Frijns racet naar tweede plaats in E-prix Rome
ROME (ANP) - De Nederlandse autocoureur Robin Frijns is als tweede geëindigd in de E-Prix van Rome, de vierde race van dit seizoen in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische sportauto's. Hij reed in het begin van de race zelfs even aan de leiding, maar de Nieuw-Zeelander Mitch Evans wist hem te passeren en de rest van de race voor te blijven.
Frijns (Envision) duelleerde de meeste tijd van de race met de Belg Stoffel Vandoorne (Mercedes), die van poleposition was vertrokken. Frijns haalde hem in het begin van de race in, moest de Belg later weer voorbij laten gaan, maar plaatste in de slotfase van de race alsnog een geslaagde aanval. Vandoorne finishte kort achter Frijns als derde. Voor de Limburger was het de tweede keer dit seizoen dat hij tweede werd. Hij haalde die positie eerder in de race in het Saudische Diriyah.
"Ik voelde me sterk en heb genoten van het gevecht met Stoffel", zei Frijns na de race. "De auto is goed, we moeten nog net dat beetje extra vinden om voor de overwinning te gaan. Dat lukt hopelijk zondag in de tweede race hier."
Nyck de Vries (Mercedes) begon de race als derde, maar hij viel voortijdig uit. Hij zakte in de stand van het kampioenschap van de tweede naar de vijfde plaats. Frijns klom naar de derde plaats. De Zwitser Edoardo Mortara (Rokit) behield de leiding.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
7 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
7 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
7 uur geleden