Frimpong is terug bij Oranje en heeft spijt van 'grote fout'
ZEIST (ANP) - Jeremie Frimpong heeft spijt van zijn beslissing om afgelopen zomer niet met Jong Oranje op het EK uit te komen. "Dat was een grote fout", erkent de 22-jarige vleugelverdediger. "Dat was zeker niet professioneel van me."
Frimpong was zo teleurgesteld dat hij niet was opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de finaleronde van de Nations League dat hij ook niet met Jong Oranje naar het EK in Georgië en Roemenië wilde. Ronald Koeman nam hem dat zo kwalijk dat hij Frimpong ook niet uitnodigde voor de vorige interlands tegen Griekenland en Ierland.
Maar de bondscoach heeft Frimpong weer in genade aangenomen en de speler van Bayer Leverkusen wel opgeroepen voor de duels van komende week met Frankrijk en Griekenland in de EK-kwalificatie.
Interlanddebuut
"Ik vind het geweldig om weer terug te zijn bij het Nederlands elftal", vertelde Frimpong vlak voor de tweede training in aanloop naar de belangrijke interlands in Amsterdam en Athene. De Amsterdammer maakte eind vorig jaar ook deel uit van de WK-selectie van Louis van Gaal, maar kreeg geen speeltijd in Qatar. Hij wacht nog altijd op zijn debuut voor Oranje.
"Het WK in Qatar was een geweldige ervaring, ook al heb ik geen speeltijd gekregen. Als de bondscoach me nu wel nodig heeft, dan moet ik er klaar voor zijn", zei de aanvallend ingestelde verdediger.
Andere spelers zonder interland
Frimpong is een van de zeven spelers in de huidige selectie die nog nooit in actie is gekomen voor het Nederlands elftal. Hetzelfde geldt voor Brian Brobbey, Quilindschy Hartman, Ian Maatsen, Nick Olij, Micky van de Ven en Bart Verbruggen. Die spelers zijn ook in beeld gekomen omdat de bondscoach maar liefst twaalf geblesseerde spelers mist.
Koeman wil niet te lang stilstaan bij de vele internationals die er niet bij zijn. Hij sluit zeker niet uit dat hij komende week enkele spelers laat debuteren in Oranje. "Maar ik weet eigenlijk niet of de KNVB wel zoveel haasjes heeft", grapte de bondscoach over het speldje dat een international krijgt nadat hij zijn eerste minuten voor de nationale ploeg heeft gemaakt.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
10 uur geleden