Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friese gemeenten vragen Wiersma om vergoeding voor blauwtongvirus

Friese gemeenten vragen Wiersma om vergoeding voor blauwtongvirus

DOKKUM (ANP) - Friese gemeenten vragen landbouwminister Femke Wiersma om "enige tegemoetkoming" voor de gevolgen van het blauwtongvirus. Dat staat in een brief van de gemeente Noardeast-Fryslân aan de bewindsvrouw. De brief is ondertekend door vijftien Friese gemeenten zoals Heerenveen, Leeuwarden, Smallingerland en Ameland.

De gemeenten schrijven te begrijpen dat de minister er tot dusver "vanuit gaat dat de gevolgen van de ziekte onderdeel zijn van het bedrijfsrisico", maar vragen zich af of er toch geen vergoeding mogelijk is voor de sector.

Ook roepen de gemeenten Wiersma op om meer actie te ondernemen om het blauwtongvirus te beteugelen. Volgens de gemeenten worden steeds meer veehouderijen getroffen door de ziekte en is het einde "nog lang niet in zicht". Zij benadrukken hierbij dat het blauwtongvirus eerst vooral bij schapen voorkwam, maar nu ook bij herkauwers als koeien en geiten. De Friese overheden zien graag dat de minister ontwikkeling en onderzoek naar effectieve medicijnen stimuleert, "om deze verschrikkelijke dierziekte een halt toe te kunnen roepen".

Minder melkproductie

In de brief staat dat de gevolgen van het virus "behoorlijk groot" kunnen zijn voor het welzijn van de dieren, de veehouder en financiële gezondheid van bedrijven. Veel schapen sterven aan de ziekte. Bij besmette koeien is dit minder vaak het geval, maar hun melkproductie vermindert er wel door. Het blauwtongvirus is niet gevaarlijk voor mensen.

Sinds juli, toen er een nieuwe uitbraak van het virus was, zijn besmettingen vastgesteld op 8941 plekken verspreid over alle provincies.

Meer uit Binnenland

Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

42 minuten geleden
Neergestoken man aangetroffen na melding vechtpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.

4 uur geleden
ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

6 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

6 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

8 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

8 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

14 uur geleden