Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer

Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland gaat het busvervoer uitbreiden. Gedeputeerde Matthijs de Vries (ChristenUnie) zei dinsdag dat de 10 miljoen euro die de provincie extra krijgt, wordt gebruikt om een prijsstijging te voorkomen en om meer bussen en buslijnen in de provincie te laten rijden.

In november werd bekend dat de provincies 300 miljoen euro extra kunnen verdelen voor het openbaar vervoer. Deze structurele bijdrage moet ervoor zorgen dat het regionale openbaar vervoer flink wordt verbeterd.

De Vries zei dat in de provincie meerdere nieuwe buslijnen komen. Zo komt er een buslijn tussen Dokkum en de veerboot naar Ameland in Holwerd, er gaat vanaf de zomer een buslijn rijden langs het nieuwe stadion van SC Cambuur en de mbo-school Firda. Verder gaan er extra bussen rijden tussen onder meer Dokkum en Drachten, Leeuwarden en Drachten en rond Heerenveen.

Het voorkomen van een prijsstijging kost 4 miljoen euro en de uitbreiding van het busvervoer kost 2,2 miljoen euro, zei de bestuurder. De Vries overlegt met Arriva om een goede manier te vinden het overige geld, 3,8 miljoen euro, te besteden. Daarnaast hoopt De Vries dat de Provinciale Staten ook nog met ideeën komen.

Meer uit Binnenland

Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

11 minuten geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

37 minuten geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

59 minuten geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

1 uur geleden
Zussen vermoorde Ryan: wij leven in angst voor onze vader

LELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.

1 uur geleden
Gaswinning bij Ternaard gaat definitief niet door, deal met NAM

WIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.

1 uur geleden
Simone Smit nieuwe baas van inlichtingendienst AIVD

DEN HAAG (ANP) - Simone Smit wordt de nieuwe directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Zij volgt Erik Akerboom op, die de functie ruim vijf jaar bekleedde.

1 uur geleden