Frijns racet naar tweede plaats in E-prix Rome
ROME (ANP) - De Nederlandse autocoureur Robin Frijns is als tweede geëindigd in de E-Prix van Rome, de vierde race van dit seizoen in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische sportauto's. Hij reed in het begin van de race zelfs even aan de leiding, maar de Nieuw-Zeelander Mitch Evans wist hem te passeren en de rest van de race voor te blijven.
Frijns (Envision) duelleerde de meeste tijd van de race met de Belg Stoffel Vandoorne (Mercedes), die van poleposition was vertrokken. Frijns haalde hem in het begin van de race in, moest de Belg later weer voorbij laten gaan, maar plaatste in de slotfase van de race alsnog een geslaagde aanval. Vandoorne finishte kort achter Frijns als derde. Voor de Limburger was het de tweede keer dit seizoen dat hij tweede werd. Hij haalde die positie eerder in de race in het Saudische Diriyah.
"Ik voelde me sterk en heb genoten van het gevecht met Stoffel", zei Frijns na de race. "De auto is goed, we moeten nog net dat beetje extra vinden om voor de overwinning te gaan. Dat lukt hopelijk zondag in de tweede race hier."
Nyck de Vries (Mercedes) begon de race als derde, maar hij viel voortijdig uit. Hij zakte in de stand van het kampioenschap van de tweede naar de vijfde plaats. Frijns klom naar de derde plaats. De Zwitser Edoardo Mortara (Rokit) behield de leiding.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
8 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
15 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
16 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
20 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden