
Friese oppositiepartijen bezorgd over werkomgeving provinciehuis
LEEUWARDEN (ANP) - Meerdere oppositiepartijen in de Friese Provinciale Staten maken zich zorgen over de werkomgeving in het provinciehuis. Uit een recent intern onderzoek is naar voren gekomen dat veel medewerkers de werksfeer als minder prettig ervaren sinds een reorganisatie. Ook maken de partijen zich zorgen over een gebrek aan slagvaardigheid van de provincie.
Na een Woo-verzoek van de Leeuwarder Courant is het rapport openbaar gemaakt. Daarin staat dat de reorganisatie niet heeft geholpen en dat de samenwerking niet is verbeterd. De krant sprak recent ook met (oud-)medewerkers over een verdrievoudiging van het aantal meldingen van ongewenst gedrag. Ook zouden veel mensen ontslag nemen om de slechte werksfeer.
"Veiligheid op het provinciehuis moet een grote prioriteit zijn voor het college", zei PvdA-Statenlid Jaap Stalenburg. "Het bagatelliseren van problemen die medewerkers ervaren, doet geen recht aan hun zorgen." Stalenburg zei ook dat veel bedrijven, burgers en gemeenten die met de provincie werken, onder meer voor vergunningen, die samenwerking steeds moeizamer en complexer vinden.
Uitwerking van inhoud
Een ander probleem is dat de provincie ruim 120 miljoen euro niet heeft kunnen uitgeven afgelopen boekjaar. Fractievoorzitter van GroenLinks Charda Kuipers zegt dat ambtenaren problemen hebben met het uitwerken van de inhoud van de plannen. "We zien dat de ambtenaren hard werken, maar inhoudelijk gaat het niet goed. Daarom wordt er te weinig geld uitgegeven. We krijgen veel signalen binnen over een stroeve samenwerking binnen het provinciehuis. Wat gaat het college doen om dit te veranderen?"
Gedeputeerde Eke Folkerts (BBB) zei dat de problemen zijn gezien, maar dat het nu steeds beter gaat. "We zien de eerste positieve resultaten al, maar het geeft ook onrust." Volgens Folkerts waren de veranderingen in de werkwijze echter noodzakelijk, om de slagvaardigheid van de provincie te verbeteren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het plan om de sociale huren twee jaar te bevriezen is voor minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting (BBB) een "gegeven". Dat schrijft haar ministerie in een reactie nadat ongeveer tweehonderd woningcorporaties een eerste juridische stap hebben gezet richting een rechtszaak om de huurbevriezing terug te draaien. Wel erkent Keijzer dat het huurplan "grote gevolgen heeft voor de investeringscapaciteit van woningcorporaties".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) heeft een wetsvoorstel klaarliggen om in Nederland probleemwolven in uitzonderlijke gevallen af te kunnen schieten. Dat laat een woordvoerder van het ministerie weten, in reactie op de Europese verlaagde status van de wolf.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
2 dagen geleden