Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong bij Barça ook op alternatieve positie onomstreden

Frenkie de Jong bij Barça ook op alternatieve positie onomstreden

BARCELONA (ANP) - Bij Ajax begon vrijwel iedere aanval bij hem, bij FC Barcelona gaat het spel soms langs hem heen. Toch is Frenkie de Jong bijna altijd verzekerd van een basisplaats bij de Catalaanse topclub. "In z'n debuutjaar in de Spaanse competitie is Frenkie de één na meest gebruikte veldspeler. En dat terwijl hij niet eens op z'n ideale positie speelt", zegt Sierd de Vos, de tv-commentator die bij Ziggo Sport de meeste wedstrijden van Barcelona voor zijn rekening neemt. "Dat is een groot compliment naar hem toe."

De Jong deed in 26 van de 27 gespeelde competitiewedstrijden mee. Hij maakte twee doelpunten en gaf twee assists. Eén keer ontbrak De Jong vanwege een schorsing. Alleen Antoine Griezmann speelde ook zoveel wedstrijden onder de inmiddels ontslagen trainer Ernesto Valverde en diens opvolger Quique Setién. Barcelona hervat La Liga zaterdag op Mallorca, ongetwijfeld weer met De Jong in de ploeg.

Bij Ajax was De Jong de regisseur op het middenveld, een rol die bij Barcelona al jaren wordt bekleed door Sergio Busquets. De 23-jarige international van Oranje, voor 75 miljoen euro overgekomen, staat daarom vaak links op het middenveld. "Een 'heilige' zone in het spel van Barcelona", aldus De Vos. "Linksback Jordi Alba stoomt daar vaak op. Hij legt de bal terug of geeft 'm voor, altijd op Lionel Messi. Frenkie wordt als linkermiddenvelder dan overgeslagen. Ik denk dat hij de afgelopen voetballoze maanden heeft gebruikt om videobeelden van zichzelf terug te kijken en om de vraag te beantwoorden: wat kan ik doen om mezelf te verbeteren? Busquets gaat nog wel een jaartje door en dus zal Frenkie voorlopig op deze plek blijven staan."

In Spaanse media wordt druk gespeculeerd over mogelijke transfers bij Barça. Om de komst van de Argentijn Lautaro Martinez (Internazionale) te financieren, moeten er spelers vertrekken. De namen van onder anderen Arthur, Ousmane Dembélé, Nélson Semedo en Arturo Vidal vallen vaak. "Barcelona heeft cash nodig. Maar een mogelijke verkoop van Frenkie komt nooit ter sprake", aldus De Vos. "Dat zegt wel wat."

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

11 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

11 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

12 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

14 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

15 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

19 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

20 uur geleden