Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Friese commissaris over bedreiging wethouder: doe aangifte

Friese commissaris over bedreiging wethouder: doe aangifte

OOSTERWOLDE (ANP) - De Friese commissaris van de Koning Arno Brok roept wethouders, burgemeesters en andere openbaar bestuurders die worden bedreigd op om aangifte te doen. Brok doet zijn oproep nadat bekend was geworden dat Gerben But, wethouder in Ooststellingwerf, uit de gemeente moest verhuizen vanwege aanhoudende bedreigingen.

In een monitor over agressie en geweld tegen wethouders en burgemeesters uit 2022 van I&O staat dat 67 procent van de wethouders is bedreigd. Bij burgemeesters ligt dat percentage nog hoger, rond de 75 procent. Volgens Brok doet maar 7 procent van de wethouders aangifte van bedreiging. "Je moet altijd aangifte doen, want dan kan de politie er wat aan doen en dan kan de dader worden bestraft."

But zei maandag tegen de Leeuwarder Courant dat de bedreigingen te maken hebben met zijn werk en met dat hij bij GroenLinks zit. Hij en zijn gezin gaan nu ver van Ooststellingwerf wonen, maar hij blijft wel wethouder in de gemeente. But heeft toestemming van de gemeenteraad gekregen om te verhuizen.

Meer uit Politiek

Jetten over dood Wim T. Schippers: een multitalent is niet meer

DEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.

8 uur geleden
Berendsen: wij staan gereed om in actie te komen in Straat Hormuz

LUXEMBURG (ANP) - "We staan gereed om in actie te komen", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag in Luxemburg. Een belangrijke voorwaarde om als Nederland in internationaal verband bij te dragen aan een veilige doorvaart in de Straat van Hormuz is de inhoud van het akkoord tussen de VS en Iran, zei hij na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Hij ziet tegenstrijdigheden tussen wat Iran en de VS over het akkoord beweren.

12 uur geleden
Gommers: ziekenhuizen laten vollopen was slechte keuze kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het was "achteraf een slechte keuze" van het kabinet om de ziekenhuizen te laten vollopen tijdens de tweede coronagolf, voordat strengere maatregelen werden genomen. Dat zei ic-arts Diederik Gommers tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie.

18 uur geleden
Thom de Graaf wil discussie over einde tussentijdse verkiezingen

HILVERSUM (ANP) - De politiek moet serieus nadenken over de mogelijkheid om na een kabinetsval geen tussentijdse verkiezingen meer voor de Tweede Kamer te houden, maar om een nieuwe coalitie te vormen. Je kunt zo de stabiliteit versterken, denkt scheidend vicepresident Thom de Graaf van de Raad van State, het hoogste adviesorgaan van kabinet en parlement.

1 dag geleden
Klaver: kabinet moet kiezen tussen samenwerking met PRO of JA21

DEN BOSCH (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver stelt het kabinet voor de keuze tussen samenwerking met PRO of met JA21. Tijdens een partijcongres in Den Bosch zei de partijleider in een toespraak dat het kabinet moet kiezen tussen progressief en conservatief.

2 dagen geleden
GroenLinks en PvdA officieel gefuseerd tot Progressief Nederland

DEN BOSCH (ANP) - GroenLinks en PvdA zijn samen officieel opgegaan in de nieuwe partij Progressief Nederland. Een ruime meerderheid van de aanwezige leden stemde voor de fusie tijdens een partijcongres in Den Bosch. Volgens de partij waren er 6000 mensen aanwezig. Van de GroenLinks-leden stemde 96 procent voor, bij de PvdA was dat 97 procent van de leden.

2 dagen geleden
Jetten houdt rekening met economische tegenvaller door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans is aanwezig dat de Iranoorlog maar voort blijft duren en daarom houdt Rob Jetten er rekening mee dat de economische cijfers "minder rooskleurig" worden, zei de premier bij zijn wekelijkse persconferentie. "En dan gaan we als kabinet echt kijken hoe we ook Nederlandse inkomens toch zoveel mogelijk kunnen ondersteunen."

3 dagen geleden