Frenkie de Jong bij Barça ook op alternatieve positie onomstreden
BARCELONA (ANP) - Bij Ajax begon vrijwel iedere aanval bij hem, bij FC Barcelona gaat het spel soms langs hem heen. Toch is Frenkie de Jong bijna altijd verzekerd van een basisplaats bij de Catalaanse topclub. "In z'n debuutjaar in de Spaanse competitie is Frenkie de één na meest gebruikte veldspeler. En dat terwijl hij niet eens op z'n ideale positie speelt", zegt Sierd de Vos, de tv-commentator die bij Ziggo Sport de meeste wedstrijden van Barcelona voor zijn rekening neemt. "Dat is een groot compliment naar hem toe."
De Jong deed in 26 van de 27 gespeelde competitiewedstrijden mee. Hij maakte twee doelpunten en gaf twee assists. Eén keer ontbrak De Jong vanwege een schorsing. Alleen Antoine Griezmann speelde ook zoveel wedstrijden onder de inmiddels ontslagen trainer Ernesto Valverde en diens opvolger Quique Setién. Barcelona hervat La Liga zaterdag op Mallorca, ongetwijfeld weer met De Jong in de ploeg.
Bij Ajax was De Jong de regisseur op het middenveld, een rol die bij Barcelona al jaren wordt bekleed door Sergio Busquets. De 23-jarige international van Oranje, voor 75 miljoen euro overgekomen, staat daarom vaak links op het middenveld. "Een 'heilige' zone in het spel van Barcelona", aldus De Vos. "Linksback Jordi Alba stoomt daar vaak op. Hij legt de bal terug of geeft 'm voor, altijd op Lionel Messi. Frenkie wordt als linkermiddenvelder dan overgeslagen. Ik denk dat hij de afgelopen voetballoze maanden heeft gebruikt om videobeelden van zichzelf terug te kijken en om de vraag te beantwoorden: wat kan ik doen om mezelf te verbeteren? Busquets gaat nog wel een jaartje door en dus zal Frenkie voorlopig op deze plek blijven staan."
In Spaanse media wordt druk gespeculeerd over mogelijke transfers bij Barça. Om de komst van de Argentijn Lautaro Martinez (Internazionale) te financieren, moeten er spelers vertrekken. De namen van onder anderen Arthur, Ousmane Dembélé, Nélson Semedo en Arturo Vidal vallen vaak. "Barcelona heeft cash nodig. Maar een mogelijke verkoop van Frenkie komt nooit ter sprake", aldus De Vos. "Dat zegt wel wat."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
8 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
22 uur geleden