Frenkie de Jong vond het een stuk beter gaan met Oranje
AL KHOR (ANP) - Frenkie de Jong vond dat er bij het Nederlands elftal in de laatste groepswedstrijd op het WK tegen Qatar (2-0) duidelijk vooruitgang is geboekt. "Het was wel oké", reageerde hij bij de NOS. "We hebben gedomineerd, gewonnen en we zijn groepswinnaar geworden. Het was nog verre van perfect, maar beter dan in het vorige duel."
"We hebben de openingen gevonden en kwamen vaker in een positie om wat te creëren", vervolgde de speler van FC Barcelona, die het tweede doelpunt tegen Qatar maakte. "Dat is allemaal heel positief. Soms maakten we ook technische fouten of maakten we verkeerde keuzes. Wat dat betreft, is er voldoende vooruitgang te boeken nog. Maar aan de bal was het allemaal een stuk beter."
Oranje gaat door naar de achtste finales. Wat betreft de tegenstander zegt De Jong, die met een lichte verkoudheid speelde, geen voorkeur te hebben. "Dat maakt allemaal niet zo veel uit denk ik."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
8 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
9 uur geleden