Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer

Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Frenkie de Jong heeft FC Barcelona in La Liga 3 punten bezorgd. De Nederlandse middenvelder maakte in de moeizame uitwedstrijd tegen nummer 19 Deportivo Alavés in de eindfase het bevrijdende doelpunt. Op aangeven van Ferran Torres tikte hij in de 87e minuut de bal achter doelman Fernando Pacheco: 0-1.

Barcelona speelde in Vitoria-Gasteiz een kleurloze wedstrijd. De ploeg van Xavi, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman, wist amper kansen af te dwingen tegen de degradatiekandidaat. Luuk de Jong en Frenkie de Jong hadden een basisplaats. Luuk de Jong werd in de 84e minuut gewisseld. Ploeggenoot Memphis Depay is door een hamstringblessure nog niet speelklaar.

Barcelona was zondag bij Deportivo Alavés nog wel extra gebrand op een overwinning. De ploeg van Xavi werd afgelopen donderdag door Athletic Club uitgeschakeld in het Spaanse bekertoernooi (3-2). Aan die aftocht gingen een gelijkspel tegen Granada (1-1) en een nederlaag tegen Real Madrid (2-3 voor Spaanse Supercup) vooraf.

Hamstringblessure

Bij Barcelona ontbraken zondag onder anderen Ansu Fati en Ousmane Dembélé. Talent Fati, op de weg terug na meerdere knieblessures, raakte tegen Athletic opnieuw geblesseerd. Door een hamstringblessure moet hij weer een paar maanden revalideren.

Dembélé kwam zondag wegens maagklachten niet opdagen bij Barcelona. De Franse spits weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom wil FC Barcelona hem zo snel mogelijk verkopen. Xavi liet Dembélé donderdag al demonstratief buiten de wedstrijdselectie voor de bekerwedstrijd tegen Athletic. Dembélé reageerde daarop boos: "ik zal niet toegeven aan chantage". De kans lijkt klein dat het dit seizoen nog goedkomt tussen de snelle spits en Barcelona.

Barcelona heeft als nummer 5 nu 15 punten minder dan koploper Real Madrid, met een wedstrijd minder gespeeld. De lijstaanvoerder ontsnapte zondag aan de eerste thuisnederlaag dit seizoen in La Liga. De koploper keek tegen het laaggeklasseerde Elche na ruim 80 minuten nog tegen een achterstand van 0-2 aan. Met 2-2 kwam de 'Koninklijke' in eigen stadion uiteindelijk goed weg. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti verzuimde nog wel te profiteren van het gelijkspel van nummer 2 Sevilla zaterdag tegen Celta (2-2). Real Madrid heeft nu nog altijd 4 punten meer dan de naaste belager.

Meer uit Voetbal

Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

5 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

6 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

8 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

9 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

11 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

18 uur geleden
Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

1 dag geleden