Friese Staten stemmen tegen actief regenboogbeleid
LEEUWARDEN (ANP) - De Friese Provinciale Staten hebben met een kleine meerderheid tegen actief regenboogbeleid gestemd. Dat was ook het voorstel van het college van Gedeputeerde Staten (GS). Niet alle coalitiepartijen waren het met het college eens, want de Fryske Nasjonale Partij (FNP) wilde wel dat er beleid zou komen.
GS willen geen actief beleid voeren ter emancipatie van de lhbti-gemeenschap, omdat dit volgens gedeputeerde Femke Wiersma (BBB) een taak van de gemeenten is. De provincie wil wel doorgaan met het voeren van intern regenboogbeleid en dit meenemen bij andere beleidspunten. De ongeveer 50.000 euro die ervoor was uitgetrokken, vloeit terug naar de algemene reserves.
Twee amendementen, van D66 en van ChristenUnie, haalden het net niet. Danny van der Weijde van D66 stelde in een amendement, samen met veel andere partijen, dat een motie uit 2022 moet worden opgevolgd met daadwerkelijk beleid. De ChristenUnie wilde dat het regenboogbeleid wat breder zou worden getrokken, zodat ook andere groepen geholpen kunnen worden bij discriminatie.
Een commissievergadering over hetzelfde onderwerp twee weken geleden was emotioneel beladen, met veel persoonlijke verhalen. In de Provinciale Staten waren de verhalen minder emotioneel, maar de Statenleden behandelden het onderwerp en elkaar met meer respect dan gebruikelijk. Iedereen leek ook hetzelfde idee te hebben: gelijkwaardigheid voor iedereen. Alleen vinden vooral de linkse partijen dat hier actief beleid voor moet worden gevoerd en zeiden andere partijen dat dit in de grondwet is vastgelegd en bij de gemeente hoort.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
1 dag geleden