Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina gaat productie optimaliseren, 186 banen verloren

FrieslandCampina gaat productie optimaliseren, 186 banen verloren

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft dinsdag plannen aangekondigd waarmee het zuivelconcern zijn productie in Nederland wil optimaliseren. Zo wil het bedrijf activiteiten in Leeuwarden meer concentreren en de productie van natuurkaas in het Limburgse Born verplaatsen naar het Friese Workum. Door deze plannen komen volgens FrieslandCampina 186 banen te vervallen.

De vestiging in Leeuwarden heeft een zuidelijk en noordelijk deel. FrieslandCampina wil de productie concentreren in het zuiden en de deuren van het noordelijke deel op termijn sluiten. Nu worden beide locaties nog door een openbare weg en spoorlijn gescheiden. Het stoppen van de productie in het noordelijke deel is volgens FrieslandCampina efficiënter als het gaat om kosten en logistiek. Door deze maatregelen verdwijnen er volgens het bedrijf 87 van de in totaal 927 banen in Leeuwarden.

In de noordelijk gelegen fabriek in Leeuwarden wordt momenteel onder andere gezoete gecondenseerde melk gemaakt. Deze productie zal worden uitbesteed aan Hochwald, een Duits zuivelbedrijf met een vestiging in Bolsward. FrieslandCampina gaat op zijn beurt geëvaporeerde melk, ofwel ingedikte melk, produceren voor Hochwald. De productie van de overige producten die in Leeuwarden worden gemaakt, door de fabriek die gaat sluiten, wordt ondergebracht bij andere fabrieken van FrieslandCampina.

Natuurkaas

De overige banen, 99 in totaal, gaan verloren in Born. Daar sluit FrieslandCampina uiterlijk op 10 mei 2025 een fabriek die natuurkaas produceert. Deze activiteiten worden overgeheveld naar Workum, waar op dit moment ook al natuurkaas wordt gemaakt.

"FrieslandCampina moet kostenefficiënt, duurzaam en toekomstbestendig blijven opereren. Daarom zoeken we altijd naar mogelijkheden om ons productienetwerk te optimaliseren", legt directielid David Cutter van het bedrijf uit. "We zijn ons bewust van de grote impact van de aangekondigde stappen op onze medewerkers en zullen hen zo goed mogelijk ondersteunen bij het vinden van een nieuwe baan, binnen of buiten onze organisatie."

FrieslandCampina kondigde eind vorig jaar aan 1800 banen te schrappen om de kosten omlaag te brengen, waarvan ruim de helft in Nederland. De banen die door de nieuwe aangekondigde maatregelen komen te vervallen, vallen hier buiten.

Meer uit Financieel

Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

1 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

1 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

3 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

3 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

4 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

4 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

4 uur geleden