Frenkie de Jong: beter dat het nu gebeurt dan op eindtoernooi
ZENICA (ANP) - Frenkie de Jong beloofde in aanloop naar het duel met Bosnië en Herzegovina "dat de magie van Oranje nog niet verdwenen was". Een magische avond werd het echter niet in Zenica (0-0), maar De Jong hield de moed erin.
"Wij zijn ook niet blij, want we hebben drie keer op een rij niet gewonnen. Maar we moeten er niet een te groot ding van maken. De teamspirit is er nog en het zijn nog altijd dezelfde spelers. Het is beter dat het nu gebeurt dan op een eindtoernooi", zei De Jong voor de camera van de NOS.
Oranje verloor de afgelopen weken van Italië (0-1) en Mexico (0-1). Ook in die duels kwam het Nederlands elftal niet tot scoren.
Oranje hanteerde in Zenica een te laag tempo en kwam tot weinig goede aanvallen, ondervond ook De Jong. "We probeerden een overtal te creëren op het veld en ruimte achter de verdediging te zoeken. De tweede helft was wel beter, maar vandaag was de laatste pass soms wat slordig", aldus de middenvelder van FC Barcelona. "We moesten geduldig zijn, maar dat betekent niet per se dat we de bal achterin rond moeten spelen."
Woensdag gaat Oranje in Bergamo de matige reeks proberen te doorbreken. Dan is Italië de tegenstander in de Nations League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.
1 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.
2 uur geledenTIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal jaagt zaterdag, met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune, tegen Zweden op de eerste zege op het WK. Bondscoach Ronald Koeman was redelijk tevreden over zijn basisploeg van het eerste duel met Japan (2-2). Het zou goed kunnen dat Oranje met dezelfde elf spelers als zondag aan de aftrap verschijnt in het Houston Stadium.
7 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.
10 uur geleden