FrieslandCampina en Belgische zuivelgroep Milcobel willen fuseren
AMERSFOORT (ANP) - Zuivelconcern FrieslandCampina gaat fuseren met zijn kleinere Belgische branchegenoot Milcobel, maakten de twee bedrijven woensdag bekend. "Door de fusie van FrieslandCampina en Milcobel ontstaat één internationale en toekomstgerichte organisatie die kansen beter kan benutten en uitdagingen effectiever kan aanpakken in de mondiale zuivelmarkt", staat in een persverklaring.
Financiële details over de deal zijn niet bekendgemaakt. Volgens de bedrijven biedt het samengaan "verdere ontwikkelingsmogelijkheden in marktsegmenten zoals consumentenkaas, mozzarella, melk, karnemelk en yoghurt, en ingrediënten, alsmede voordelen op het gebied van efficiëntie en expertise".
Sybren Attema, voorzitter van FrieslandCampina, benadrukt dat het gaat om een "coöperatieve fusie" en geen overname. "We brengen al onze activiteiten samen en gaan verder als een krachtige coöperatie die meer veerkracht biedt en perfect aansluit bij elkaars markten." De namen FrieslandCampina en Milcobel blijven daarbij ongewijzigd.
Gecombineerde jaarcijfers
Op basis van de gecombineerde jaarcijfers van FrieslandCampina en Milcobel over 2023 zal de nieuwe organisatie een omzet hebben van meer dan 14 miljard euro, actief zijn in 30 landen en wereldwijd bijna 22.000 medewerkers tellen.
Milcobel, met merken als Brugge Kaas, Nazareth Kaas en Milcobel Boter, behaalde vorig jaar een omzet van 1,3 miljard euro. Het is het grootste zuivelbedrijf van België, met ongeveer 1500 medewerkers.
Gevolgen personeel
Volgens de directie is het nog te vroeg om te zeggen of het samengaan gevolgen heeft voor personeel. "We kondigen nu een voorgenomen fusie aan, we hebben nog een heel aantal stappen te zetten voordat de fusie er is. Daarom is het nog veel te vroeg om over dit soort dingen te praten."
De fusie moet nog goedgekeurd worden door de mededingingsautoriteiten. De bedrijven hebben het streven om in de eerste helft van 2025 een fusievoorstel uitgewerkt te hebben, om dit vervolgens te bespreken met de leden van FrieslandCampina en de aandeelhouders van Milcobel. Daarna wordt de overeenkomst ter goedkeuring voorgelegd aan de aandeelhouders van Milcobel en de ledenraad van FrieslandCampina.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
53 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
4 uur geleden