Frenkie de Jong en Ansu Fati met Barcelona naar Saudi-Arabië
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Ansu Fati behoren tot de selectie van FC Barcelona voor het toernooi om de Spaanse Supercup. Hoewel ze beiden herstellende zijn van blessures, neemt trainer Xavi ze mee naar Saudi-Arabië.
Barcelona neemt het woensdag in de halve finales in Riyad op tegen Real Madrid. De winnaar van de Clásico op Saudische bodem strijdt zondag in de finale tegen Atlético Madrid of Athletic Club om de Spaanse Supercup.
De Jong liep vorige week een spierblessure op in het moeizaam gewonnen bekerduel met Linares (1-2). Zonder de Nederlandse middenvelder verspeelde de ploeg van Xavi zaterdag in La Liga punten bij Granada (1-1). Aanvaller Fati raakte begin november geblesseerd. De 19-jarige Spaanse international was op dat moment net hersteld van een zware knieblessure en had in vijf competitiewedstrijden drie keer gescoord.
De selectie van Xavi voor de trip naar Saudi-Arabië bestaat uit 24 spelers, onder wie ook Memphis Depay, Luuk de Jong en Sergiño Dest. Frenkie de Jong, Fati en Ronald Araújo (gebroken middenhandsbeentje) hebben van de medische staf nog geen toestemming gekregen om weer te voetballen, maar reizen wel mee. Onder anderen Pedri, Ferran Torres (beiden corona) en Eric García (blessure) ontbreken in de selectie.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Couhaib Driouech mist zondag de uitwedstrijd in de Eredivisie tegen FC Utrecht. De linkervleugelaanvaller raakte dinsdag in de eerste helft van de bekerwedstrijd tegen GVVV (3-0-winst) geblesseerd en is niet op tijd hersteld, meldde trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven.
7 minuten geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
14 uur geleden