FrieslandCampina gaat productie optimaliseren, 186 banen verloren
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft dinsdag plannen aangekondigd waarmee het zuivelconcern zijn productie in Nederland wil optimaliseren. Zo wil het bedrijf activiteiten in Leeuwarden meer concentreren en de productie van natuurkaas in het Limburgse Born verplaatsen naar het Friese Workum. Door deze plannen komen volgens FrieslandCampina 186 banen te vervallen.
De vestiging in Leeuwarden heeft een zuidelijk en noordelijk deel. FrieslandCampina wil de productie concentreren in het zuiden en de deuren van het noordelijke deel op termijn sluiten. Nu worden beide locaties nog door een openbare weg en spoorlijn gescheiden. Het stoppen van de productie in het noordelijke deel is volgens FrieslandCampina efficiënter als het gaat om kosten en logistiek. Door deze maatregelen verdwijnen er volgens het bedrijf 87 van de in totaal 927 banen in Leeuwarden.
In de noordelijk gelegen fabriek in Leeuwarden wordt momenteel onder andere gezoete gecondenseerde melk gemaakt. Deze productie zal worden uitbesteed aan Hochwald, een Duits zuivelbedrijf met een vestiging in Bolsward. FrieslandCampina gaat op zijn beurt geëvaporeerde melk, ofwel ingedikte melk, produceren voor Hochwald. De productie van de overige producten die in Leeuwarden worden gemaakt, door de fabriek die gaat sluiten, wordt ondergebracht bij andere fabrieken van FrieslandCampina.
Natuurkaas
De overige banen, 99 in totaal, gaan verloren in Born. Daar sluit FrieslandCampina uiterlijk op 10 mei 2025 een fabriek die natuurkaas produceert. Deze activiteiten worden overgeheveld naar Workum, waar op dit moment ook al natuurkaas wordt gemaakt.
"FrieslandCampina moet kostenefficiënt, duurzaam en toekomstbestendig blijven opereren. Daarom zoeken we altijd naar mogelijkheden om ons productienetwerk te optimaliseren", legt directielid David Cutter van het bedrijf uit. "We zijn ons bewust van de grote impact van de aangekondigde stappen op onze medewerkers en zullen hen zo goed mogelijk ondersteunen bij het vinden van een nieuwe baan, binnen of buiten onze organisatie."
FrieslandCampina kondigde eind vorig jaar aan 1800 banen te schrappen om de kosten omlaag te brengen, waarvan ruim de helft in Nederland. De banen die door de nieuwe aangekondigde maatregelen komen te vervallen, vallen hier buiten.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.
10 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israëlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.
49 minuten geledenBILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt tijdelijk de prijzen van vliegtickets om de kosten voor vliegtuigbrandstof. Dit komt door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat heeft de olieprijzen flink opgedreven.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).
2 uur geleden