
Frenkie de Jong bij Barça ook op alternatieve positie onomstreden
BARCELONA (ANP) - Bij Ajax begon vrijwel iedere aanval bij hem, bij FC Barcelona gaat het spel soms langs hem heen. Toch is Frenkie de Jong bijna altijd verzekerd van een basisplaats bij de Catalaanse topclub. "In z'n debuutjaar in de Spaanse competitie is Frenkie de één na meest gebruikte veldspeler. En dat terwijl hij niet eens op z'n ideale positie speelt", zegt Sierd de Vos, de tv-commentator die bij Ziggo Sport de meeste wedstrijden van Barcelona voor zijn rekening neemt. "Dat is een groot compliment naar hem toe."
De Jong deed in 26 van de 27 gespeelde competitiewedstrijden mee. Hij maakte twee doelpunten en gaf twee assists. Eén keer ontbrak De Jong vanwege een schorsing. Alleen Antoine Griezmann speelde ook zoveel wedstrijden onder de inmiddels ontslagen trainer Ernesto Valverde en diens opvolger Quique Setién. Barcelona hervat La Liga zaterdag op Mallorca, ongetwijfeld weer met De Jong in de ploeg.
Bij Ajax was De Jong de regisseur op het middenveld, een rol die bij Barcelona al jaren wordt bekleed door Sergio Busquets. De 23-jarige international van Oranje, voor 75 miljoen euro overgekomen, staat daarom vaak links op het middenveld. "Een 'heilige' zone in het spel van Barcelona", aldus De Vos. "Linksback Jordi Alba stoomt daar vaak op. Hij legt de bal terug of geeft 'm voor, altijd op Lionel Messi. Frenkie wordt als linkermiddenvelder dan overgeslagen. Ik denk dat hij de afgelopen voetballoze maanden heeft gebruikt om videobeelden van zichzelf terug te kijken en om de vraag te beantwoorden: wat kan ik doen om mezelf te verbeteren? Busquets gaat nog wel een jaartje door en dus zal Frenkie voorlopig op deze plek blijven staan."
In Spaanse media wordt druk gespeculeerd over mogelijke transfers bij Barça. Om de komst van de Argentijn Lautaro Martinez (Internazionale) te financieren, moeten er spelers vertrekken. De namen van onder anderen Arthur, Ousmane Dembélé, Nélson Semedo en Arturo Vidal vallen vaak. "Barcelona heeft cash nodig. Maar een mogelijke verkoop van Frenkie komt nooit ter sprake", aldus De Vos. "Dat zegt wel wat."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
12 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
14 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
1 dag geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
1 dag geleden