Frenkie de Jong start in return Barcelona tegen Napoli
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een basisplaats bij FC Barcelona in de return tegen Napoli, met als inzet een plek in de kwartfinales van de Champions League. De 23-jarige international van Oranje vormt het Catalaanse middenveld met Sergi Roberto en Ivan Rakitic. Voorin heeft aanvoerder Lionel Messi gezelschap van spits Luis Suárez en Antoine Griezmann, de Fransman die net als zijn landgenoot Clément Lenglet na fysieke problemen terugkeert in de basis.
Barcelona moet het doen zonder de geschorste middenvelders Sergio Busquets en Arturo Vidal. De Franse wereldkampioenen Samuel Umtiti en Ousmane Dembélé zijn geblesseerd. Ludovit Reis, die vorig jaar FC Groningen verruilde voor Barcelona en daar in het tweede elftal speelt, zit op de bank. De 20-jarige Haarlemmer werd onlangs toegevoegd aan de spelerslijst van de Spaanse topclub voor de Champions League. Bij Napoli is Lorenzo Insigne fit genoeg om te starten. Ook Dries Mertens staat aan de aftrap, Arek Milik en Hirving Lozano zitten op de bank bij de Italiaanse club.
Het eerste duel in Napels eindigde kort voor het uitbreken van de coronacrisis in 1-1. De return in Camp Nou begint om 21.00 uur.
Het belooft in München heel wat minder spannend te worden bij het tweede duel tussen Bayern München en Chelsea. De Duitse kampioen verdedigt voor eigen publiek een voorsprong van 3-0. Chelsea mist bovendien veel geblesseerde spelers. De Nederlandse jeugdinternational Ian Maatsen (18) zit op de bank bij de Engelse club. Tammy Abraham krijgt in de spits de voorkeur boven Olivier Giroud.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
11 uur geleden