Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong: beter dat het nu gebeurt dan op eindtoernooi

Frenkie de Jong: beter dat het nu gebeurt dan op eindtoernooi

ZENICA (ANP) - Frenkie de Jong beloofde in aanloop naar het duel met Bosnië en Herzegovina "dat de magie van Oranje nog niet verdwenen was". Een magische avond werd het echter niet in Zenica (0-0), maar De Jong hield de moed erin.

"Wij zijn ook niet blij, want we hebben drie keer op een rij niet gewonnen. Maar we moeten er niet een te groot ding van maken. De teamspirit is er nog en het zijn nog altijd dezelfde spelers. Het is beter dat het nu gebeurt dan op een eindtoernooi", zei De Jong voor de camera van de NOS.

Oranje verloor de afgelopen weken van Italië (0-1) en Mexico (0-1). Ook in die duels kwam het Nederlands elftal niet tot scoren.

Oranje hanteerde in Zenica een te laag tempo en kwam tot weinig goede aanvallen, ondervond ook De Jong. "We probeerden een overtal te creëren op het veld en ruimte achter de verdediging te zoeken. De tweede helft was wel beter, maar vandaag was de laatste pass soms wat slordig", aldus de middenvelder van FC Barcelona. "We moesten geduldig zijn, maar dat betekent niet per se dat we de bal achterin rond moeten spelen."

Woensdag gaat Oranje in Bergamo de matige reeks proberen te doorbreken. Dan is Italië de tegenstander in de Nations League.

Meer uit Voetbal

Koopmeiners en De Roon verliezen met Atalanta al voor zesde keer

TURIJN (ANP) - Atalanta heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie al voor de zesde keer een verlies geleden. Met de Nederlanders Teun Koopmeiners, Marten de Roon en Hans Hateboer in de basis en Mitchel Bakker als invaller ging de ploeg uit Bergamo bij Torino met 3-0 onderuit.

4 uur geleden
De Graafschap komt niet verder dan gelijkspel tegen FC Dordrecht

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is er in de eerste divisie niet in geslaagd om in punten gelijk te komen met Roda JC en FC Emmen, respectievelijk de nummer 2 en 3 in de competitie. In Doetinchem kwam de ploeg van trainer Jan Vreman niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen FC Dordrecht.

5 uur geleden
Premier League: recordbedrag van 7,8 miljard euro voor tv-rechten

LONDEN (ANP/BELGA) - De Engelse Premier League heeft de binnenlandse tv-rechten voor de periode 2025-2029 voor een recordbedrag van 6,7 miljard pond (7,81 miljard euro) verkocht aan Sky Sports en TNT Sports.

5 uur geleden
Schotse aanvoerster beledigd door insinuaties over ruime nederlaag

GLASGOW (ANP) - Rachel Corsie, aanvoerster van de Schotse voetbalsters, heeft in duidelijke bewoordingen gereageerd op een mogelijke nederlaag met grote cijfers tegen Engeland in de Nations League. Engeland zou dan ten koste van Nederland naar de finaleronde gaan en kans blijven maken op een olympisch ticket.

6 uur geleden
Verdedigster Dijkstra kijkt uit naar duels met Belgische Wullaert

TILBURG (ANP) - Verdedigster Caitlin Dijkstra is in de Nations League een vaste waarde bij de Oranjevrouwen. De door VfL Wolfsburg aan FC Twente verhuurde Dijkstra hoopt dinsdag ook tegen België van meerwaarde te zijn en kijkt uit naar de duels met topspits Tessa Wullaert.

6 uur geleden
UEFA hervormt Champions League vrouwen en voert nieuw toernooi in

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA kiest er definitief voor om vanaf het seizoen 2025-2026 een hervorming door te voeren in de Champions League voor vrouwen. Er komt een soort minitoernooi met achttien ploegen, twee meer dan in de huidige groepsfase.

7 uur geleden
Ihattaren krijgt nieuwe kans en gaat spelen voor Slavia Praag

PRAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft een contract tot het einde van het seizoen getekend bij Slavia Praag, met een optie voor drie extra seizoenen. Dat meldt de Tsjechische club. De 21-jarige middenvelder leek begin augustus aan de slag te gaan bij het Turkse Samsunspor, maar die transfer ketste op het laatste moment af. Volgens Samsunspor stelde Ihattaren "onaanvaardbare" aanvullende eisen.

7 uur geleden