Frenkie de Jong blij met nieuwe positie bij Barça
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is blij met de nieuwe rol die hij van trainer Ronald Koeman heeft gekregen. De Jong is met FC Barcelona nu acht duels op een rij ongeslagen en in die wedstrijden nam De Jong twee doelpunten en twee assists voor zijn rekening.
"In de laatste paar wedstrijden speelde ik op een andere positie. Ik speel iets meer naar voren dan voorheen en de coach vraagt me om meer in de aanval te doen, waardoor ik me nu veel comfortabeler voel", zei de 23-jarige De Jong.
"Ik voel me op dit moment heel goed en het team verbetert enorm. We hebben onze eerste drie wedstrijden van het jaar gewonnen en we spelen ook soepeler. Er waren veel veranderingen tijdens de zomer en daardoor kenden we een moeilijke start. Plus het feit dat we amper een voorbereiding hadden."
Woensdag neemt FC Barcelona het op tegen Real Sociedad met als inzet een plek in de finale van de Spaanse Supercup. "Deze wedstrijd is belangrijk omdat Barça gewend is om voor grote wedstrijden te vechten", aldus De Jong, die komende zondag zijn eerste prijs met Barcelona kan pakken.
"We hebben een mentaliteit waarbij we elke wedstrijd willen winnen, dus we zullen met het best mogelijke team spelen om de finale te halen." Bij winst is in de eindstrijd Athletic Bilbao of Real Madrid de tegenstander.
FC Barcelona is in La Liga opgeklommen naar de derde plaats, achter Atlético Madrid en Real Madrid.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
13 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
14 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
16 uur geleden