Frenkie de Jong redt FC Barcelona met late treffer
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Frenkie de Jong heeft FC Barcelona in La Liga 3 punten bezorgd. De Nederlandse middenvelder maakte in de moeizame uitwedstrijd tegen nummer 19 Deportivo Alavés in de eindfase het bevrijdende doelpunt. Op aangeven van Ferran Torres tikte hij in de 87e minuut de bal achter doelman Fernando Pacheco: 0-1.
Barcelona speelde in Vitoria-Gasteiz een kleurloze wedstrijd. De ploeg van Xavi, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman, wist amper kansen af te dwingen tegen de degradatiekandidaat. Luuk de Jong en Frenkie de Jong hadden een basisplaats. Luuk de Jong werd in de 84e minuut gewisseld. Ploeggenoot Memphis Depay is door een hamstringblessure nog niet speelklaar.
Barcelona was zondag bij Deportivo Alavés nog wel extra gebrand op een overwinning. De ploeg van Xavi werd afgelopen donderdag door Athletic Club uitgeschakeld in het Spaanse bekertoernooi (3-2). Aan die aftocht gingen een gelijkspel tegen Granada (1-1) en een nederlaag tegen Real Madrid (2-3 voor Spaanse Supercup) vooraf.
Hamstringblessure
Bij Barcelona ontbraken zondag onder anderen Ansu Fati en Ousmane Dembélé. Talent Fati, op de weg terug na meerdere knieblessures, raakte tegen Athletic opnieuw geblesseerd. Door een hamstringblessure moet hij weer een paar maanden revalideren.
Dembélé kwam zondag wegens maagklachten niet opdagen bij Barcelona. De Franse spits weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom wil FC Barcelona hem zo snel mogelijk verkopen. Xavi liet Dembélé donderdag al demonstratief buiten de wedstrijdselectie voor de bekerwedstrijd tegen Athletic. Dembélé reageerde daarop boos: "ik zal niet toegeven aan chantage". De kans lijkt klein dat het dit seizoen nog goedkomt tussen de snelle spits en Barcelona.
Barcelona heeft als nummer 5 nu 15 punten minder dan koploper Real Madrid, met een wedstrijd minder gespeeld. De lijstaanvoerder ontsnapte zondag aan de eerste thuisnederlaag dit seizoen in La Liga. De koploper keek tegen het laaggeklasseerde Elche na ruim 80 minuten nog tegen een achterstand van 0-2 aan. Met 2-2 kwam de 'Koninklijke' in eigen stadion uiteindelijk goed weg. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti verzuimde nog wel te profiteren van het gelijkspel van nummer 2 Sevilla zaterdag tegen Celta (2-2). Real Madrid heeft nu nog altijd 4 punten meer dan de naaste belager.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
7 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
21 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
23 uur geleden