Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op

Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op

ZEIST (ANP) - Jeremie Frimpong heeft het trainingskamp van het Nederlands elftal verlaten. De speler van Bayer Leverkusen raakte donderdag tijdens de training in Zeist geblesseerd, meldt de KNVB. Bondscoach Ronald Koeman heeft verdediger Jordan Teze van PSV als vervanger opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar.

De 22-jarige Frimpong maakte vorige maand in de door Oranje met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie zijn debuut als invaller. Koeman had de geboren Amsterdammer al eerder willen oproepen, maar in september liet de trainer hem voor straf thuis. Frimpong wilde afgelopen zomer niet voor Jong Oranje uitkomen op het EK, omdat hij het er niet mee eens was dat hij niet was opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de finaleronde van de Nations League.

PSV'er Teze speelde tot dusverre drie interlands, allemaal in juni vorig jaar in de Nations League, twee keer tegen Wales en één keer tegen Polen. Toenmalig bondscoach Louis van Gaal was niet helemaal tevreden en vond dat Teze te veel balverlies leed. Van Gaal riep hem daarna niet meer op.

Rechtsback

De 24-jarige Teze is dit seizoen als rechtsback een vaste waarde bij PSV, dat de eerste twaalf competitiewedstrijden won en daarin slechts vijf doelpunten tegen kreeg.

Nederland ontvangt zaterdag Ierland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam en plaatst zich bij winst voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Lukt dat niet, dan volgt drie dagen later in Portugal een herkansing tegen Gibraltar.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt punten met 2-2 tegen Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.

7 uur geleden
Heracles Almelo eerste periodekampioen in eerste divisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.

7 uur geleden
PSV vervolgt Eredivisie met zege op sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.

7 uur geleden
Oranjevrouwen boeken tegen Hongarije grootste zege onder Veurink

FELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.

7 uur geleden
UEFA legt Servië straf op om racisme tijdens duel met Oranje

NYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.

9 uur geleden
Van de Donk speelt tegen Hongarije 175e interland voor Oranje

FELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.

9 uur geleden
PSV begint tegen sc Heerenveen zonder Perišić en Geertruida

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.

9 uur geleden