Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frenkie de Jong: als Messi spreekt, luister je

Frenkie de Jong: als Messi spreekt, luister je

BARCELONA (ANP) - Als Lionel Messi bij FC Barcelona spreekt, dan luister je. Dat zegt Frenkie de Jong onomwonden in een interview met de BBC. De 23-jarige middenvelder voelt zich gezegend met zijn Argentijnse mentor.

"Als Lionel Messi aan het woord is en hij geeft je advies, dan neem je dat aan, omdat hij verreweg de beste speler is in de wereld", erkent de oud-Ajacied, die aan zijn eerste seizoen bezig is in Spanje. "Het gaat om kleine dingen. Dan zegt hij dat je dieper moet gaan staan of juist meer naar de zijkant. Dergelijke adviezen maken het verschil."

De Jong geeft toe dat hij bij FC Barcelona tijd nodig heeft gehad om zijn draai te vinden. "Bij Ajax en bij het Nederlands elftal had ik een andere rol. Wij spelen bij Barça met twee verdedigende middenvelders. Ik ben op mijn best als ik niet de meest defensieve speler ben in de middenlinie, maar ook niet de meest aanvallende middenvelder. Ik moet me aanpassen en het gaat goed, maar ik kan beter. En als Lionel Messi je dus adviseert, dan luister je."

RCD Mallorca

Koploper Barcelona begint komende zaterdag met een uitwedstrijd tegen RCD Mallorca aan het restant van het seizoen. De voorsprong op naaste belager Real Madrid bedraagt twee punten. De Jong heeft hoge verwachtingen van de slotfase in de competitie.

"Ik heb het gevoel dat er iets speciaals aankomt. We trainen zeer intensief en misschien zijn we wel beter dan voor de coronapauze. Het was aanvankelijk wel vreemd toen we in gescheiden groepen aan het trainen waren bij Barcelona. We moesten wachten totdat de andere spelers die net hadden getraind waren vertrokken. Even gedag zeggen was er toen nog niet bij."

Geen gezondheidsklachten

De Jong heeft zelf geen gezondheidsklachten gehad. "Maar het leven is niet zoals het was. Ik denk niet dat ik er als mens door ben veranderd. Ik heb veel tijd doorgebracht met mijn vriendin in Nederland waar we naar buiten konden gaan. Die situatie was iets comfortabeler dan in Spanje."

De Jong nam eind mei stelling in de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld naar aanleiding van de tragische dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Hij plaatste op zijn account op Twitter de befaamde foto waarop hij samen met teamgenoot Georginio Wijnaldum bij Oranje staat afgebeeld, waarbij ze hun, witte en gekleurde, onderarm tegen elkaar aan houden, als teken van eenheid en gelijkheid.

"In onze kleedkamer bij Barcelona hebben we spelers uit de hele wereld. We zijn samen, het maakt niet uit waar je vandaan komt en welke huidskleur je hebt. Het stemt me heel verdrietig dat we nog steeds met deze dingen te maken hebben. In de strijd tegen racisme kan sport echter een belangrijke rol spelen, omdat we veel mensen kunnen bereiken."

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

5 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

13 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

13 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

13 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

14 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

14 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

16 uur geleden