomen op het EK, omdat hij het er niet mee eens was dat hij niet was opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de finaleronde van de Nations League.

PSV'er Teze speelde tot dusverre drie interlands, allemaal in juni vorig jaar in de Nations League, twee keer tegen Wales en één keer tegen Polen. Toenmalig bondscoach Louis van Gaal was niet helemaal tevreden en vond dat Teze te veel balverlies leed. Van Gaal riep hem daarna niet meer op.

Rechtsback

De 24-jarige Teze is dit seizoen als rechtsback een vaste waarde bij PSV, dat de eerste twaalf competitiewedstrijden won en daarin slechts vijf doelpunten tegen kreeg.

Nederland ontvangt zaterdag Ierland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam en plaatst zich bij winst voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Lukt dat niet, dan volgt drie dagen later in Portugal een herkansing tegen Gibraltar.

Meer uit Voetbal

FIFA: locatie WK-finale in 2030 wordt pas later bepaald

ZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.

4 uur geleden
Voetbalduels direct gestaakt bij schieten of gooien met vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.

6 uur geleden
Feyenoord legt na wangedrag bij Cambuur 47 fans stadionverbod op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.

9 uur geleden
Fenerbahçe-trainer Kartal kondigt ontslag aan, voorzitter ontkent

ISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.

9 uur geleden
FC Utrecht haalt doelman Padt terug naar Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.

11 uur geleden
Malen en Rensch spelen met AS Roma gelijk bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.

1 dag geleden
PSV speelt bij start Champions League teleurstellend gelijk

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.

1 dag geleden