Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friese fabrikant kantelende e-driewielers Carver valt om

Friese fabrikant kantelende e-driewielers Carver valt om

LEEUWARDEN (ANP) - De Friese ontwikkelaar van elektrische driewielers Carver vraagt faillissement aan. Het bestuur van het bedrijf zegt dat "kwaliteitsproblemen en problemen in de toeleveringsketen" voor hoge kosten zorgden, terwijl de productie en verkoop van de voertuigen stagneerden. De driewielers van Carver staan erom bekend dat ze kunnen kantelen in de bocht, wat voor meer rijgemak zou zorgen.

Carver zei in mei al problemen te hebben en ging over op een reorganisatie, waarbij banen verloren gingen. Het bedrijf moest vorig jaar onder andere hoge kosten maken voor reparaties die onder de garantie vielen. Die slokten ook veel tijd op van het personeel.

Mede daardoor leed het bedrijf een nettoverlies van bijna 2,9 miljoen euro. Ook was de schuldenlast hoog. De totale berg aan schulden was ruim 2 miljoen euro hoger dan de waarde van alle bezittingen, blijkt uit de jaarcijfers die Carver publiceerde op de site van beursplatform NPEX.

Moeilijke beslissing

De financiële situatie bij Carver kwam vorig jaar extra onder druk te staan toen een mogelijke koper van het bedrijf zich terugtrok. Samen met die verkoop zou de maker van elektrische voertuigen ook een nieuwe kapitaalinjectie krijgen, maar die bleef uit. In 2023 traden ook oprichters Anton Rosier en Chris van den Brink terug uit het bestuur om plaats te maken voor bestuursleden die de crisis moesten bezweren.

"Wij betreuren ten zeerste dat het zover is gekomen", schrijft het bestuur van Carver over de faillissementsaanvraag. "Het is voor ons een uiterst moeilijke beslissing geweest, vooral omdat we ons ten volle hebben ingezet om de hoge verwachtingen van onze klanten te blijven waarmaken en wij een rotsvast vertrouwen hebben in het concept Carver. Helaas hebben de externe factoren ons in deze positie gebracht."

Doorstart

Bij Carver waren vorig jaar 23 werknemers in dienst, staat in de jaarrekening. Het in 1994 opgerichte bedrijf ging in 2009 ook al failliet, maar maakte daarna een doorstart.

De kanteltechniek, waarbij de driewieler schuiner in de bocht hangt naarmate je sneller gaat, trok ook de aandacht van internationale media. Het destijds populaire autoprogramma Top Gear was in 2003 enthousiast over de Carver One en noemde het "de gadget der gadgets".

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street na afkoeling spanning Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden verheugd op de wapenstilstand tussen Israël en Iran. Ook hadden ze aandacht voor uitspraken van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve. Hij verscheen voor het Amerikaanse Congres om verklaringen af te leggen over het rentebeleid, iets wat de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank twee keer per jaar doet.

3 uur geleden
Frankrijk breidt rijverbod voor auto's met Takata-airbags uit

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk moeten nog eens 800.000 voertuigen met airbags van het merk Takata aan de kant worden gezet. Dat heeft het Franse ministerie van Transport dinsdag opgedragen aan autofabrikanten van verschillende merken.

6 uur geleden
Belgische investeerder stapt in gehoorbeschermingsbedrijf Alpine

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische investeringsmaatschappij Gimv neemt een meerderheidsbelang in het Nederlandse Alpine, bekend van zijn oordoppen voor festivals, concerten en motorrijders. Het belang wordt overgenomen van investeerder Vendis Capital, de oprichters en het managementteam, werd dinsdag bekend.

7 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche vinden staking onverantwoord

LIJNDEN (ANP) - De werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU vindt de aangekondigde staking van FNV bij distributiecentra van Albert Heijn "onverantwoord en onbegrijpelijk". Honderden uitzendkrachten leggen vanaf woensdag het werk neer omdat ze een goede eigen cao willen, meldde de vakbond dinsdag.

7 uur geleden
AEX stijgt verder na bestand Israël-Iran, Shell daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index, met daarin de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers haalden opgelucht adem na het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran dat werd aangekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Ze leken zich daarbij weinig aan te trekken van wat Trump beschreef als schendingen van datzelfde bestand.

7 uur geleden
Woonwinkelketen Rivièra Maison failliet verklaard

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse woonwinkelketen Rivièra Maison is dinsdag failliet verklaard, hebben medewerkers van twee vestigingen bevestigd. Het personeel van het bedrijf, met zeven vestigingen in Nederland, is dinsdagmiddag ingelicht.

8 uur geleden
Advocaten vinden dat Van Eerd onterecht nadeel van twijfel krijgt

GRONINGEN (ANP) - Advocaten voor oud-Jumbo-topman Frits van Eerd stellen dat hun cliënt ten onrechte het "nadeel van de twijfel" krijgt. Het Openbaar Ministerie verdenkt Van Eerd van witwassen, het zich laten omkopen en valsheid in geschrifte. De advocaten vinden dat er niets van het bewijs overblijft en willen vrijspraak.

8 uur geleden