Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina verwacht dit jaar meer leden aan te trekken

FrieslandCampina verwacht dit jaar meer leden aan te trekken

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina denkt dit jaar per saldo meer melkveehouders aan zich te binden. Die verwachting heeft topman Jan Derck van Karnebeek dinsdag uitgesproken in een toelichting op de jaarresultaten. Over 2024 nam het aantal leden juist nog af. "We moeten de mouwen opstropen", zegt hij daarbij.

Het aantal melkveebedrijven dat lid is, nam vorig jaar af van 9417 in 2023 naar 9001. Deels komt dat omdat melkveehouders stoppen met hun bedrijf, nadat zij geen opvolging hebben gevonden. Ook stopten ondernemers met hun bedrijf door de vertrekregeling van FrieslandCampina. Die liep in 2023 af en de laatste van de boeren die hiervan gebruikmaakten, vertrokken per 1 januari vorig jaar. De instroom van nieuwe leden nam tegelijkertijd wel toe in 2024.

Ledenwerving begint volgens Van Karnebeek bij het bieden van een goede melkprijs. "Daarmee is de belangrijkste conditie goed ingevuld. En we moeten, in alle bescheidenheid, deur voor deur luisteren naar de aspirant-leden. Wat willen ze en wat kunnen we ze bieden?"

Fusie

Nieuwe leden moeten voornamelijk komen uit Nederland, België en Duitsland. Alle wervingsplannen moeten volgens de FrieslandCampina-topman voor dit jaar leiden tot een positief ledensaldo, dus meer instromende leden dan vertrekkende. "Dat is een verwachting, maar ook een ambitie, zeg ik daarbij. Het moet nog wel worden gerealiseerd."

Een andere manier waarop FrieslandCampina meer leden wil werven, is een fusie met de Belgische branchegenoot Milcobel, het grootste zuivelbedrijf van België. Die werd eind vorig jaar aangekondigd en hoopt het bedrijf voor het einde van dit jaar af te ronden. "We zetten stevig in op het werven van nieuwe leden, de fusie kan in het kader van die strategie worden gezien", stelt de topman.

Meer uit Financieel

TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

41 minuten geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

1 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

1 uur geleden
ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

8 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

10 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

10 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

11 uur geleden