Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina bouwt mobiele yoghurtfabriek voor Nigeria

FrieslandCampina bouwt mobiele yoghurtfabriek voor Nigeria

AMERSFOORT (ANP) - Zuivelconcern FrieslandCampina gaat een mobiele yoghurtfabriek voor Nigeria bouwen. Met die fabriek kan het bedrijf ter plekke de melk van lokale melkveehouders in het Afrikaanse land verwerken tot langer houdbare drinkyoghurt.

De fabriek bestaat uit vijf containers die binnenkort worden verscheept naar Nigeria. Zodra de containers de plaats van bestemming hebben bereikt, worden ze geschakeld en kan de yoghurtproductie worden opgestart. De nieuwe fabriek begint met de verwerking van 1,8 miljoen kilo melk en kan meer dan 18 miljoen zakjes drinkyoghurt per jaar produceren. De verwachting is dat de fabriek in het eerste kwartaal van 2022 in gebruik zal worden genomen.

Het project is onderdeel van een programma van FrieslandCampina dat lokale boeren ondersteunt hun melkproductie te verhogen, de kwaliteit van de melk te verbeteren en hen toegang te bieden tot de markt. Nigeria is met 200 miljoen inwoners een belangrijke markt voor FrieslandCampina. Niet alleen exporteert het bedrijf producten vanuit Nederland, maar het produceert ook zuivelproducten in het land zelf.

Meer uit Financieel

China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

21 minuten geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

50 minuten geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

1 uur geleden
Duitse verkoop BYD vertienvoudigd, laat Tesla ver achter zich

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

1 uur geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

2 uur geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

3 uur geleden