Frenkie de Jong: Barcelona met opgeheven hoofd naar München
BARCELONA (ANP) - Middenvelder Frenkie de Jong van FC Barcelona gaf na afloop van het thuisduel met Benfica (0-0) in de Champions League toe dat de doelpuntloze remise aanvoelde als een nederlaag. "Thuis moet je altijd winnen en wil je ook altijd winnen", beaamde hij bij RTL7. "Dan waren we nu gekwalificeerd geweest voor de achtste finales. Daarom ben ik nu wel een beetje teleurgesteld, ja."
De Jong had naar eigen zeggen het gevoel dat Barcelona de betere ploeg was in Camp Nou. "We hadden het wel verdiend om deze wedstrijd te winnen, dat zeker."
De Jong was na de rust met een ferme kopbal nog dicht bij een doelpunt. De Griekse doelman Odisseas Vlachodimos redde fraai. "Ik sprong hoger dan de verdediger, maar ik kon de bal net niet lekker meer sturen."
Barcelona moet nu op 8 december tijdens de laatste speelronde in groep E winnen van groepswinnaar Bayern München om zich op eigen kracht als nummer 2 alsnog te plaatsen bij de laatste zestien. De Duitse kampioen is nog zonder puntverlies na vijf duels. "Bayern is natuurlijk een hartstikke goede tegenstander, dat weet iedereen. Maar we staan nog steeds tweede, we gaan er met opgeheven hoofd heen, om te winnen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
17 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
31 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
49 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geleden