Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op
ZEIST (ANP) - Jeremie Frimpong heeft het trainingskamp van het Nederlands elftal verlaten. De speler van Bayer Leverkusen raakte donderdag tijdens de training in Zeist geblesseerd, meldt de KNVB. Bondscoach Ronald Koeman heeft verdediger Jordan Teze van PSV als vervanger opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar.
De 22-jarige Frimpong maakte vorige maand in de door Oranje met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie zijn debuut als invaller. Koeman had de geboren Amsterdammer al eerder willen oproepen, maar in september liet de trainer hem voor straf thuis. Frimpong wilde afgelopen zomer niet voor Jong Oranje uitkomen op het EK, omdat hij het er niet mee eens was dat hij niet was opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de finaleronde van de Nations League.
PSV'er Teze speelde tot dusverre drie interlands, allemaal in juni vorig jaar in de Nations League, twee keer tegen Wales en één keer tegen Polen. Toenmalig bondscoach Louis van Gaal was niet helemaal tevreden en vond dat Teze te veel balverlies leed. Van Gaal riep hem daarna niet meer op.
Rechtsback
De 24-jarige Teze is dit seizoen als rechtsback een vaste waarde bij PSV, dat de eerste twaalf competitiewedstrijden won en daarin slechts vijf doelpunten tegen kreeg.
Nederland ontvangt zaterdag Ierland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam en plaatst zich bij winst voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Lukt dat niet, dan volgt drie dagen later in Portugal een herkansing tegen Gibraltar.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
14 uur geleden