FrieslandCampina bouwt mobiele yoghurtfabriek voor Nigeria
AMERSFOORT (ANP) - Zuivelconcern FrieslandCampina gaat een mobiele yoghurtfabriek voor Nigeria bouwen. Met die fabriek kan het bedrijf ter plekke de melk van lokale melkveehouders in het Afrikaanse land verwerken tot langer houdbare drinkyoghurt.
De fabriek bestaat uit vijf containers die binnenkort worden verscheept naar Nigeria. Zodra de containers de plaats van bestemming hebben bereikt, worden ze geschakeld en kan de yoghurtproductie worden opgestart. De nieuwe fabriek begint met de verwerking van 1,8 miljoen kilo melk en kan meer dan 18 miljoen zakjes drinkyoghurt per jaar produceren. De verwachting is dat de fabriek in het eerste kwartaal van 2022 in gebruik zal worden genomen.
Het project is onderdeel van een programma van FrieslandCampina dat lokale boeren ondersteunt hun melkproductie te verhogen, de kwaliteit van de melk te verbeteren en hen toegang te bieden tot de markt. Nigeria is met 200 miljoen inwoners een belangrijke markt voor FrieslandCampina. Niet alleen exporteert het bedrijf producten vanuit Nederland, maar het produceert ook zuivelproducten in het land zelf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
7 uur geleden