Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina en Belgische zuivelgroep Milcobel willen fuseren

FrieslandCampina en Belgische zuivelgroep Milcobel willen fuseren

AMERSFOORT (ANP) - Zuivelconcern FrieslandCampina gaat fuseren met zijn kleinere Belgische branchegenoot Milcobel, maakten de twee bedrijven woensdag bekend. "Door de fusie van FrieslandCampina en Milcobel ontstaat één internationale en toekomstgerichte organisatie die kansen beter kan benutten en uitdagingen effectiever kan aanpakken in de mondiale zuivelmarkt", staat in een persverklaring.

Financiële details over de deal zijn niet bekendgemaakt. Volgens de bedrijven biedt het samengaan "verdere ontwikkelingsmogelijkheden in marktsegmenten zoals consumentenkaas, mozzarella, melk, karnemelk en yoghurt, en ingrediënten, alsmede voordelen op het gebied van efficiëntie en expertise".

Sybren Attema, voorzitter van FrieslandCampina, benadrukt dat het gaat om een "coöperatieve fusie" en geen overname. "We brengen al onze activiteiten samen en gaan verder als een krachtige coöperatie die meer veerkracht biedt en perfect aansluit bij elkaars markten." De namen FrieslandCampina en Milcobel blijven daarbij ongewijzigd.

Gecombineerde jaarcijfers

Op basis van de gecombineerde jaarcijfers van FrieslandCampina en Milcobel over 2023 zal de nieuwe organisatie een omzet hebben van meer dan 14 miljard euro, actief zijn in 30 landen en wereldwijd bijna 22.000 medewerkers tellen.

Milcobel, met merken als Brugge Kaas, Nazareth Kaas en Milcobel Boter, behaalde vorig jaar een omzet van 1,3 miljard euro. Het is het grootste zuivelbedrijf van België, met ongeveer 1500 medewerkers.

Gevolgen personeel

Volgens de directie is het nog te vroeg om te zeggen of het samengaan gevolgen heeft voor personeel. "We kondigen nu een voorgenomen fusie aan, we hebben nog een heel aantal stappen te zetten voordat de fusie er is. Daarom is het nog veel te vroeg om over dit soort dingen te praten."

De fusie moet nog goedgekeurd worden door de mededingingsautoriteiten. De bedrijven hebben het streven om in de eerste helft van 2025 een fusievoorstel uitgewerkt te hebben, om dit vervolgens te bespreken met de leden van FrieslandCampina en de aandeelhouders van Milcobel. Daarna wordt de overeenkomst ter goedkeuring voorgelegd aan de aandeelhouders van Milcobel en de ledenraad van FrieslandCampina.

Meer uit Financieel

KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

5 minuten geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

54 minuten geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

1 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

1 uur geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

1 uur geleden
Overheid VS doet Anthropic in de ban

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.

1 uur geleden
Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

3 uur geleden