Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer

Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland gaat het busvervoer uitbreiden. Gedeputeerde Matthijs de Vries (ChristenUnie) zei dinsdag dat de 10 miljoen euro die de provincie extra krijgt, wordt gebruikt om een prijsstijging te voorkomen en om meer bussen en buslijnen in de provincie te laten rijden.

In november werd bekend dat de provincies 300 miljoen euro extra kunnen verdelen voor het openbaar vervoer. Deze structurele bijdrage moet ervoor zorgen dat het regionale openbaar vervoer flink wordt verbeterd.

De Vries zei dat in de provincie meerdere nieuwe buslijnen komen. Zo komt er een buslijn tussen Dokkum en de veerboot naar Ameland in Holwerd, er gaat vanaf de zomer een buslijn rijden langs het nieuwe stadion van SC Cambuur en de mbo-school Firda. Verder gaan er extra bussen rijden tussen onder meer Dokkum en Drachten, Leeuwarden en Drachten en rond Heerenveen.

Het voorkomen van een prijsstijging kost 4 miljoen euro en de uitbreiding van het busvervoer kost 2,2 miljoen euro, zei de bestuurder. De Vries overlegt met Arriva om een goede manier te vinden het overige geld, 3,8 miljoen euro, te besteden. Daarnaast hoopt De Vries dat de Provinciale Staten ook nog met ideeën komen.

Meer uit Binnenland

Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

5 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

8 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

10 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

11 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

11 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

13 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

13 uur geleden