Frimpong helpt koploper Bayer Leverkusen met treffer aan zege
HEIDENHEIM (ANP) - Jeremie Frimpong blijft scoren voor Bayer Leverkusen. De aanvallend ingestelde rechtsback maakte in de gewonnen uitwedstrijd tegen 1. FC Heidenheim (1-2) alweer zijn zevende competitietreffer van dit seizoen voor de koploper van de Bundesliga.
De 23-jarige Amsterdammer trof in blessuretijd van de eerste helft doel op aangeven van Amine Adli, die zelf het tweede doelpunt maakte. Tim Kleindienst bepaalde in de slotfase de eindstand namens de thuisploeg.
Koploper Bayer Leverkusen heeft nu een voorsprong van 8 punten op Bayern München, de nummer 2 van de ranglijst die voor zondag een uitduel met VfL Bochum op het programma heeft staan.
Nederlaag Weghorst
Sepp van den Berg bezorgde 1. FSV Mainz 05 met een doelpunt een zege op FC Augsburg (1-0). De Nederlander wordt dit seizoen door Liverpool verhuurd aan de Duitse club. Jeffrey Gouweleeuw speelde de hele wedstrijd voor Augsburg.
Wout Weghorst verloor met TSG 1899 Hoffenheim van 1. FC Union Berlin (0-1). Brenden Aaronson scoorde in de slotfase voor de bezoekers, op aangeven van Yorbe Vertessen die vorige maand is vertrokken bij PSV. Weghorst begon op de bank maar mocht na een half uur de aangeslagen Grischa Prömel vervangen. Danilho Doekhi speelde de hele wedstrijd voor Union Berlin.
Rode kaarten
Beide ploegen speelden in de tweede helft met tien man. Stanley N'Soki (Hoffenheim) en Kevin Volland (Union Berlin) kregen in blessuretijd van de tweede helft hun tweede gele kaart van de wedstrijd.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
18 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden