Frenkie de Jong wil niet spreken van crisis bij Barcelona
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong baalde flink van de nederlaag van Barcelona in eigen huis tegen Girona. De Nederlandse international ging met 4-2 onderuit, maar hij wilde na afloop niet spreken van een crisis.
"We staan nu zeven punten achter en dat is veel. Maar er is nog ruim een half seizoen te gaan. Er is nog tijd, maar we hebben wel veel om van terug te komen", zei de Jong tegen de wereldwijde streamingdienst DAZN.
Hij was niet te spreken over zijn eigen spel. "Als ploeg zijn we niet scherp geweest aan de bal. Dat geldt vooral voor mij."
In opbouw
Coach Xavi noemde de overwinning van Girona verdiend. "We wilden de achterstand verkleinen. Maar dit is een Barcelona in opbouw. Mensen bekritiseren mij als ik dit zeg, maar je doet één stap terug om weer twee stappen vooruit te kunnen zetten", aldus de trainer.
Zijn collega Michel van Girona was blij na de winst op Barcelona, maar ook realistisch. "We genieten van het moment. De dynamiek binnen de ploeg is heel positief. Ik weet niet of we in staat zijn om de titel te winnen, maar we weten dat we iedere tegenstander kunnen verslaan."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
9 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
13 uur geleden