Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong: de magie bij Oranje is niet verdwenen

Frenkie de Jong: de magie bij Oranje is niet verdwenen

SARAJEVO (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hoeven zich na twee achtereenvolgende nederlagen geen zorgen te maken. Dat zei middenvelder Frenkie de Jong zaterdag in Sarajevo, in aanloop naar de wedstrijd van zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina.

"Of de magie weg is bij Oranje? Dat voelt misschien zo", zei de speler van FC Barcelona desgevraagd. Nederland was vorig maand in de Nations League vrij kansloos tegen Italië (0-1) en afgelopen woensdag volgde in een oefeninterland verlies tegen Mexico (0-1). De Jong: "We hebben die wedstrijden verloren, dat is nooit lekker. Tegen Italië hebben we het lastig gehad. Zij deden het goed en wij hadden de oplossing niet. Tegen Mexico was een oefenwedstrijd. Die zijn er ook om dingen uit te proberen."

De Jong bleef zelf tegen Mexico aan de kant en doet zondag tegen Bosnië en Herzegovina weer mee. De oud-Ajacied zag Oranje het moeilijk hebben, vooral voor rust. Het kwam ook in vorige interlands vaak voor dat Nederland zwak begon en in de tweede helft wat recht moest zetten. "Ik denk niet echt dat het een groot probleem is of wat dan ook. Het is natuurlijk wel iets vaker voorgekomen dan we zouden willen. Ik denk niet dat het een probleem van concentratie of scherpte is. Die is over het algemeen wel, heb ik het gevoel", aldus De Jong.

Tegen Bosnië en Herzegovina staat Oranje er weer, is de overtuiging van De Jong. "Wij hebben een heel goed team en kunnen ons meten met de beste landen. Maar het is niet zo dat wij al zo ver zijn dat we elke wedstrijd tegen elk topland gaan domineren en winnen. Daar streven we naar. Hopelijk kunnen we morgen laten zien dat de magie er nog is. Ik weet zeker dat de magie niet is uitgewerkt, ik denk dat we alleen maar beter gaan worden."

Meer uit Voetbal

Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

24 minuten geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

32 minuten geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

8 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

9 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

11 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

21 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden