Frenkie de Jong start in return Barcelona tegen Napoli
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een basisplaats bij FC Barcelona in de return tegen Napoli, met als inzet een plek in de kwartfinales van de Champions League. De 23-jarige international van Oranje vormt het Catalaanse middenveld met Sergi Roberto en Ivan Rakitic. Voorin heeft aanvoerder Lionel Messi gezelschap van spits Luis Suárez en Antoine Griezmann, de Fransman die net als zijn landgenoot Clément Lenglet na fysieke problemen terugkeert in de basis.
Barcelona moet het doen zonder de geschorste middenvelders Sergio Busquets en Arturo Vidal. De Franse wereldkampioenen Samuel Umtiti en Ousmane Dembélé zijn geblesseerd. Ludovit Reis, die vorig jaar FC Groningen verruilde voor Barcelona en daar in het tweede elftal speelt, zit op de bank. De 20-jarige Haarlemmer werd onlangs toegevoegd aan de spelerslijst van de Spaanse topclub voor de Champions League. Bij Napoli is Lorenzo Insigne fit genoeg om te starten. Ook Dries Mertens staat aan de aftrap, Arek Milik en Hirving Lozano zitten op de bank bij de Italiaanse club.
Het eerste duel in Napels eindigde kort voor het uitbreken van de coronacrisis in 1-1. De return in Camp Nou begint om 21.00 uur.
Het belooft in München heel wat minder spannend te worden bij het tweede duel tussen Bayern München en Chelsea. De Duitse kampioen verdedigt voor eigen publiek een voorsprong van 3-0. Chelsea mist bovendien veel geblesseerde spelers. De Nederlandse jeugdinternational Ian Maatsen (18) zit op de bank bij de Engelse club. Tammy Abraham krijgt in de spits de voorkeur boven Olivier Giroud.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
11 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
14 uur geleden