Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fregat Van Speijk uit de vaart wegens ernstig personeelstekort

Fregat Van Speijk uit de vaart wegens ernstig personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Het marinefregat Zr.Ms. Van Speijk gaat vanaf de zomer uit de vaart. De oorzaak is een ernstig tekort aan personeel, meldt het ministerie van Defensie. De bemanning is hier woensdag over geïnformeerd.

Door het personeelstekort binnen de marinevloot moesten bemanningsleden van de Zr.Ms. Van Speijk al veelvuldig elders invallen. Bijvoorbeeld bij het zusterschip Zr.Ms. Van Amstel.

Defensie meldt dat het gebrek aan technisch personeel het grootste probleem is. Door de Van Speijk vanaf de zomer aan de kant te laten liggen, kan de bemanning structureel op andere schepen worden ingezet.

Zr.Ms. Van Speijk heeft vier operationele jaren achter de rug. Vanaf 2017 werd het fregat na een intensieve 'opwerkperiode' ingezet voor operaties tegen drugscriminaliteit in het Caribisch gebied. Ook deed Defensie met het fregat mee aan grote oefeningen in vlootverband van de NAVO en grote oefeningen van het bondgenootschap. Ook voor opleidingen is Zr.Ms. Van Speijk vaak een platform geweest.

Meer uit Binnenland

Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

34 minuten geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

36 minuten geleden
Eerste officiële lentedag van 2026, ruim 15 graden in De Bilt

DE BILT (ANP) - Woensdag is officieel de eerste lentedag van het jaar. De temperatuur in De Bilt steeg woensdag na het middaguur naar 15,1 graden. Volgens Weeronline komt de eerste lentedag van het jaar eerder dan gebruikelijk, want normaal gesproken wordt er op 8 maart op het hoofdstation 15 graden of meer gemeten.

1 uur geleden
Bijna helft Zuid-Holland huisvest te lang te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.

4 uur geleden
OVV en LVNL onderzoeken botsing tussen KLM-toestellen op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.

6 uur geleden
Tourette-stichting lanceert campagne rond BAFTA-film I Swear

HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.

9 uur geleden
Proef noodsteunpunten van start gegaan in bijna 70 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.

11 uur geleden