Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer

Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland gaat het busvervoer uitbreiden. Gedeputeerde Matthijs de Vries (ChristenUnie) zei dinsdag dat de 10 miljoen euro die de provincie extra krijgt, wordt gebruikt om een prijsstijging te voorkomen en om meer bussen en buslijnen in de provincie te laten rijden.

In november werd bekend dat de provincies 300 miljoen euro extra kunnen verdelen voor het openbaar vervoer. Deze structurele bijdrage moet ervoor zorgen dat het regionale openbaar vervoer flink wordt verbeterd.

De Vries zei dat in de provincie meerdere nieuwe buslijnen komen. Zo komt er een buslijn tussen Dokkum en de veerboot naar Ameland in Holwerd, er gaat vanaf de zomer een buslijn rijden langs het nieuwe stadion van SC Cambuur en de mbo-school Firda. Verder gaan er extra bussen rijden tussen onder meer Dokkum en Drachten, Leeuwarden en Drachten en rond Heerenveen.

Het voorkomen van een prijsstijging kost 4 miljoen euro en de uitbreiding van het busvervoer kost 2,2 miljoen euro, zei de bestuurder. De Vries overlegt met Arriva om een goede manier te vinden het overige geld, 3,8 miljoen euro, te besteden. Daarnaast hoopt De Vries dat de Provinciale Staten ook nog met ideeën komen.

Meer uit Binnenland

Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

2 minuten geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

24 minuten geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

26 minuten geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

1 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

2 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

4 uur geleden
Klimaatraad: Nederland moet kiezen welke industrie blijft bestaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.

4 uur geleden