Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina en Belgische zuivelgroep Milcobel willen fuseren

FrieslandCampina en Belgische zuivelgroep Milcobel willen fuseren

AMERSFOORT (ANP) - Zuivelconcern FrieslandCampina gaat fuseren met zijn kleinere Belgische branchegenoot Milcobel, maakten de twee bedrijven woensdag bekend. "Door de fusie van FrieslandCampina en Milcobel ontstaat één internationale en toekomstgerichte organisatie die kansen beter kan benutten en uitdagingen effectiever kan aanpakken in de mondiale zuivelmarkt", staat in een persverklaring.

Financiële details over de deal zijn niet bekendgemaakt. Volgens de bedrijven biedt het samengaan "verdere ontwikkelingsmogelijkheden in marktsegmenten zoals consumentenkaas, mozzarella, melk, karnemelk en yoghurt, en ingrediënten, alsmede voordelen op het gebied van efficiëntie en expertise".

Sybren Attema, voorzitter van FrieslandCampina, benadrukt dat het gaat om een "coöperatieve fusie" en geen overname. "We brengen al onze activiteiten samen en gaan verder als een krachtige coöperatie die meer veerkracht biedt en perfect aansluit bij elkaars markten." De namen FrieslandCampina en Milcobel blijven daarbij ongewijzigd.

Gecombineerde jaarcijfers

Op basis van de gecombineerde jaarcijfers van FrieslandCampina en Milcobel over 2023 zal de nieuwe organisatie een omzet hebben van meer dan 14 miljard euro, actief zijn in 30 landen en wereldwijd bijna 22.000 medewerkers tellen.

Milcobel, met merken als Brugge Kaas, Nazareth Kaas en Milcobel Boter, behaalde vorig jaar een omzet van 1,3 miljard euro. Het is het grootste zuivelbedrijf van België, met ongeveer 1500 medewerkers.

Gevolgen personeel

Volgens de directie is het nog te vroeg om te zeggen of het samengaan gevolgen heeft voor personeel. "We kondigen nu een voorgenomen fusie aan, we hebben nog een heel aantal stappen te zetten voordat de fusie er is. Daarom is het nog veel te vroeg om over dit soort dingen te praten."

De fusie moet nog goedgekeurd worden door de mededingingsautoriteiten. De bedrijven hebben het streven om in de eerste helft van 2025 een fusievoorstel uitgewerkt te hebben, om dit vervolgens te bespreken met de leden van FrieslandCampina en de aandeelhouders van Milcobel. Daarna wordt de overeenkomst ter goedkeuring voorgelegd aan de aandeelhouders van Milcobel en de ledenraad van FrieslandCampina.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

2 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

6 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

7 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

9 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

10 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

10 uur geleden