Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friese gemeenten vragen Wiersma om vergoeding voor blauwtongvirus

Friese gemeenten vragen Wiersma om vergoeding voor blauwtongvirus

DOKKUM (ANP) - Friese gemeenten vragen landbouwminister Femke Wiersma om "enige tegemoetkoming" voor de gevolgen van het blauwtongvirus. Dat staat in een brief van de gemeente Noardeast-Fryslân aan de bewindsvrouw. De brief is ondertekend door vijftien Friese gemeenten zoals Heerenveen, Leeuwarden, Smallingerland en Ameland.

De gemeenten schrijven te begrijpen dat de minister er tot dusver "vanuit gaat dat de gevolgen van de ziekte onderdeel zijn van het bedrijfsrisico", maar vragen zich af of er toch geen vergoeding mogelijk is voor de sector.

Ook roepen de gemeenten Wiersma op om meer actie te ondernemen om het blauwtongvirus te beteugelen. Volgens de gemeenten worden steeds meer veehouderijen getroffen door de ziekte en is het einde "nog lang niet in zicht". Zij benadrukken hierbij dat het blauwtongvirus eerst vooral bij schapen voorkwam, maar nu ook bij herkauwers als koeien en geiten. De Friese overheden zien graag dat de minister ontwikkeling en onderzoek naar effectieve medicijnen stimuleert, "om deze verschrikkelijke dierziekte een halt toe te kunnen roepen".

Minder melkproductie

In de brief staat dat de gevolgen van het virus "behoorlijk groot" kunnen zijn voor het welzijn van de dieren, de veehouder en financiële gezondheid van bedrijven. Veel schapen sterven aan de ziekte. Bij besmette koeien is dit minder vaak het geval, maar hun melkproductie vermindert er wel door. Het blauwtongvirus is niet gevaarlijk voor mensen.

Sinds juli, toen er een nieuwe uitbraak van het virus was, zijn besmettingen vastgesteld op 8941 plekken verspreid over alle provincies.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

4 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

9 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

10 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

11 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

13 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

17 uur geleden