Frenkie de Jong: Barcelona met opgeheven hoofd naar München
BARCELONA (ANP) - Middenvelder Frenkie de Jong van FC Barcelona gaf na afloop van het thuisduel met Benfica (0-0) in de Champions League toe dat de doelpuntloze remise aanvoelde als een nederlaag. "Thuis moet je altijd winnen en wil je ook altijd winnen", beaamde hij bij RTL7. "Dan waren we nu gekwalificeerd geweest voor de achtste finales. Daarom ben ik nu wel een beetje teleurgesteld, ja."
De Jong had naar eigen zeggen het gevoel dat Barcelona de betere ploeg was in Camp Nou. "We hadden het wel verdiend om deze wedstrijd te winnen, dat zeker."
De Jong was na de rust met een ferme kopbal nog dicht bij een doelpunt. De Griekse doelman Odisseas Vlachodimos redde fraai. "Ik sprong hoger dan de verdediger, maar ik kon de bal net niet lekker meer sturen."
Barcelona moet nu op 8 december tijdens de laatste speelronde in groep E winnen van groepswinnaar Bayern München om zich op eigen kracht als nummer 2 alsnog te plaatsen bij de laatste zestien. De Duitse kampioen is nog zonder puntverlies na vijf duels. "Bayern is natuurlijk een hartstikke goede tegenstander, dat weet iedereen. Maar we staan nog steeds tweede, we gaan er met opgeheven hoofd heen, om te winnen."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden