Frenkie de Jong: de magie bij Oranje is niet verdwenen
SARAJEVO (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hoeven zich na twee achtereenvolgende nederlagen geen zorgen te maken. Dat zei middenvelder Frenkie de Jong zaterdag in Sarajevo, in aanloop naar de wedstrijd van zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina.
"Of de magie weg is bij Oranje? Dat voelt misschien zo", zei de speler van FC Barcelona desgevraagd. Nederland was vorig maand in de Nations League vrij kansloos tegen Italië (0-1) en afgelopen woensdag volgde in een oefeninterland verlies tegen Mexico (0-1). De Jong: "We hebben die wedstrijden verloren, dat is nooit lekker. Tegen Italië hebben we het lastig gehad. Zij deden het goed en wij hadden de oplossing niet. Tegen Mexico was een oefenwedstrijd. Die zijn er ook om dingen uit te proberen."
De Jong bleef zelf tegen Mexico aan de kant en doet zondag tegen Bosnië en Herzegovina weer mee. De oud-Ajacied zag Oranje het moeilijk hebben, vooral voor rust. Het kwam ook in vorige interlands vaak voor dat Nederland zwak begon en in de tweede helft wat recht moest zetten. "Ik denk niet echt dat het een groot probleem is of wat dan ook. Het is natuurlijk wel iets vaker voorgekomen dan we zouden willen. Ik denk niet dat het een probleem van concentratie of scherpte is. Die is over het algemeen wel, heb ik het gevoel", aldus De Jong.
Tegen Bosnië en Herzegovina staat Oranje er weer, is de overtuiging van De Jong. "Wij hebben een heel goed team en kunnen ons meten met de beste landen. Maar het is niet zo dat wij al zo ver zijn dat we elke wedstrijd tegen elk topland gaan domineren en winnen. Daar streven we naar. Hopelijk kunnen we morgen laten zien dat de magie er nog is. Ik weet zeker dat de magie niet is uitgewerkt, ik denk dat we alleen maar beter gaan worden."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
2 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
13 uur geleden