Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op
ZEIST (ANP) - Jeremie Frimpong heeft het trainingskamp van het Nederlands elftal verlaten. De speler van Bayer Leverkusen raakte donderdag tijdens de training in Zeist geblesseerd, meldt de KNVB. Bondscoach Ronald Koeman heeft verdediger Jordan Teze van PSV als vervanger opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar.
De 22-jarige Frimpong maakte vorige maand in de door Oranje met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie zijn debuut als invaller. Koeman had de geboren Amsterdammer al eerder willen oproepen, maar in september liet de trainer hem voor straf thuis. Frimpong wilde afgelopen zomer niet voor Jong Oranje uitkomen op het EK, omdat hij het er niet mee eens was dat hij niet was opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de finaleronde van de Nations League.
PSV'er Teze speelde tot dusverre drie interlands, allemaal in juni vorig jaar in de Nations League, twee keer tegen Wales en één keer tegen Polen. Toenmalig bondscoach Louis van Gaal was niet helemaal tevreden en vond dat Teze te veel balverlies leed. Van Gaal riep hem daarna niet meer op.
Rechtsback
De 24-jarige Teze is dit seizoen als rechtsback een vaste waarde bij PSV, dat de eerste twaalf competitiewedstrijden won en daarin slechts vijf doelpunten tegen kreeg.
Nederland ontvangt zaterdag Ierland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam en plaatst zich bij winst voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Lukt dat niet, dan volgt drie dagen later in Portugal een herkansing tegen Gibraltar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
12 uur geleden