Frenkie de Jong wil niet spreken van crisis bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong baalde flink van de nederlaag van Barcelona in eigen huis tegen Girona. De Nederlandse international ging met 4-2 onderuit, maar hij wilde na afloop niet spreken van een crisis.
"We staan nu zeven punten achter en dat is veel. Maar er is nog ruim een half seizoen te gaan. Er is nog tijd, maar we hebben wel veel om van terug te komen", zei de Jong tegen de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Hij was niet te spreken over zijn eigen spel. "Als ploeg zijn we niet scherp geweest aan de bal. Dat geldt vooral voor mij."
In opbouw
Coach Xavi noemde de overwinning van Girona verdiend. "We wilden de achterstand verkleinen. Maar dit is een Barcelona in opbouw. Mensen bekritiseren mij als ik dit zeg, maar je doet één stap terug om weer twee stappen vooruit te kunnen zetten", aldus de trainer.
Zijn collega Michel van Girona was blij na de winst op Barcelona, maar ook realistisch. "We genieten van het moment. De dynamiek binnen de ploeg is heel positief. Ik weet niet of we in staat zijn om de titel te winnen, maar we weten dat we iedere tegenstander kunnen verslaan."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
7 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
8 uur geleden