FrieslandCampina en Belgische zuivelgroep Milcobel willen fuseren
AMERSFOORT (ANP) - Zuivelconcern FrieslandCampina gaat fuseren met zijn kleinere Belgische branchegenoot Milcobel, maakten de twee bedrijven woensdag bekend. "Door de fusie van FrieslandCampina en Milcobel ontstaat één internationale en toekomstgerichte organisatie die kansen beter kan benutten en uitdagingen effectiever kan aanpakken in de mondiale zuivelmarkt", staat in een persverklaring.
Financiële details over de deal zijn niet bekendgemaakt. Volgens de bedrijven biedt het samengaan "verdere ontwikkelingsmogelijkheden in marktsegmenten zoals consumentenkaas, mozzarella, melk, karnemelk en yoghurt, en ingrediënten, alsmede voordelen op het gebied van efficiëntie en expertise".
Sybren Attema, voorzitter van FrieslandCampina, benadrukt dat het gaat om een "coöperatieve fusie" en geen overname. "We brengen al onze activiteiten samen en gaan verder als een krachtige coöperatie die meer veerkracht biedt en perfect aansluit bij elkaars markten." De namen FrieslandCampina en Milcobel blijven daarbij ongewijzigd.
Gecombineerde jaarcijfers
Op basis van de gecombineerde jaarcijfers van FrieslandCampina en Milcobel over 2023 zal de nieuwe organisatie een omzet hebben van meer dan 14 miljard euro, actief zijn in 30 landen en wereldwijd bijna 22.000 medewerkers tellen.
Milcobel, met merken als Brugge Kaas, Nazareth Kaas en Milcobel Boter, behaalde vorig jaar een omzet van 1,3 miljard euro. Het is het grootste zuivelbedrijf van België, met ongeveer 1500 medewerkers.
Gevolgen personeel
Volgens de directie is het nog te vroeg om te zeggen of het samengaan gevolgen heeft voor personeel. "We kondigen nu een voorgenomen fusie aan, we hebben nog een heel aantal stappen te zetten voordat de fusie er is. Daarom is het nog veel te vroeg om over dit soort dingen te praten."
De fusie moet nog goedgekeurd worden door de mededingingsautoriteiten. De bedrijven hebben het streven om in de eerste helft van 2025 een fusievoorstel uitgewerkt te hebben, om dit vervolgens te bespreken met de leden van FrieslandCampina en de aandeelhouders van Milcobel. Daarna wordt de overeenkomst ter goedkeuring voorgelegd aan de aandeelhouders van Milcobel en de ledenraad van FrieslandCampina.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De vraag naar koopwoningen in Nederland loopt dit jaar waarschijnlijk verder op, met als gevolg nog hogere huizenprijzen. Dat voorzien deskundigen van ING. Wel verwacht de bank een toename van het aanbod aan huizen dat te koop komt te staan, al blijft dit aantal waarschijnlijk nog erg beperkt.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in november opnieuw gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van voedings- en genotsmiddelen, chemische producten, machines en apparaten toe.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van het totale vermogen in Nederland is 56 procent in handen van de rijkste 10 procent huishoudens. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente cijfers uit begin 2023. Dat aandeel is in de loop der jaren wel kleiner geworden.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal verkochte nieuwbouwhuizen in Nederland is in het derde kwartaal van vorig jaar flink gestegen. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van eigen cijfers en die van het Kadaster. In juli, augustus en september 2024 zijn meer dan 6500 nieuwbouwwoningen verkocht, ruim 69 procent meer dan in die maanden een jaar eerder.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) heeft een 'menukaart' opgesteld met beleidsvoorstellen die bij elkaar opgeteld voor een CO2-uitstootreductie van bijna 25 miljoen ton zouden zorgen. De branchevereniging heeft de kaart aangeboden aan klimaatminister Sophie Hermans.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft Elon Musk aangeklaagd vanwege een vermeende overtreding van de effectenwetgeving bij een federale rechtbank in Washington. Dat blijkt uit gerechtelijke gegevens.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betaaldienstverlener Klearly heeft in een investeringsronde 6 miljoen euro extra groeikapitaal opgehaald. Daarmee wil de Amsterdamse start-up verder uitbreiden in Europa. Tot de investeerders behoren onder andere oud-bestuurders van betalingsverwerker Mollie en betaaldienstverlener Adyen.
1 uur geleden