Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer

Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Frenkie de Jong heeft FC Barcelona in La Liga 3 punten bezorgd. De Nederlandse middenvelder maakte in de moeizame uitwedstrijd tegen nummer 19 Deportivo Alavés in de eindfase het bevrijdende doelpunt. Op aangeven van Ferran Torres tikte hij in de 87e minuut de bal achter doelman Fernando Pacheco: 0-1.

Barcelona speelde in Vitoria-Gasteiz een kleurloze wedstrijd. De ploeg van Xavi, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman, wist amper kansen af te dwingen tegen de degradatiekandidaat. Luuk de Jong en Frenkie de Jong hadden een basisplaats. Luuk de Jong werd in de 84e minuut gewisseld. Ploeggenoot Memphis Depay is door een hamstringblessure nog niet speelklaar.

Barcelona was zondag bij Deportivo Alavés nog wel extra gebrand op een overwinning. De ploeg van Xavi werd afgelopen donderdag door Athletic Club uitgeschakeld in het Spaanse bekertoernooi (3-2). Aan die aftocht gingen een gelijkspel tegen Granada (1-1) en een nederlaag tegen Real Madrid (2-3 voor Spaanse Supercup) vooraf.

Hamstringblessure

Bij Barcelona ontbraken zondag onder anderen Ansu Fati en Ousmane Dembélé. Talent Fati, op de weg terug na meerdere knieblessures, raakte tegen Athletic opnieuw geblesseerd. Door een hamstringblessure moet hij weer een paar maanden revalideren.

Dembélé kwam zondag wegens maagklachten niet opdagen bij Barcelona. De Franse spits weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom wil FC Barcelona hem zo snel mogelijk verkopen. Xavi liet Dembélé donderdag al demonstratief buiten de wedstrijdselectie voor de bekerwedstrijd tegen Athletic. Dembélé reageerde daarop boos: "ik zal niet toegeven aan chantage". De kans lijkt klein dat het dit seizoen nog goedkomt tussen de snelle spits en Barcelona.

Barcelona heeft als nummer 5 nu 15 punten minder dan koploper Real Madrid, met een wedstrijd minder gespeeld. De lijstaanvoerder ontsnapte zondag aan de eerste thuisnederlaag dit seizoen in La Liga. De koploper keek tegen het laaggeklasseerde Elche na ruim 80 minuten nog tegen een achterstand van 0-2 aan. Met 2-2 kwam de 'Koninklijke' in eigen stadion uiteindelijk goed weg. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti verzuimde nog wel te profiteren van het gelijkspel van nummer 2 Sevilla zaterdag tegen Celta (2-2). Real Madrid heeft nu nog altijd 4 punten meer dan de naaste belager.

Meer uit Voetbal

Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

14 minuten geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

4 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

8 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

8 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

8 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

17 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

20 uur geleden