Frenkie de Jong bij Barça ook op alternatieve positie onomstreden
BARCELONA (ANP) - Bij Ajax begon vrijwel iedere aanval bij hem, bij FC Barcelona gaat het spel soms langs hem heen. Toch is Frenkie de Jong bijna altijd verzekerd van een basisplaats bij de Catalaanse topclub. "In z'n debuutjaar in de Spaanse competitie is Frenkie de één na meest gebruikte veldspeler. En dat terwijl hij niet eens op z'n ideale positie speelt", zegt Sierd de Vos, de tv-commentator die bij Ziggo Sport de meeste wedstrijden van Barcelona voor zijn rekening neemt. "Dat is een groot compliment naar hem toe."
De Jong deed in 26 van de 27 gespeelde competitiewedstrijden mee. Hij maakte twee doelpunten en gaf twee assists. Eén keer ontbrak De Jong vanwege een schorsing. Alleen Antoine Griezmann speelde ook zoveel wedstrijden onder de inmiddels ontslagen trainer Ernesto Valverde en diens opvolger Quique Setién. Barcelona hervat La Liga zaterdag op Mallorca, ongetwijfeld weer met De Jong in de ploeg.
Bij Ajax was De Jong de regisseur op het middenveld, een rol die bij Barcelona al jaren wordt bekleed door Sergio Busquets. De 23-jarige international van Oranje, voor 75 miljoen euro overgekomen, staat daarom vaak links op het middenveld. "Een 'heilige' zone in het spel van Barcelona", aldus De Vos. "Linksback Jordi Alba stoomt daar vaak op. Hij legt de bal terug of geeft 'm voor, altijd op Lionel Messi. Frenkie wordt als linkermiddenvelder dan overgeslagen. Ik denk dat hij de afgelopen voetballoze maanden heeft gebruikt om videobeelden van zichzelf terug te kijken en om de vraag te beantwoorden: wat kan ik doen om mezelf te verbeteren? Busquets gaat nog wel een jaartje door en dus zal Frenkie voorlopig op deze plek blijven staan."
In Spaanse media wordt druk gespeculeerd over mogelijke transfers bij Barça. Om de komst van de Argentijn Lautaro Martinez (Internazionale) te financieren, moeten er spelers vertrekken. De namen van onder anderen Arthur, Ousmane Dembélé, Nélson Semedo en Arturo Vidal vallen vaak. "Barcelona heeft cash nodig. Maar een mogelijke verkoop van Frenkie komt nooit ter sprake", aldus De Vos. "Dat zegt wel wat."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
4 uur geleden