Fries bestuur erg blij met werelderfgoedstatus planetarium
DEN HAAG (ANP) - De Friese gedeputeerde voor cultuur Sijbe Knol is erg blij met de status als UNESCO-werelderfgoed voor het planetarium van Eise Eisinga in Franeker. Om dat te vieren gaat Knol zaterdag samen met gedeputeerde Femke Wiersma oranjekoek uitdelen in het centrum van Franeker.
"Na twintig jaar inzet van het planetarium, vrijwilligers, de gemeente en ook de provincie zijn we heel blij met de werelderfgoedstatus. We hebben het planetarium meteen gefeliciteerd", aldus Knol.
Commissaris van de Koning Arno Brok zei dat het museum al veel bezoekers trok, zeker voor de grootte. Knol denkt dat er significant meer mensen naar Franeker komen voor het planetarium dat Eisinga tussen 1774 en 1781 bouwde in zijn huis in de Friese stad. "Dat zag je ook toen Friesland werd opgenomen in reisgids Lonely Planet."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
1 uur geleden