Freiburg houdt zicht op Europees voetbal
AUGSBURG (ANP) - SC Freiburg is dankzij de tweede zege na de winterstop weer geklommen naar de vijfde plaats in de Bundesliga, een plaats die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de Europa League. De ploeg waar doelman Mark Flekken onder de lat staat, won met 2-1 bij FC Augsburg.
Nils Petersen zette Freiburg bij het laag geklasseerde Augsburg al na 4 minuten op voorsprong. De thuisploeg, met aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, maakte na ruim een kwartier gelijk via de Oostenrijker Michael Gregoritsch. Het was al zijn vierde doelpunt dit kalenderjaar. Nico Schlotterbeck zorgde in de 26e minuut voor de 2-1 voor Freiburg, wat uiteindelijk ook de beslissing bleek.
Freiburg, dat als derde op de ranglijst de eerste competitiehelft had afgesloten, pakte tot zaterdag uit de laatste vijf duels slechts 5 punten. De ploeg van coach Christian Streich heeft nu 37 punten. Dat zijn er evenveel als Hoffenheim, dat na een 1-0-achterstand met 2-1 won bij Wolfsburg en ook zicht heeft op Europees voetbal. Andrej Kramaric besliste het duel 12 minuten voor tijd. Koploper Bayern München (52 punten) speelt zondag thuis tegen Greuther Fürth.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
7 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
8 uur geleden