Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friese fabrikant kantelende e-driewielers Carver valt om

Friese fabrikant kantelende e-driewielers Carver valt om

LEEUWARDEN (ANP) - De Friese ontwikkelaar van elektrische driewielers Carver vraagt faillissement aan. Het bestuur van het bedrijf zegt dat "kwaliteitsproblemen en problemen in de toeleveringsketen" voor hoge kosten zorgden, terwijl de productie en verkoop van de voertuigen stagneerden. De driewielers van Carver staan erom bekend dat ze kunnen kantelen in de bocht, wat voor meer rijgemak zou zorgen.

Carver zei in mei al problemen te hebben en ging over op een reorganisatie, waarbij banen verloren gingen. Het bedrijf moest vorig jaar onder andere hoge kosten maken voor reparaties die onder de garantie vielen. Die slokten ook veel tijd op van het personeel.

Mede daardoor leed het bedrijf een nettoverlies van bijna 2,9 miljoen euro. Ook was de schuldenlast hoog. De totale berg aan schulden was ruim 2 miljoen euro hoger dan de waarde van alle bezittingen, blijkt uit de jaarcijfers die Carver publiceerde op de site van beursplatform NPEX.

Moeilijke beslissing

De financiële situatie bij Carver kwam vorig jaar extra onder druk te staan toen een mogelijke koper van het bedrijf zich terugtrok. Samen met die verkoop zou de maker van elektrische voertuigen ook een nieuwe kapitaalinjectie krijgen, maar die bleef uit. In 2023 traden ook oprichters Anton Rosier en Chris van den Brink terug uit het bestuur om plaats te maken voor bestuursleden die de crisis moesten bezweren.

"Wij betreuren ten zeerste dat het zover is gekomen", schrijft het bestuur van Carver over de faillissementsaanvraag. "Het is voor ons een uiterst moeilijke beslissing geweest, vooral omdat we ons ten volle hebben ingezet om de hoge verwachtingen van onze klanten te blijven waarmaken en wij een rotsvast vertrouwen hebben in het concept Carver. Helaas hebben de externe factoren ons in deze positie gebracht."

Doorstart

Bij Carver waren vorig jaar 23 werknemers in dienst, staat in de jaarrekening. Het in 1994 opgerichte bedrijf ging in 2009 ook al failliet, maar maakte daarna een doorstart.

De kanteltechniek, waarbij de driewieler schuiner in de bocht hangt naarmate je sneller gaat, trok ook de aandacht van internationale media. Het destijds populaire autoprogramma Top Gear was in 2003 enthousiast over de Carver One en noemde het "de gadget der gadgets".

Meer uit Financieel

Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

40 minuten geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

2 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

2 uur geleden
Ondernemers: politiek is instabiel, economie wordt verwaarloosd

DEN HAAG (ANP) - Alle stoplichten staan op rood voor het bedrijfsleven en de welvaart van Nederlanders, reageren de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland na de presentatie van de miljoenennota. Volgens de organisaties is een versterking van de economie en een verhoging van de arbeidsproductiviteit noodzakelijk.

2 uur geleden
Trump: VS en China hebben deal gesloten over verkoop TikTok in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.

3 uur geleden
FNV kondigt nieuwe, langere stakingen grondpersoneel KLM aan

SCHIPHOL (ANP) - FNV heeft dinsdag nieuwe acties van grondpersoneel van KLM op Schiphol aangekondigd. Het gaat om twee werkonderbrekingen op 24 september en 1 oktober die respectievelijk zes en acht uur duren. KLM moest vorige week nog ruim honderd vluchten schrappen door een werkonderbreking die twee uur duurde. Ook deze woensdag vallen ongeveer honderd vluchten uit door een korte staking.

4 uur geleden
Oracle stijgt op Wall Street na mogelijke deal rond TikTok

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een winst van ruim 4 procent. Het software- en cloudbedrijf maakt volgens Amerikaanse media deel uit van een consortium dat mogelijk een deel van het Chinese socialmediaplatform TikTok overneemt. De Verenigde Staten willen dat TikTok in Amerikaanse handen komt vanwege zorgen over de nationale veiligheid en de angst dat China toegang heeft tot de persoonlijke data van miljoenen Amerikaanse gebruikers.

4 uur geleden