Frenkie de Jong wil niet spreken van crisis bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong baalde flink van de nederlaag van Barcelona in eigen huis tegen Girona. De Nederlandse international ging met 4-2 onderuit, maar hij wilde na afloop niet spreken van een crisis.
"We staan nu zeven punten achter en dat is veel. Maar er is nog ruim een half seizoen te gaan. Er is nog tijd, maar we hebben wel veel om van terug te komen", zei de Jong tegen de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Hij was niet te spreken over zijn eigen spel. "Als ploeg zijn we niet scherp geweest aan de bal. Dat geldt vooral voor mij."
In opbouw
Coach Xavi noemde de overwinning van Girona verdiend. "We wilden de achterstand verkleinen. Maar dit is een Barcelona in opbouw. Mensen bekritiseren mij als ik dit zeg, maar je doet één stap terug om weer twee stappen vooruit te kunnen zetten", aldus de trainer.
Zijn collega Michel van Girona was blij na de winst op Barcelona, maar ook realistisch. "We genieten van het moment. De dynamiek binnen de ploeg is heel positief. Ik weet niet of we in staat zijn om de titel te winnen, maar we weten dat we iedere tegenstander kunnen verslaan."
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
13 uur geleden