Friesland gebruikt extra geld ov voor meer busvervoer
LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland gaat het busvervoer uitbreiden. Gedeputeerde Matthijs de Vries (ChristenUnie) zei dinsdag dat de 10 miljoen euro die de provincie extra krijgt, wordt gebruikt om een prijsstijging te voorkomen en om meer bussen en buslijnen in de provincie te laten rijden.
In november werd bekend dat de provincies 300 miljoen euro extra kunnen verdelen voor het openbaar vervoer. Deze structurele bijdrage moet ervoor zorgen dat het regionale openbaar vervoer flink wordt verbeterd.
De Vries zei dat in de provincie meerdere nieuwe buslijnen komen. Zo komt er een buslijn tussen Dokkum en de veerboot naar Ameland in Holwerd, er gaat vanaf de zomer een buslijn rijden langs het nieuwe stadion van SC Cambuur en de mbo-school Firda. Verder gaan er extra bussen rijden tussen onder meer Dokkum en Drachten, Leeuwarden en Drachten en rond Heerenveen.
Het voorkomen van een prijsstijging kost 4 miljoen euro en de uitbreiding van het busvervoer kost 2,2 miljoen euro, zei de bestuurder. De Vries overlegt met Arriva om een goede manier te vinden het overige geld, 3,8 miljoen euro, te besteden. Daarnaast hoopt De Vries dat de Provinciale Staten ook nog met ideeën komen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
10 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
22 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden