Frimpong en Becker leiden zeges in van Leverkusen en Union
GELSENKIRCHEN (ANP) - Jeremie Frimpong en Sheraldo Becker hebben beiden met een doelpunt een zege ingeleid van hun clubs Bayer Leverkusen en Union Berlin. Leverkusen won de uitwedstrijd tegen Schalke 04 met 3-0, terwijl de club uit Berlijn op eigen veld met 3-0 te sterk was voor VfB Stuttgart.
De mee opgekomen Frimpong tikte de bal in de 50e minuut in het lege doel na een voorzet vanaf de linkerflank van de Franse aanvaller Moussa Diaby. Het was voor Frimpong al zijn achtste doelpunt van het seizoen. De Amsterdammer speelde tot op heden 26 competitiewedstrijden voor Leverkusen. Vorig seizoen kwam hij in 25 duels in de Bundesliga slechts één keer tot scoren. Florian Wirtz maakte er na een uur 0-2 van en Sardar Azmoun bepaalde de eindstand. Daley Sinkgraven en Mitchel Bakker vielen in de slotfase in bij de bezoekers, die zevende staan in de Bundesliga.
Becker opende in Berlijn eveneens de score kort na rust. Becker volleerde raak na een hoge voorzet van Jérôme Roussillon. Ook voor Becker betekende het zijn achtste goal van het seizoen. Nadat Kevin Behrens voor de 2-0 had gezorgd en Stuttgart-verdediger Hiroki Ito de bal in zijn eigen doel had gewerkt, werd Becker gewisseld.
Union staat derde in de Bundesliga. De achterstand op koploper Borussia Dortmund bedraagt slechts 2 punten, Bayern München heeft maar 1 punt meer. Dortmund en Bayern treffen elkaar om 18.30 uur in München.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
11 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
14 uur geleden