Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Freiburg neemt na twaalf jaar afscheid van trainer Streich

Freiburg neemt na twaalf jaar afscheid van trainer Streich

FREIBURG (ANP/DPA) - De Duitse voetbalclub SC Freiburg neemt na dit seizoen afscheid van trainer Christian Streich. De 58-jarige coach heeft dan meer dan twaalf jaar de leiding gehad over het eerste elftal van de huidige nummer 9 in de Bundesliga.

"Ik heb er veel over nagedacht, we hebben lang gepraat, maar er is nu nieuwe energie nodig in de club en het team", zegt Streich. "Deze club is mijn leven en ik ben enorm dankbaar voor de geweldige steun en genegenheid die ik altijd heb ontvangen."

Streich is 29 jaar aan Freiburg verbonden geweest. Hij begon als jeugdtrainer en werd daarna assistent-trainer. In de winterstop van 2012 promoveerde hij tot hoofdtrainer. Met Freiburg wist Streich twee keer de achtste finales van de Europa League te behalen. Twee jaar geleden stond de club in de finale van de Duitse beker en verloor die van RB Leipzig. Streich degradeerde met de club in 2015, maar hij bleef aan en promoveerde een jaar later alweer.

Bijzonder

"We betreuren het besluit van Streich, maar we begrijpen en respecteren het volledig", zei directeur Jochen Saier van Freiburg. "Zijn werk voor de club in bijna dertig jaar als coach is gerust bijzonder te noemen."

Streich is niet de langstzittende trainer bij de huidige clubs in de Bundesliga. Frank Schmidt is al hoofdtrainer bij FC Heidenheim sinds 2007.

Meer uit Voetbal

Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

5 minuten geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

41 minuten geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

5 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

6 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

6 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

18 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

18 uur geleden