Frenkie de Jong wil niet spreken van crisis bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong baalde flink van de nederlaag van Barcelona in eigen huis tegen Girona. De Nederlandse international ging met 4-2 onderuit, maar hij wilde na afloop niet spreken van een crisis.
"We staan nu zeven punten achter en dat is veel. Maar er is nog ruim een half seizoen te gaan. Er is nog tijd, maar we hebben wel veel om van terug te komen", zei de Jong tegen de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Hij was niet te spreken over zijn eigen spel. "Als ploeg zijn we niet scherp geweest aan de bal. Dat geldt vooral voor mij."
In opbouw
Coach Xavi noemde de overwinning van Girona verdiend. "We wilden de achterstand verkleinen. Maar dit is een Barcelona in opbouw. Mensen bekritiseren mij als ik dit zeg, maar je doet één stap terug om weer twee stappen vooruit te kunnen zetten", aldus de trainer.
Zijn collega Michel van Girona was blij na de winst op Barcelona, maar ook realistisch. "We genieten van het moment. De dynamiek binnen de ploeg is heel positief. Ik weet niet of we in staat zijn om de titel te winnen, maar we weten dat we iedere tegenstander kunnen verslaan."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
14 uur geleden