Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op

Frimpong valt geblesseerd weg bij Oranje, Koeman roept Teze op

ZEIST (ANP) - Jeremie Frimpong heeft het trainingskamp van het Nederlands elftal verlaten. De speler van Bayer Leverkusen raakte donderdag tijdens de training in Zeist geblesseerd, meldt de KNVB. Bondscoach Ronald Koeman heeft verdediger Jordan Teze van PSV als vervanger opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden tegen Ierland en Gibraltar.

De 22-jarige Frimpong maakte vorige maand in de door Oranje met 2-1 verloren thuiswedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie zijn debuut als invaller. Koeman had de geboren Amsterdammer al eerder willen oproepen, maar in september liet de trainer hem voor straf thuis. Frimpong wilde afgelopen zomer niet voor Jong Oranje uitkomen op het EK, omdat hij het er niet mee eens was dat hij niet was opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de finaleronde van de Nations League.

PSV'er Teze speelde tot dusverre drie interlands, allemaal in juni vorig jaar in de Nations League, twee keer tegen Wales en één keer tegen Polen. Toenmalig bondscoach Louis van Gaal was niet helemaal tevreden en vond dat Teze te veel balverlies leed. Van Gaal riep hem daarna niet meer op.

Rechtsback

De 24-jarige Teze is dit seizoen als rechtsback een vaste waarde bij PSV, dat de eerste twaalf competitiewedstrijden won en daarin slechts vijf doelpunten tegen kreeg.

Nederland ontvangt zaterdag Ierland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam en plaatst zich bij winst voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Lukt dat niet, dan volgt drie dagen later in Portugal een herkansing tegen Gibraltar.

Meer uit Voetbal

Tunesië stelt Chaâbani aan als nieuwe bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).

33 minuten geleden
Willem II haalt verdediger Ter Avest terug naar Nederland

TILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.

3 uur geleden
UEFA wijst plan FIFA voor aandelenverkoop WK resoluut af

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.

3 uur geleden
Slechts geel in Bundesliga na beledigen speler met bedekte mond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.

5 uur geleden
Mancini keert terug als bondscoach van Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.

6 uur geleden
Oud-Feyenoorder Wellenreuther meteen geblesseerd bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.

7 uur geleden
Media: Mancini opnieuw bondscoach van voetballers Italië

ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.

7 uur geleden