FrieslandCampina gaat productie optimaliseren, 186 banen verloren
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft dinsdag plannen aangekondigd waarmee het zuivelconcern zijn productie in Nederland wil optimaliseren. Zo wil het bedrijf activiteiten in Leeuwarden meer concentreren en de productie van natuurkaas in het Limburgse Born verplaatsen naar het Friese Workum. Door deze plannen komen volgens FrieslandCampina 186 banen te vervallen.
De vestiging in Leeuwarden heeft een zuidelijk en noordelijk deel. FrieslandCampina wil de productie concentreren in het zuiden en de deuren van het noordelijke deel op termijn sluiten. Nu worden beide locaties nog door een openbare weg en spoorlijn gescheiden. Het stoppen van de productie in het noordelijke deel is volgens FrieslandCampina efficiënter als het gaat om kosten en logistiek. Door deze maatregelen verdwijnen er volgens het bedrijf 87 van de in totaal 927 banen in Leeuwarden.
In de noordelijk gelegen fabriek in Leeuwarden wordt momenteel onder andere gezoete gecondenseerde melk gemaakt. Deze productie zal worden uitbesteed aan Hochwald, een Duits zuivelbedrijf met een vestiging in Bolsward. FrieslandCampina gaat op zijn beurt geëvaporeerde melk, ofwel ingedikte melk, produceren voor Hochwald. De productie van de overige producten die in Leeuwarden worden gemaakt, door de fabriek die gaat sluiten, wordt ondergebracht bij andere fabrieken van FrieslandCampina.
Natuurkaas
De overige banen, 99 in totaal, gaan verloren in Born. Daar sluit FrieslandCampina uiterlijk op 10 mei 2025 een fabriek die natuurkaas produceert. Deze activiteiten worden overgeheveld naar Workum, waar op dit moment ook al natuurkaas wordt gemaakt.
"FrieslandCampina moet kostenefficiënt, duurzaam en toekomstbestendig blijven opereren. Daarom zoeken we altijd naar mogelijkheden om ons productienetwerk te optimaliseren", legt directielid David Cutter van het bedrijf uit. "We zijn ons bewust van de grote impact van de aangekondigde stappen op onze medewerkers en zullen hen zo goed mogelijk ondersteunen bij het vinden van een nieuwe baan, binnen of buiten onze organisatie."
FrieslandCampina kondigde eind vorig jaar aan 1800 banen te schrappen om de kosten omlaag te brengen, waarvan ruim de helft in Nederland. De banen die door de nieuwe aangekondigde maatregelen komen te vervallen, vallen hier buiten.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
7 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
7 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
10 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
21 uur geleden