Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina maakt boter in Lochem, banen in Den Bosch weg

FrieslandCampina maakt boter in Lochem, banen in Den Bosch weg

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil al zijn boterproductie in de toekomst in Lochem onderbrengen. In de Gelderse plaats maakt het zuivelconcern nu ook al boter, maar dat doet het ook in Den Bosch. Daar gaat de boterfabriek medio 2025 de deuren sluiten, wat tot 90 negentig gaat kosten. In Lochem komen er 27 banen bij.

Met de stap wil FrieslandCampina zijn boterproductie optimaliseren. Het bedrijf heeft te veel productiecapaciteit omdat er meer room wordt gebruikt voor andere producten dan voor boter en er dus minder overblijft om boter van te maken. En één fabriek is nu eenmaal goedkoper dan twee. Tegelijkertijd wordt de fabriek in Lochem met de uitbreiding verduurzaamd, waardoor er minder CO2 uitgestoten zal worden.

Of er ook gedwongen ontslagen vallen in Den Bosch, weet FrieslandCampina nog niet. Deels wordt het verlies van banen door natuurlijk verloop opgevangen. Voor andere medewerkers zegt FrieslandCampina hen te ondersteunen bij het vinden van een nieuwe baan "binnen of buiten FrieslandCampina".

Meer uit Financieel

Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

1 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

4 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

5 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

7 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

9 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

9 uur geleden
Nederlandse luchthavens niet getroffen door cyberaanval

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse luchthavens lijken niet te zijn getroffen door de cyberaanval op een dienstverlener van Europese vliegvelden vrijdag. Woordvoerders van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport melden dat bij de luchthavens niets aan de hand is.

11 uur geleden