Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina wil delen Duitse activiteiten verkopen

FrieslandCampina wil delen Duitse activiteiten verkopen

AMERSFOORT (ANP) - Zuivelcoöperatie FrieslandCampina wil onderdelen van zijn Duitse consumentenactiviteiten verkopen aan de Duitse branchegenoot Unternehmensgruppe Theo Müller. De transactie omvat onder meer het merk Landliebe en drie Duitse productievestigingen. De circa duizend medewerkers van FrieslandCampina Germany zijn woensdag over de voorgenomen verkoop geïnformeerd. De partijen doen geen mededelingen over de verkoopsom.

FrieslandCampina zal zijn internationale merken, zoals Chocomel en Valess, en een aantal in het buitenland geproduceerde huismerken in Duitsland verder blijven uitbouwen. Ook gaat de coöperatie door met het ophalen en verwerken van de melk van zijn Duitse leden-melkveehouders. De nieuwe eigenaar neemt de contracten van Duitse niet-ledenmelkveehouders met een leverancierscontract over.

De verkoop dient te worden goedgekeurd door de ledenraad van FrieslandCampina en de Duitse mededingingsautoriteit. De ledenraad zal op 20 juni een besluit nemen over de voorgenomen transactie. De deal zal naar verwachting voor het eind van 2022 zijn afgerond.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

58 minuten geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

3 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

3 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

3 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

5 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

5 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

7 uur geleden