Frijns racet naar tweede plaats in E-prix Rome
ROME (ANP) - De Nederlandse autocoureur Robin Frijns is als tweede geëindigd in de E-Prix van Rome, de vierde race van dit seizoen in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische sportauto's. Hij reed in het begin van de race zelfs even aan de leiding, maar de Nieuw-Zeelander Mitch Evans wist hem te passeren en de rest van de race voor te blijven.
Frijns (Envision) duelleerde de meeste tijd van de race met de Belg Stoffel Vandoorne (Mercedes), die van poleposition was vertrokken. Frijns haalde hem in het begin van de race in, moest de Belg later weer voorbij laten gaan, maar plaatste in de slotfase van de race alsnog een geslaagde aanval. Vandoorne finishte kort achter Frijns als derde. Voor de Limburger was het de tweede keer dit seizoen dat hij tweede werd. Hij haalde die positie eerder in de race in het Saudische Diriyah.
"Ik voelde me sterk en heb genoten van het gevecht met Stoffel", zei Frijns na de race. "De auto is goed, we moeten nog net dat beetje extra vinden om voor de overwinning te gaan. Dat lukt hopelijk zondag in de tweede race hier."
Nyck de Vries (Mercedes) begon de race als derde, maar hij viel voortijdig uit. Hij zakte in de stand van het kampioenschap van de tweede naar de vijfde plaats. Frijns klom naar de derde plaats. De Zwitser Edoardo Mortara (Rokit) behield de leiding.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
10 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
21 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden