Frenkie de Jong: als Messi spreekt, luister je
BARCELONA (ANP) - Als Lionel Messi bij FC Barcelona spreekt, dan luister je. Dat zegt Frenkie de Jong onomwonden in een interview met de BBC. De 23-jarige middenvelder voelt zich gezegend met zijn Argentijnse mentor.
"Als Lionel Messi aan het woord is en hij geeft je advies, dan neem je dat aan, omdat hij verreweg de beste speler is in de wereld", erkent de oud-Ajacied, die aan zijn eerste seizoen bezig is in Spanje. "Het gaat om kleine dingen. Dan zegt hij dat je dieper moet gaan staan of juist meer naar de zijkant. Dergelijke adviezen maken het verschil."
De Jong geeft toe dat hij bij FC Barcelona tijd nodig heeft gehad om zijn draai te vinden. "Bij Ajax en bij het Nederlands elftal had ik een andere rol. Wij spelen bij Barça met twee verdedigende middenvelders. Ik ben op mijn best als ik niet de meest defensieve speler ben in de middenlinie, maar ook niet de meest aanvallende middenvelder. Ik moet me aanpassen en het gaat goed, maar ik kan beter. En als Lionel Messi je dus adviseert, dan luister je."
RCD Mallorca
Koploper Barcelona begint komende zaterdag met een uitwedstrijd tegen RCD Mallorca aan het restant van het seizoen. De voorsprong op naaste belager Real Madrid bedraagt twee punten. De Jong heeft hoge verwachtingen van de slotfase in de competitie.
"Ik heb het gevoel dat er iets speciaals aankomt. We trainen zeer intensief en misschien zijn we wel beter dan voor de coronapauze. Het was aanvankelijk wel vreemd toen we in gescheiden groepen aan het trainen waren bij Barcelona. We moesten wachten totdat de andere spelers die net hadden getraind waren vertrokken. Even gedag zeggen was er toen nog niet bij."
Geen gezondheidsklachten
De Jong heeft zelf geen gezondheidsklachten gehad. "Maar het leven is niet zoals het was. Ik denk niet dat ik er als mens door ben veranderd. Ik heb veel tijd doorgebracht met mijn vriendin in Nederland waar we naar buiten konden gaan. Die situatie was iets comfortabeler dan in Spanje."
De Jong nam eind mei stelling in de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld naar aanleiding van de tragische dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. Hij plaatste op zijn account op Twitter de befaamde foto waarop hij samen met teamgenoot Georginio Wijnaldum bij Oranje staat afgebeeld, waarbij ze hun, witte en gekleurde, onderarm tegen elkaar aan houden, als teken van eenheid en gelijkheid.
"In onze kleedkamer bij Barcelona hebben we spelers uit de hele wereld. We zijn samen, het maakt niet uit waar je vandaan komt en welke huidskleur je hebt. Het stemt me heel verdrietig dat we nog steeds met deze dingen te maken hebben. In de strijd tegen racisme kan sport echter een belangrijke rol spelen, omdat we veel mensen kunnen bereiken."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
5 uur geleden