Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FrieslandCampina boekt minder winst op kindervoeding voor Azië

FrieslandCampina boekt minder winst op kindervoeding voor Azië

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft het afgelopen half jaar minder winst geboekt. Het zuivelconcern wijst op moeilijke omstandigheden op de Aziatische markt voor kindervoeding door dalende geboortecijfers en toegenomen lokale concurrentie. Daarnaast moest FrieslandCampina 57 miljoen euro apart zetten vanwege een rechtszaak in Thailand.

FrieslandCampina is het oneens met de uitspraak van de rechtbank in Thailand en gaat hiertegen in beroep. Dat hoger beroep gaat minstens een jaar en mogelijk twee jaar duren, verwacht topman Hein Schumacher. FrieslandCampina zou bij een klant in het Aziatische land tussen 2009 en 2019 te veel kosten in rekening hebben gebracht. De relatie tussen het zuivelconcern en die klant eindigde in 2019. Volgens de zuivelonderneming heeft de klant achteraf geklaagd over de voorwaarden van contracten die in de loop van de jaren met goedkeuring van beide kanten werden verlengd.

Doordat de Aziatische kindervoedingsmarkt krimpt, verwacht FrieslandCampina daar ook de komende jaren minder winst te gaan boeken. Het bedrijf wijst op dalende geboortecijfers tot 20 procent in belangrijke markten als Indonesië en China, ook vanwege de coronapandemie. Om het huidige marktaandeel te behouden, moet FrieslandCampina meer investeren in marketing, waardoor de winstgevendheid daalt.

Concurrentie

Het zuivelbedrijf heeft ook last van toegenomen concurrentie van lokale spelers in China en de aanhoudende sluiting van de grens tussen Hongkong en China. Daardoor kon FrieslandCampina de afgelopen periode niets verkopen in Hongkong. Samen met toegenomen grondstofprijzen resulteerde dat in een sterke daling van het resultaat van het bedrijfsonderdeel dat onder meer kindervoeding produceert. "We kunnen niet blijven steunen op de kindervoedingsgoudmijn in China", zei Schumacher in een toelichting op de cijfers.

Eind vorig jaar werd bekend dat het bedrijf zo'n duizend banen zou schrappen om kosten te besparen. FrieslandCampina verwacht die doelstelling voor het einde van 2021 te halen. Ten opzichte van een jaar geleden zijn er zo'n 700 arbeidsplaatsen komen te vervallen.

Interim-uitkering

De omzet van FrieslandCampina daalde in het eerste halfjaar van 2021 met bijna 2 procent naar 5,5 miljard euro. Onder de streep bleef een winst over van 62 miljoen euro, bijna 43 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar.

Door het achterblijvende resultaat in de eerste helft van 2021 gaat FrieslandCampina aangesloten melkveehouders geen interim-uitkering betalen. Over dezelfde periode vorig jaar kregen boeren die lid zijn van de coöperatie nog 0,22 euro per 100 kilo melk, exclusief btw. De melkprijs steeg wel met bijna 2 procent ten opzichte van vorig jaar door een toegenomen vraag op de wereldmarkt.

Meer uit Financieel

Cyberaanval ontregelt koeling in Franse supermarkten

RUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.

11 minuten geleden
Zorgen bij personeel over toekomst chemiecomplex Shell Moerdijk

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".

12 minuten geleden
Rabobank verhoogt spaarrente met 0,1 procentpunt

UTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.

46 minuten geleden
Nobelprijs voor de Economie naar twee Amerikanen

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.

1 uur geleden
Britse media: Deloitte hielp Abramovitsj bij belastingontduiking

LONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.

2 uur geleden
KLM schort vluchten naar Riyad week langer op na aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.

2 uur geleden
Brussel: quotum van 350.000 hybride auto's uit China afgesproken

BRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.

3 uur geleden