Frenkie de Jong: de magie bij Oranje is niet verdwenen
SARAJEVO (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hoeven zich na twee achtereenvolgende nederlagen geen zorgen te maken. Dat zei middenvelder Frenkie de Jong zaterdag in Sarajevo, in aanloop naar de wedstrijd van zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina.
"Of de magie weg is bij Oranje? Dat voelt misschien zo", zei de speler van FC Barcelona desgevraagd. Nederland was vorig maand in de Nations League vrij kansloos tegen Italië (0-1) en afgelopen woensdag volgde in een oefeninterland verlies tegen Mexico (0-1). De Jong: "We hebben die wedstrijden verloren, dat is nooit lekker. Tegen Italië hebben we het lastig gehad. Zij deden het goed en wij hadden de oplossing niet. Tegen Mexico was een oefenwedstrijd. Die zijn er ook om dingen uit te proberen."
De Jong bleef zelf tegen Mexico aan de kant en doet zondag tegen Bosnië en Herzegovina weer mee. De oud-Ajacied zag Oranje het moeilijk hebben, vooral voor rust. Het kwam ook in vorige interlands vaak voor dat Nederland zwak begon en in de tweede helft wat recht moest zetten. "Ik denk niet echt dat het een groot probleem is of wat dan ook. Het is natuurlijk wel iets vaker voorgekomen dan we zouden willen. Ik denk niet dat het een probleem van concentratie of scherpte is. Die is over het algemeen wel, heb ik het gevoel", aldus De Jong.
Tegen Bosnië en Herzegovina staat Oranje er weer, is de overtuiging van De Jong. "Wij hebben een heel goed team en kunnen ons meten met de beste landen. Maar het is niet zo dat wij al zo ver zijn dat we elke wedstrijd tegen elk topland gaan domineren en winnen. Daar streven we naar. Hopelijk kunnen we morgen laten zien dat de magie er nog is. Ik weet zeker dat de magie niet is uitgewerkt, ik denk dat we alleen maar beter gaan worden."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden