Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer

Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Frenkie de Jong heeft FC Barcelona in La Liga 3 punten bezorgd. De Nederlandse middenvelder maakte in de moeizame uitwedstrijd tegen nummer 19 Deportivo Alavés in de eindfase het bevrijdende doelpunt. Op aangeven van Ferran Torres tikte hij in de 87e minuut de bal achter doelman Fernando Pacheco: 0-1.

Barcelona speelde in Vitoria-Gasteiz een kleurloze wedstrijd. De ploeg van Xavi, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman, wist amper kansen af te dwingen tegen de degradatiekandidaat. Luuk de Jong en Frenkie de Jong hadden een basisplaats. Luuk de Jong werd in de 84e minuut gewisseld. Ploeggenoot Memphis Depay is door een hamstringblessure nog niet speelklaar.

Barcelona was zondag bij Deportivo Alavés nog wel extra gebrand op een overwinning. De ploeg van Xavi werd afgelopen donderdag door Athletic Club uitgeschakeld in het Spaanse bekertoernooi (3-2). Aan die aftocht gingen een gelijkspel tegen Granada (1-1) en een nederlaag tegen Real Madrid (2-3 voor Spaanse Supercup) vooraf.

Hamstringblessure

Bij Barcelona ontbraken zondag onder anderen Ansu Fati en Ousmane Dembélé. Talent Fati, op de weg terug na meerdere knieblessures, raakte tegen Athletic opnieuw geblesseerd. Door een hamstringblessure moet hij weer een paar maanden revalideren.

Dembélé kwam zondag wegens maagklachten niet opdagen bij Barcelona. De Franse spits weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom wil FC Barcelona hem zo snel mogelijk verkopen. Xavi liet Dembélé donderdag al demonstratief buiten de wedstrijdselectie voor de bekerwedstrijd tegen Athletic. Dembélé reageerde daarop boos: "ik zal niet toegeven aan chantage". De kans lijkt klein dat het dit seizoen nog goedkomt tussen de snelle spits en Barcelona.

Barcelona heeft als nummer 5 nu 15 punten minder dan koploper Real Madrid, met een wedstrijd minder gespeeld. De lijstaanvoerder ontsnapte zondag aan de eerste thuisnederlaag dit seizoen in La Liga. De koploper keek tegen het laaggeklasseerde Elche na ruim 80 minuten nog tegen een achterstand van 0-2 aan. Met 2-2 kwam de 'Koninklijke' in eigen stadion uiteindelijk goed weg. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti verzuimde nog wel te profiteren van het gelijkspel van nummer 2 Sevilla zaterdag tegen Celta (2-2). Real Madrid heeft nu nog altijd 4 punten meer dan de naaste belager.

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

1 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

11 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

11 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

14 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

15 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

18 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden