Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friese commissaris over bedreiging wethouder: doe aangifte

Friese commissaris over bedreiging wethouder: doe aangifte

OOSTERWOLDE (ANP) - De Friese commissaris van de Koning Arno Brok roept wethouders, burgemeesters en andere openbaar bestuurders die worden bedreigd op om aangifte te doen. Brok doet zijn oproep nadat bekend was geworden dat Gerben But, wethouder in Ooststellingwerf, uit de gemeente moest verhuizen vanwege aanhoudende bedreigingen.

In een monitor over agressie en geweld tegen wethouders en burgemeesters uit 2022 van I&O staat dat 67 procent van de wethouders is bedreigd. Bij burgemeesters ligt dat percentage nog hoger, rond de 75 procent. Volgens Brok doet maar 7 procent van de wethouders aangifte van bedreiging. "Je moet altijd aangifte doen, want dan kan de politie er wat aan doen en dan kan de dader worden bestraft."

But zei maandag tegen de Leeuwarder Courant dat de bedreigingen te maken hebben met zijn werk en met dat hij bij GroenLinks zit. Hij en zijn gezin gaan nu ver van Ooststellingwerf wonen, maar hij blijft wel wethouder in de gemeente. But heeft toestemming van de gemeenteraad gekregen om te verhuizen.

Meer uit Politiek

Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

1 dag geleden
Van den Brink stuurt eventuele asielzoekers vanuit Ceuta terug

DEN HAAG (ANP) - Mensen die afgelopen week vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn gegaan en van daaruit eventueel naar Nederland komen om asiel aan te vragen, worden teruggestuurd naar Spanje, schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de CDA-minister is er voor zover bekend niemand vanuit Ceuta doorgereisd naar Spanje of een ander land.

2 dagen geleden
Jetten moedigt jonge queers aan openlijk zichzelf te zijn

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten moedigt jonge lhbti'ers aan daar openlijk voor uit te komen. Zijn boodschap aan hen "gaat terug naar mijn eigen ervaring toen ik 15, 16 was en dacht: o mijn hemel, ga ik ooit openlijk mezelf durven zijn. Het ís spannend, maar het wordt eigenlijk alleen maar beter zodra je die stap hebt durven zetten. En dat geldt eigenlijk ook nog steeds anno 2026 in Nederland", zei hij tegen een ANP-verslaggever.

4 dagen geleden
Halsema: Pride is zowel feest als protest

AMSTERDAM (ANP) - Pride is zowel een feest als een protest. Dat zei burgemeester Femke Halsema zaterdagochtend tegen een ANP-verslaggever voorafgaand aan de Canal Parade.

4 dagen geleden
Kabinet: Spanje moet doen wat nodig is om grens te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.

5 dagen geleden
Jetten hekelt 'lelijk vandalisme' om azc in Engelen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft de bekladdingen van onder meer huizen in de Brabantse plaats Engelen veroordeeld. "Wat een lelijk vandalisme", aldus de premier in een bericht op X. In Engelen werden eerder deze week woningen en auto's beklad met leuzen tegen de komst van een asielzoekerscentrum in het dorp, dat bij de gemeente Den Bosch hoort.

1 week geleden
Jetten: aanslag op vrije en tolerante samenleving bij Pride

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten spreekt van "een regelrechte aanslag op onze vrije en tolerante samenleving" nadat in Berlijn een automobilist is ingereden op een menigte tijdens de Pride. In een bericht op X heeft hij het over een "afschuwelijke daad van agressie".

1 week geleden